Děti draka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vraadové nalézají na novém světě nový život. Platí však za to krutou daň – pomalu přicházejí o magii i nesmrtelnost. V zoufalé snaze toto zvrátit, zosnuje lord Barakas plán, který osudově změní budoucnost všech obyvatel Dračí říše…

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/393/dragonrealm-deti-draka.jpg 4.149
Série:

Úsvit DragonRealmu (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
Orig. název:

Children of the Drake (1991)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Děti draka

Přidat komentář
Jirka92333
08.05.2018

Díl v kterém jsem se zatím orientoval nejlépe. Máme spoustu příležitostí být u zrodu. Teprve se vyvíjejícího světa. :-)

Zelený_Drak
12.11.2015

Tento díl mě bavil víc než předchozí. Neměl tak chaotický rozjezd, protože postavy už jsou čtenáři známé a chrlení mnoha složitých či atypických jmen tedy nekomplikuje orientaci v ději. O zdlouhavosti by se asi dalo polemizovat, ale mně ten začátek tentokrát připadal v pořádku.

Hlavním hrdinou již není Dru Zeree, ale Sharissa Zeree. To je pro mě neutrální změna.

Příběh nemá tak jasnou linku. Zatímco v prvním díle od začátku víme, že cílem je exodus a že k němu musí dojít, zde není tak jasné, jak to dopadne (pokud si před čtením nepřečtete komentář vyzrazující pointu jako já). Samotné vyvrcholení děje je možná až moc uspěchané, malinko nedotažené, ale celkově dobré, pokud jako čtenář umíte "vyčíst i to, co není explicitně popsáno".

Už jsem se zbavila dojmu, že čtu hru s grafikou Warcraftu III, který mě pronásledoval na Nimthu. Ale pořád platí, že popisnost nepovažuju za dostatečnou a nesedí mi to natolik, abych dala víc hvězdiček.