Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci

Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48195/mas-na-hlave-zahradku-rekli-moji-rozkosni-spoluzaci-48195.jpg 4 36 5

Typický studentský humor, zachycený formou autorových vzpomínek na gymnaziální léta odráží i politické a společenské události doby (válka, rok 1948). Humor v lavicích i za katedrou, ve které se odrážejí i politické a společenské události pohnuté doby.

Swissman
22.11.2023

Poprvé jsem knihu četl v devadesátých letech, když jsem chodil na základku. Pak v roce 2005 v prvním zaměstnání. A naposledy letos. A pokaždé mi ta kniha dala něco jiného. Čtení pro všechny generace, jež pojednává o úplně jiné generaci, než jsem já. Ten kdo umí takto vyprávět o životě, má povinnost být spisovatelem.

Vidlička
01.09.2023 3 z 5

Vtipná, krásně napsaná nostalgie, bohužel s velmi trpkou příchutí na konci. Kdo má rád študákovu duši, zaplesá.

Nymfadora.T.
20.08.2021 3 z 5

Vtipné, ovšem pouze pro nás, dříve narozené...

Hebrey
02.04.2017 5 z 5

Pěkné, moc pěkné. Konec trochu tragikomicky pěkný, ale žel tam patří, protože "C´est la vie".

Hudis
02.04.2012 2 z 5

Občas velmi vtipné příběhy. I když nevim, jestli by se s náma učitelé takhle mazlili:)

humor studenti škola - humor

Vladimír Škutina
česká, 1931 - 1995
1990  85%Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů
1990  86%Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu
1969  88%Presidentův vězeň
1990  92%Ztracená léta: Příběh hokejového zločinu
1990  83%Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci

Kniha Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci je v