Ztracená léta, příběh hokejového zločinu

Kniha přibližuje slávu čs. hokeje 30. let a tragedii jeho reprezentace po r. 1948, když byli její členové neprávem pozatýkáni a celá léta vězněni.

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84827/ztracena-leta-pribeh-84827.jpg 4.613
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Helios - Jiří Razskazov

Kniha Ztracená léta, příběh hokejového zločinu

1amu
16.06.2020

Je záslužné, že tato kniha vyšla, protože u nás není již mnoho pamětníků, kteří o tomto odporném svinstvu STB-ků něco vědí. Ano o Gustovi Bubníkovi se mluví nejvíce, protože byl nejmladší, ale za největší tragédii čs.hokeje považuji likvidaci jednoho z nejlepších brankářů naší hokejové historie ing.B.Modrého, a to v komunisty vykonstruovaném procesu.
Měl jsem kliku, že jsem mohl pracovat po příchodu do Prahy v ČKD, kde jsem občas hovořil s dalším dříve odsouzeným, panem Stanislavem Konopáskem (1.útočná řada Roziňák-V.Zábrodský-Konopásek). Ani on nevěřil v nevinu Vovy Zábrodského, který jediný z mužstva mistrů světa v létech 1947 a 1949 nešel do vězení. Pan Konopásek dostal 12 let. Když po 5-ti létech, po zjištění o co v procesu šlo, byl propuštěn. Bohužel Bóža Modrý zemřel na rakovinu, nesporně přičiněním těžké práce v uranových dolech.
Stanislav Konopásek (hrál vždy s číslem 5) se těsně nedožil 85 roků.
Čest památce všem těmto vynikajícím hokejistům !

Pavelpi
18.10.2017

Když jsem nastoupil do první třídy základní školy v roce 1959,chodil jsem do třídy s jedním klukem,který byl příbuzným Bubníka,jednoho z hráčů,které to postihlo.Moc toho taky nevěděl,ale něco přece mi řekl a ukázal mi i nějaké fotografie.Jinak se toho mezi lidmi mimo moc nevědělo.Kniha je dobře napsaná a dozvěděl jsem se i nějaké podrobnosti.Škoda,že třeba nebyly v knize nějaké podrobnosti i z různých archivů (dneska to celkem není problém),abych se dozvěděl ještě něco také z té druhé strany a mohl si udělat objektivní názor na celý případ.

kjama
26.04.2017

Hodně dobrá kniha, která by rozhodně neměla zapadnout...

WEIL
13.08.2011

Řada hokejistů o kterých se v knize píše skončila za dobré výkony v hokeji v base. Proč? Nehodili se do krámů tehdejšímu politickému kursu.