Co jsme to tátovi provedli

Postavy primitivních předků z pleistocénu jsou obdařeny kultivovaným jazykem současnosti a v jejich příbězích se odvíjí ve zkratce příběh člověka jako druhu, úvahy o smyslu civilizace a pokroku. Výsledkem je zábavná satira, která ironicky vypovídá mnoho podstatného o dnešním člověku a o lidstvu jako takovém.

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58385/co-jsme-to-tatovi-pr-58385.JPG 4.370
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Odeon

The Evolution Man, 1963

Kniha Co jsme to tátovi provedli

katerina5544
11.07.2021

Povedené :-D pobavilo, hlášky, strýček Véna, objevení pečeného masa, otec průkopník, jo a konec je teda krutej :-D doporučuji!

Jaruš7
05.03.2021

Rozhlasový počin s Milošem Kopeckým v hlavní roli Táty, kde mu moudré vizionářské stáří skvělé sedlo.
Super nápad, jak přiblížit pradobu a její vývoj s atributy dnešní doby. ( Tak za 20 minut půjdeme porcovat mamuta. S pohledem na lva - "jednou z něj bude koťátko.": křovácký povzdech : "nic ti není svaté." )
Verze posmrtného snění byla mistrovská, vzor pro vlastní mír v duši, paráda.
( Je to magické, - necitace:" V pohledu na vlčí šelmu - z tebe bude jednou čivava.")
Bohaté téma bez scifi.

douchová
02.03.2021

Nadčasově vtipná a chytrá záležitost, výborný překlad.
Velmi doporučuji pro tyto chmurné týdny :-).

pablito
08.02.2020

Tento druh humoru se mnou rezonuje. A jak se píše v anotaci - člověk se navíc něco dozví jedním dechem o dávné historii lidstva i o člověku současném.

DericCaster
17.04.2019

Taková hezká odpočinková knížka. Velmi mne bavilo to snoubení doby kaménné s moderním vyjadřováním. Poslouchal jsem audioknihu a myslím, že v podání pana Kopeckého a Hartla to bylo ještě o mnoho zábavnější. A také jsem se musel dost smát strýčku Vénovi ( v podání pana Větrovce), protože vždy se najdě někdo takový :D

Alex_Jura
07.12.2018

Začátek ohromující, ten závěr mě trochu uvedl do rozpaků. Jinak velice povedená alegorie a šťastná ruka při výběru překladatele - J. Kořán je záruka kvality. Některé příměry mi přišly trošku přitažené za vlasy, jiné nahlas rozesmály. Rozhodně se vyplatí mít ji v knihovně a občas se k ní vrátit.

belldandy
11.06.2018

Tuhle knihu jsem ve svém mládí milovala. Táta tu reprezentuje idealistického progresivního materialistu, který dělá vše pro pokrok rodu homo (dosud ne sapiens). Samozřejmě musí bojovat s revizionisty a to zejména ve vlastní rodině :).
Vše je totiž demonstrováno na osudu jedné pravěké rodiny, která slezla ze stromu a začala se živit masem. A ikdyž jim to zprvu nedělá dobře, nepoleví ... a dosáhnou mnoha pozoruhodných úspěchů.
Zajímavé je, že vypravěč - hlavní hrdina je oproti tátovi naopak objevitel filosofického idealismu a tak je jeho střet s tátou neodvratný.

tygřík2
03.02.2018

Jak si to ten táta vůbec představoval? Prozradit své nové know-how všem? To mu nemohlo projít!
Jedna z nejzábavnějších historek, které jsem na stránkách knih potkala. Nelze při jejím čtení nevzpomenout Apokryfů pana Čapka. Určitě by se s chutí zasmál...