Vidlička Vidlička komentáře u knih

Bizarní a zaniklá povolání Bizarní a zaniklá povolání Jan Pohunek

Knížka obsahuje spíš ta zaniklá (notoricky známá - uhlíř, koželuh atd...) než bizarní, proto začne brzy nudit. Nevím proč jsem totiž získala dojem, že se budu u knihy královsky bavit. Nestalo se. Naopak jsem zaplakala, protože místo tuliče koček asi nikdy nezískám... Nicméně pro nepolíbené historií hezky čtivý průměr.

01.11.2023 3 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Z mého slovníku už asi nezmizí "zábavný dílčí nezdar", neboť těch je můj život pln, tak se aspoň vždycky zasměju a neskončím v slzách jako hrdinoid téhle fakt vtipné a chytré zábavnosti.

27.10.2023 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Čekala jsem nějaké veselé historky z natáčení, ale ty se nekonaly. Spíš je knížka o tom, jak Přátelé ovlivnili svět a svět je, a jakou cestu urazili od svého vzniku v podstatě až dodnes (do vydání knihy). Spousta zajímavých informací, klasický fanouškovský must-read. Kniha je psaná fajn stylem, sice typicky americky útočí na vaše slzné kanálky, ale dá se to. Seriál jsem viděla milionkrát, takže jsem si čtení užila.

20.09.2023 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Vydání Práh 2011:

Moje milovaná Kytice s kolážemi mého milovaného Miroslava Huptycha? Tomu říkám nakladatelský počin!!

20.09.2023 5 z 5

1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství 1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství David Acheson

Samozřejmě jsem se moc nechytala, ale pobrala jsem, co chtěl básník říci... A konečně vím, jak se předpovídá počasí, a proč to tedy logicky nikdy nemůže moc souhlasit (ve zkratce - moc proměnných). A autorova láska k elegantním rovnicím a řešením je takměř nakažlivá. Velmi zajímavá a hezká knížečka i pro nematematiky.

20.09.2023 4 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Karel Čapek, Jan Werich, František Nepil.

10.09.2023 5 z 5

Co jsme to tátovi provedli Co jsme to tátovi provedli Roy Lewis

Já stojím za strýčkem Vénou, ale táta byl takovej sympaťák, že tady jsem mu přála. Nejvíc jsem ovšem umírala u těch jejich hlášek! Fakt dokonalost. Teď si to jdu ještě poslechnout, a jestli hraje Vénu pan Větrovec, tak asi umřu podruhý.

07.09.2023 5 z 5

Království Dutců Království Dutců Kira Jane Buxton

Vrána s krizí identity a malou až střední závislostí na křupkách Cheetos®, je prostě borec! Provede nás eko-antitechnologickým-postapem, chvílemi teda docela patetickým a dojemným, a to tak, že i já (!) na konci skoro telila..., ale plným krásnejch příměrů, rostlin, živočichů a dost vtipnejch popkulturních narážek. Cestou prodělá ... (pomoc - jak je ten německej termín pro cestu hrdiny k sebepoznání?), a vy určitě dost dlouho nebudete o lidech mluvit jinak než jako o mamlasech. Moc vtipný a moc krásný.

04.09.2023 5 z 5

Lov Lov Stanisław Lem

Jó, jó, povídky Standa holt umí! Líbí se mi jeho nenápadné stranění robotům v případě jejich vzpoury.

Muž, který se topil Muž, který se topil Miloslav Švandrlík

Úžasná páně Švandrlíkova stylistika, humor a vtipný konec mi hezky zpříjemnily jedno odpoledne. Dohromady s Winter-Nepraktovými ilustacemi nemůže nikdy zklamat.

Dračí kodex Dračí kodex Richard A. Knaak

Chjo! Proč, když je něco o dracích, tak jich je tam vždycky jako šafránu... Ale jinak celkem milé netrapné fantasy s hrdinou knihomolem podle mého gusta. Jen ty ženské hrdinky jsou vždycky tragédie! Kdy já naposled četla nějakou knížku, gde byla ta ženská taková nějaká normální?!
Číst či nečíst další díly??

01.09.2023 3 z 5

Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci Vladimír Škutina

Vtipná, krásně napsaná nostalgie, bohužel s velmi trpkou příchutí na konci. Kdo má rád študákovu duši, zaplesá.

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Ale to se mi mělo říct předem, že je to young adult! Nic proti tomu, ale bezmála 600 stránek "kdo s kým, proč a nač" jen ve sci-fi hrdinskym oblečku už fakt není nic pro mě...

01.09.2023 2 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Bobany bych chtěla za kolegy! LOL!!
Mustread pro číčofily, ale jen tak na jedno přečtení...

01.09.2023 3 z 5

Československo v proměnách Evropy 20. století Československo v proměnách Evropy 20. století Eva Semotanová

Krásná jednohubka s mnoha zajímavými fotografiemi aneb jak šel čas s ČSR.

Přemožitelé času 04 Přemožitelé času 04 Milan Codr

Hvězdičky dávám skutečně jen za leckdy zajímavý výběr osobností, o kterých jsem neměla ani tušení (hlavně všichni ti vynálezci, vědci a architekti). Ale texty jsou tááák strašně poplatné době, že šly překousat jen horko těžko. Další díly, které mám doma, přečtu pro inspiraci k podrobnějšímu hledání, ale jinak je to dílo značně přežité.

01.09.2023 2 z 5

Odposlechnuto v Praze Odposlechnuto v Praze kolektiv autorů

Prostě život!

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Co říct?! Středozemě není nikdy dost. Díky, Christophere!!

Ale už ne díky Argu, které má u všech knížek z této Tolkienovské řady špatné stránkování u ilustrací, což považuju za šlendrián.

01.09.2023 5 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Vtipné, netrapné, pro kulhánko-absťákem trpící čtenáře jako dělané. Ale už to tak vypadá, že z tohohle žánru nějak odrůstám, tak ještě špekuluju, jestli se do dalších dílů vůbec pustím...

Moc geografie v 21. století Moc geografie v 21. století Tim Marshall

Stejně zajímavé jako autorův předcházející výběr geografických oblastí. O něco méně tragičtější mapky, ale stejně bych předpokládala, že když se tam mluví o nějakém průlivu bo městě, že bude zakresleno, aby furt člověk nemusel, himl hergot, třímat v prackách ten zpropadenej mobil!