Viki0 Viki0 komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Sice delší, ale opět úžasný díl z této série. Některé části jsem četla s trochu menším nadšením, ale to nemění nic na tom, že je to pro mě 2. nejlepší díl.

09.05.2018 5 z 5

Svět draků - Tajemství dračí říše Svět draků - Tajemství dračí říše S.A. Caldwell (p)

Tuto knihu jsem četla už dávno, teď jsem ji našla ve své knihovně, protože jsem přerovnávala knihy. Je pro mladší čtenáře, textu tam není moc. Co ale musím říct je, že jsou tu krásné a propracované obrázky.

12.06.2017 3 z 5

Slza obrazem Slza obrazem Petr Lexa

Co k tomu říct... Jako velká fanynka Slzy jsem tuto knihu musela mít. :D Textu tady najdete minimum, ale to je jasné, když je to fotokniha. Každý, kdo má rád Slzu, bude nadšený. K fotkám jsou jen krátké popisy, abychom věděli, kde třeba byly pořízeny apod.
Na konci je delší rozhovor s Petrem a Lukášem.

12.06.2017 5 z 5

Ztracené království Ztracené království J.D. Rinehart (p)

Musím říct, že tady byly nudné, ale i zajímavé části. Nedokážu ohodnotit, jestli je Ztracené království lepší než Prokletý král. Bylo tu vážně dost nudných pasáží. Například části s Tarlanem mě ve většině knihy nudily – až poslední dvě kapitoly s ním mě začaly bavit. Na druhou stranu mě dost bavily části s Elodií a Galfem. Děj byl napínavý a ve většině případech čtivý. Pokud jste četli 1.díl, rozhodně doporučuji.

29.05.2017 5 z 5

V podzemí V podzemí Darren Shan (p)

Opět dobrá kniha od Darrena. Mě tento díl zaujal více než první. Doufám, že brzy bude přeložen další díl.

28.03.2017 5 z 5

Pokrevní pouto Pokrevní pouto Garth Nix

Opět díl nezklamal. Byl už trochu akčnější než předchozí dva díly.

27.03.2017 5 z 5

Anglicko-český, česko-anglický šikovný slovník Anglicko-český, česko-anglický šikovný slovník kolektiv autorů

Slovník jako každý jiný, ale účel splnil.

08.02.2017 5 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Darren Shan (p)

Pro mě bezpochyby nejzajímavější a nejlepší díl celé série. Možná je to způsobeno tím, že mám Grubbse z našeho tria nejraději, to ale nic nemění na tom, že je příběh opět skvěle napsaný.

28.01.2017 5 z 5

Temné volání Temné volání Darren Shan (p)

Další napínavý díl, ze kterého na mě dýchala jiná atmosféra než z předchozích. Připadalo mi, že zde bylo více sci-fi prvků. Jak už bylo zmíněno v ostatních komentářích, díl je tentokrát poklidnější. Celý díl je spíš vysvětlovací, ale rozhodně stojí za přečtení.

28.01.2017 5 z 5

Modrý kód: Když jde o život Modrý kód: Když jde o život kolektiv autorů

Podle mě je to úplně zbytečná kniha. Osudy postav jsou vždy shrnuty na půl stránky, jinak jsou celé příběhy pouze přepsané podle seriálu. Velmi mě vytáčely hovorové výrazy a nespisovná slova v přímé řeči, bylo to přehnané. Jediná věc, kterou oceňuji, je příručka první pomoci, díky které dostala kniha alespoň 1 hvězdičku. Kniha samotná je absolutní blbost.

16.03.2019 1 z 5

Dráp šelmy Dráp šelmy Varian Johnson

Po předchozím díle, který mě zklamal, Dráp šelmy celé sérii opět zlepšil reputaci. Autor má se sérií už zkušenosti, neboť psal jeden z předchozích dílů, tudíž dokázal mnohem lépe vystihnout charaktery postav a jejich chování. Děj byl po celou dobu zajímavý a nestalo se tu, že by nějaké pasáže byly příliš nudné a jiné naopak přehnané, akce byla vyvážená, což oceňuji, protože Kamenné srdce mělo v tomhle ohledu nedostatky. Čtení bylo velmi příjemné, kniha byla plná atmosféry, která mi připomněla úplně první díly první série. Vytkla bych jen jedinou věc - konec by opět mohl být trochu více rozepsaný, ale na to jsem u této série už zvyklá.

15.03.2019 5 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Po dlouhé době bylo fajn si přečíst něco odpočinkového. Zasmála jsem se, ale už to není, co to bývalo. I tak potěší.

05.01.2019 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Bohužel mě kniha docela zklamala. Nečekala jsem od toho nic velkého, ale doufala jsem, že mě bude bavit více. V knihách Harryho Pottera mě vždy části s famfrpálem bavily, takže v tématu problém není. Chápu, že je to napsáno ve stylu “učebnice”, takže jsem počítala s tím, že zde bude třeba historie famfrpálu a tyto informace, ale mohlo to být podané v trochu zábavnější formě. Já jsem knihu četla docela dlouho, a to i přesto, že je to nejužší knížka, kterou jsem za poslední dobu četla. Informace byly napsány nezajímavou formou, stránkami jsem se opravdu těžko prokousávala. Až posledních pár stránek mě alespoň trochu zaujalo. Jakožto velká fanynka série o Harrym jsem si myslela, že knihu ocením, ale na mě to opravdu bylo slabé.

