Temné volání

Temné volání https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192413/bmid_temne-volani-Tn9-192413.jpg 4 125 11

Demonata série

Vím, že to je k smíchu. Světla nemůžou šeptat. Ale přísahám, že slyším, jak na mě nějaký hlas volá. Ze začátku to znělo jako statický šum, ale pak se to zaostřilo a bylo z toho jediné slovo, opakované pořád znovu a znovu. To jediné slovo ke mně světla šeptají od té doby neustále, tlumeně, potutelně, svůdně. Pojď... Všichni Učedníci jsou manipulovaní bytostí starší než samotný čas. Pouze Pecka ví, že něco není v pořádku. Ale v nejnevhodnější okamžik se ocitá v moci tvora, kterému na osudu lidstva příliš nezáleží a který má mnohem dalekosáhlejší plány. Pecka se již vypravil do pekla a vrátil se zpět. Ale nyní se musí vydat ještě dál.... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo , CooBoo

Dark Calling , 2009

ja.kordo
03.10.2022 3 z 5

Za mňa 3 a pol hviezdy. Prvá polovica nebola nič extra, ale tá druhá, to už bol masaker ako sa patrí! Naďalej však platí, že je tam na mňa primálo opisov - keby som sa do tých príbehov dokázal vžiť o niečo viac, štvorhviezdičkovými hodnoteniami by som vôbec nešetril!

Luigi1
02.02.2021 5 z 5

Opět bych se opakoval,prostě super.

Tesinka_Laufey
06.11.2018 5 z 5

Až na klasické zdlouhavé opakování událostí předešlých dílů, mě tento díl vcelku bavil. Ale už se nemůžu dočkat, až celou sérii dočtu, což se mi nestává zrovna často.

Zelený_Drak
01.06.2018 2 z 5

Díl je pro sérii důležitý a bez něj by byla o dost chudší, ale číst po 3. stejné pasáže už bylo opravdu příliš a nový děj mě také zrovna nenutil otáčet stránky. Když už jsem tak daleko, tak to dočtu, ale těším se, až budu mít všech 10 dílů za sebou. Celá série je mimo moje oblíbená témata a provedení příliš nepomáhá (anglický originál mě ale baví o něco víc než český překlad).

Viki0
28.01.2017 5 z 5

Další napínavý díl, ze kterého na mě dýchala jiná atmosféra než z předchozích. Připadalo mi, že zde bylo více sci-fi prvků. Jak už bylo zmíněno v ostatních komentářích, díl je tentokrát poklidnější. Celý díl je spíš vysvětlovací, ale rozhodně stojí za přečtení.

Shira27
15.04.2016 4 z 5

Pecka mi není tolik sympatický jako třeba Grubbse nebo Bec. Kniha možná byla o něco slabší než předchozí díly, ale určitě mě nezklamala. Byla více vysvětlovací a já se v tom tak trochu ztratila :D Ale doufám, že to dopadne tak jak má :)

Avatar Aang
10.02.2016 5 z 5

Hodně se mi líbila.

duben
10.03.2015 5 z 5

Paráda, víc směrované do sci-fi než předchozí hororové díly, ale tohle se mi hodně líbilo

Misa25
23.07.2014 5 z 5

Jako takový vývoj jsem nečekala...a číst jednu scénu už ve 3 knížce bylo taky hustý :D těším se jak celá série dopadne :D

DračiceLaura
03.06.2014 5 z 5

Rychle další díl, protože se mi nechce věřit co se s Kah-gašem stalo. Jinak tento díl je obzvláště morbidní (hlavně na konci) a celkem i dost smutný (přijdeme o nějaké přátele).

Issiriana
20.04.2014 5 z 5

Začátek byl poměrně zvláštní, podobalo se to Jezeru duší z Ságy Darrena Shana, ale nemůžu říct, že to nebylo zajímavé. Na to, že jsem Pecku Flecka na začátku neměla ráda, jsem si ho teď docela oblíbila. Naopak mě dost naštval Grubbs.
Nicméně jde vidět, že se sága blíží ke konci, napětí vrcholí a Darren mistrovsky popisuje všechno, co se děje, Těším se na poslední díl! Ani se neodvažuji hádat, jak to dopadne. :)