Dračí kodex

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Odvážný badatel a cestovatel Wellen Bedlam objevuje neznámou zemi nazývanou Dračí říše, kde nalézá tajemnou a magickou tvrz. Krutý dračí Nachový král a mocní Vládci mrtvých vědí, že magie ve věži je natolik silná, že by mohla ovládnout celý svět. Ale pouze Wellen, muž s elfí krví, může najít klíč k otevření tvrze - a přežít odhalení nebezpečných tajemství, která se skrývají uvnitř. DragonRealm - úžasný svět nelítostných válek, kde magie mladého Cabea Bedlama bojuje s čaroději, šílenými vládci, démony, temnými bohy... a nemilosrdnými dračími králi. Nyní je zde úžasná sága o tom, odkud se Dračí říše vzala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28274/dragonrealm-draci-kodex-28274.jpg 3.956
Série

Úsvit DragonRealmu 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print
Orig. název

Dragon Tome, 1992

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Dračí kodex

Přidat komentář
Rinalee
16.07.2018

Celou knihu jsem měla pocit, že autor nepřistupuje k postavám neutrálně (autor je jen na straně hl. hrdiny, snažil se ho vykreslit jako nejlepšího). Wellenovi narážky a činy mi chvilkami nedávali smysl, jeho dětinské chování bylo otravné a čarodějka Xabene byla stejná - nudná, pořád fňukala a zprotivila se mi hned na začátku. Jediný "normální" byl čaroděj Shade. Parádně propracovaná postava a díky němu jsem knihu dočetla až do konce (i když na začátku knihy byl trošku pološílený, takže chvilku trvalo než se plně zapojil do děje :D) Jen škoda, že se ho autor snažil prostřednictvím hl. hrdiny vykreslit v tom nejhorším světle, přestože k tomu nebyl důvod.
Celkové shrnutí: Dvě hvězdičky. Víc opravdu dát nemůžu. A to jen díky Shadeovi. Nic moc se tam nedělo, popis prostředí žádný, mnoho nového zde taky nenajdete. Knaak je dobrý spisovatel, ale tahle knížka se mu nepovedla.

Zelený_Drak
15.11.2015

Jsem z tohohle dílu taková rozpačitá. Četlo se to velmi dobře (i když za strhující bych to neoznačila ani omylem), ale na pozadí probíhal podobný zmatek jako u prvního dílu na začátku, jen to nebylo tak zřetelné. Skok o tisíce let dopředu bez podrobnějšího seznámení s prostředím... Je možné, že ten, kdo četl hlavní sérii je v obraze, ale ten, kdo začíná úsvitem jako já, bude v některých momentech trochu mimo. Co se například stalo Sharisse, že ji v tomto díle najdeme tam, kde ji najdeme? Kde se vzali v Dračí říši lidé? Na konci druhého dílu tam přece žádní nezůstali? Jsou to snad gnómovi potomci? Jak může být stříbrný pruh ve vlasech znamením čaroděje i v Dračí říši? To je přeci znak Dru Zereeho a on i jeho potomci zůstali v zemi za mořem. Jak se tento dědičný znak dostal přes moře do Dračí říše? A tak dále... Myslím si, že je série spíš pro mladší čtenáře, kteří si nevšimnou té nepropracovanosti, já bych knihu uvítala i o polovinu tlustší ale s detailnějším popisem "co, proč, jak, kde".

Dvě hvězdičky jsou za čtivost a charaktery, tři nedám kvůli té výše uvedené nedotaženosti. Wellen Bedlam je sympatický hrdina se srozumitelnou motivací. Ve srovnání s Druem a Sharissou neoslní svými schopnostmi, ale nudnější mi určitě nepřipadal.

--- SPOILER ---
Horší je, že se ukázalo jako pravidlo, že každý díl "Úsvitu DragonRealmu" musí skončit svatbou v dohledu. Když vezmeme jednotlivé díly, nikde není milostná zápletka rušivá, ale když vezmeme sérii jako celek, je to už klišé.

Brutius
07.04.2012

Zatím jediná kniha z Knaakovy série DragonRealms, kterou jsem četl. A přestože se mi kniha obsahově líbila, nedotkla se mne natolik abych sáhl po další z této série :(