23.09.2018 3 z 5

Zajímavá kniha s různými tématy a informacemi. Kromě věcí týkajících se Harryho se zde píše také o dějinách čar a kouzel, jak už název napovídá. Jsou zde rozepsané různé zvyky, rituály či jiné věci týkající se magie, kterým dříve lidé věřili a uskutečňovali je. Kniha je doplněna hezkými ilustracemi jak od Jima Kaye, tak i od ostatních ilustrátorů.

31.07.2018 5 z 5

Hořící příliv Hořící příliv Jonathan Auxier

Opět lepší než předchozí díl. Bylo zde ještě více akce, děj byl napínavější a nic z toho, co se stalo, jsem nečekala. I tak zde bylo pár věcí, které mi vadily. Hlavní věcí, která mě vytáčela, bylo to, že prvních několik kapitol za sebou byl děj z jednoho prostředí (Abeke, Rolan,...) a až někdy na padesáté straně jsme se teprve dostali k Mej-lin a Conorovi. Až po deseti kapitolách jsme se vrátili k Abeke a Rolanovi, do konce knihy už byl děj zase jen o nich. Samozřejmě to příběhu nijak neuškodilo, ale myslím, že se to mohlo střídat třeba po dvou kapitolách, jako to bývalo u předchozích dílů. Druhá věc, která mě trochu zamrzela, byl ten konec. Ten mohl být více rozepsaný a okecaný, protože události, které se odehrály, byly shrnuté jen do několika vět. Myslím, že kdyby tohle autor rozepsal, mohlo to být ještě zajímavé.
Každopádně to jsou jen mé dojmy a musela jsem si do toho trochu rýpnout, protože nebýt těchto dvou maličkostí, tak je kniha opravdu dokonalá a bez chybičky.Už se těším na další díl, který snad vyjde brzy.

08.07.2018 5 z 5

Číselné jméno Číselné jméno Natalja Ščerba

Další úžasný díl z této série...
Podle mě to je zatím nejakčnější díl. Na většinu postav si konečně začínám dělat ustálený názor, což se mi v předchozích dílech dělalo dost těžko. Kniha byla napínavá, stále se něco dělo. Všimla jsem si, že mnoho lidí tuto sérii přirovnává k Harrymu Potterovi. Možná kvůli kouzelnému světu a magickým tvorům, každopádně já si myslím, že tyto dvě série jsou zcela odlišné a rozhodně bych je k sobě nepřirovnávala.
Knihu určitě doporučuji, věřím, že vás naláká na další díl stejně jako mě.

30.06.2018 5 z 5

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Petr Janeček

Myslím, že je to hezká a zábavná knížka. Je zpracovaná pěkně, příběhy sice nejsou obzvlášť strašidelné, ale stačí třeba na večer s kamarády. Příběhy byly většinou krátké, knížka přečtená za jedno odpoledne.

18.06.2018 4 z 5

Zrození zabijáka Zrození zabijáka Darren Shan (p)

Zrození zabijáka je pro mě jedna z nejhorších knih, které jsem zatím četla. Darrenovy knihy mám ráda, jeho série Demonata patří mezi mé nejoblíbenější série, ale Zrození zabijáka je podle mě vážně propadák. Zdá se mi nesmyslný věk hrdinů v první části knihy, druhá část mě docela bavila, další dvě části propadák. Děj je prostě o ničem, činy hrdinů nemají smysl, nemají žádný cíl nebo úkol, jak už u těchto knih bývá zvykem. Larten prostě jde, něco udělá a náhle dělá zase něco jiného, aniž by to k něčemu bylo. Do dalšího dílu se v blízké době rozhodně nepustím. Kdo ví, třeba v tom časem najdu něco svého, ale prozatím to je pro mě jen nepovedená kniha, která nemá nějaký smysluplný děj.

20.02.2018 2 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Opět další napínavý díl z této úžasné série. Bylo tu podle mě více akce než v předchozím, opět se tu řešily nějaké rodinné vztahy a další odkrývání celého děje. Můj názor na některé postavy se stále mění. Děj byl opět dobře promyšlený a napínavý, ale musím uznat, že předchozí se mi četl o trochu lépe.

10.02.2018 5 z 5

Kamenné srdce Kamenné srdce Sarah Prineas

Po předchozím díle bylo Kamenné srdce o dost slabší. Styl psaní autorky mi nesedl. Už jsem zvyklá, že každý díl je od jiného autora, tentokrát to pro mě ale byl menší problém.
Zápletka se mi zdá už ohraná, určitě se dalo vymyslet mnoho jiných věcí, které by byly originální.
Děj byl po většinu knihy nezajímavý a zdlouhavý, na posledních pár stránkách se naopak dočkáme až přeplácaných pasáží, které jsou přehnané a postrádají smysl. Na rozdíl od předešlého dílu, který byl od začátku do konce zajímavý, byl tento díl zbytečně protahovaný, protože autorka očividně neměla žádné nápady (jak je zřejmé i ze samotné zápletky, která nás bude doprovázet i v několika příštích dílech). Doufám, že další autor si povede lépe, bohužel mě kniha zklamala.

26.01.2019 3 z 5