Děti draka

Děti draka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393/dragonrealm-deti-draka.jpg 4 67 5

Úsvit DragonRealmu série

Vraadové nalézají na novém světě nový život. Platí však za to krutou daň – pomalu přicházejí o magii i nesmrtelnost. V zoufalé snaze toto zvrátit, zosnuje lord Barakas plán, který osudově změní budoucnost všech obyvatel Dračí říše…

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Children of the Drake , 1991

t_gon
26.05.2021 4 z 5

Když má Knaak o čem psát, je to radost číst. Druhý díl trilogie a formování světa konečně servíruje konzistentní příběh, který má jasně politicky rozestavěné strany, postavy hrají své party, tajuplná a dosti nejasná minulost tvůrců dostává reálnější kontury a děj má tak body, odkud a kam nás má provázet. Poctivá a svižná fantasy exkurze do nyní zajímavějšího světa (z pohledu dočtení dvou knih), kdy zadostiučinění dojde mnoho postav, cestování po novém světě představí ten pravý epický přesah lokálních půtek z Kodexu a zároveň nastíní věci budoucí. Jen škoda některých urychlených linek, zatlačení Drua do pozadí (jeho postava zde naprosto zbytečná) a otevření vrátek k novým světům a postavám, které zde vyklidí prostor stejně rychle, jako se na scéně objevili (a je to škoda, neb mají co nabídnout a dle informací k Dračí říši se zde jen představili, aby se jejich integrace do světa vytáhla v knihách mimo tuto trilogii). Takto prostřední díl mohl být epičtější, popř. fungovat samostatně s hlubším dějem. Odskok od 1. dílu v podobě 15 let je totiž jediné napojení na úvodní Exodus, čímž se koncept trilogie úplně nenaplnil a zároveň se rozumně uzavřel vše podstatné, bez otevřených vrátek. Tak uvidíme, co nás dále čeká…

Luigi1
18.01.2021 5 z 5

V prvním díle byl hrdinou Dru Zeree,v tomto díle je to Sharissa Zeree.Tenro díl nemá jasnou linii předpovídání příběhu.Což mu dává zajímavou formu dohadu.

Miro.slav
11.08.2020 5 z 5

O poznanie lepšie, než predchádzajúci diel. Hlavná hrdinka Sharissa Zeree a Gerod Tezerenee, a.k.a. Shade sa dostanú až k samotnému Kivan Grathu. Sekundovať im bude starešina klanu Tezerenee a jeho poddaní. Okrem putovania po neznámej zemi sa staneme svedkami aj zrodu dračích klanov.

Jirka92333
08.05.2018 4 z 5

Díl v kterém jsem se zatím orientoval nejlépe. Máme spoustu příležitostí být u zrodu. Teprve se vyvíjejícího světa. :-)

Zelený_Drak
12.11.2015 2 z 5

Tento díl mě bavil víc než předchozí. Neměl tak chaotický rozjezd, protože postavy už jsou čtenáři známé a chrlení mnoha složitých či atypických jmen tedy nekomplikuje orientaci v ději. O zdlouhavosti by se asi dalo polemizovat, ale mně ten začátek tentokrát připadal v pořádku.

Hlavním hrdinou již není Dru Zeree, ale Sharissa Zeree. To je pro mě neutrální změna.

Příběh nemá tak jasnou linku. Zatímco v prvním díle od začátku víme, že cílem je exodus a že k němu musí dojít, zde není tak jasné, jak to dopadne (pokud si před čtením nepřečtete komentář vyzrazující pointu jako já). Samotné vyvrcholení děje je možná až moc uspěchané, malinko nedotažené, ale celkově dobré, pokud jako čtenář umíte "vyčíst i to, co není explicitně popsáno".

Už jsem se zbavila dojmu, že čtu hru s grafikou Warcraftu III, který mě pronásledoval na Nimthu. Ale pořád platí, že popisnost nepovažuju za dostatečnou a nesedí mi to natolik, abych dala víc hvězdiček.

meč a magie

Richard A. Knaak