Vidlička Vidlička komentáře u knih

České zvyky a obyčeje České zvyky a obyčeje Alena Vondrušková

Edice OKO byl všeobecně perfektní nápad své doby, který fungoval. I zde si ovšem čtenář ujasnil, co věděl, a dozvěděl se, co nevěděl.

Orlando Orlando Virginia Woolf

Knihomol22 vystihl naprosto přesně. Ne všechny knihy jsou prostě "normální", nicméně stojí za přečtení.

Apokryfy z éteru Apokryfy z éteru František Nepil

Nepilovsky milé a chytré. Pro každého milovníka alternativní české historie :-).

18.10.2017 4 z 5

Hra na fanty Hra na fanty Dick Francis (p)

Není snad kniha, která by se Dickouškovi nepovedla. Tady se navíc čtenář dozví i něco o problémech lidí, kteří se musí o někoho starat. Rozhodně ty palce, které hrdinovi držíte, celou knihu nepustíte!

Černobílé idoly i jiní Černobílé idoly i jiní Aleš Cibulka

Aleš vypráví o všech uvedených s láskou a je to znát. Žádný nepřející bulvár, jen příjemné počtení.

18.10.2017 4 z 5

Strašidelné příběhy města pražského Strašidelné příběhy města pražského * antologie

Hezké počtení o té naší matičce zase z jiného úhlu. Pro každého, kdo je "mýtomil".

18.10.2017 3 z 5

Severské pohádky: výbor pohádek dánských, švédských a norských Severské pohádky: výbor pohádek dánských, švédských a norských A. M. Lounský (p)

Doporučuji všem rodičům rozšířit obzor svých ratolestí i mimo naše luhy a háje. A možná se budete divit, kolik pohádek máme společných.

18.10.2017 3 z 5

100 knih, které otřásly světem 100 knih, které otřásly světem Martin Seymour-Smith

Já se domnívám, že autorovým záměrem nebylo ani tak čtenáře seznámit s obsahem vybraných knih (to by měl v hrubých obrysech tušit snad každý), jako spíše s důvody, proč právě tyto knihy a jak svět ovlivnily, nebo jím otřásly. A dle mého se mu to povedlo velmi vtipně. Mě se kniha líbila.

Domovní důvěrnosti Domovní důvěrnosti Jindřiška Smetanová

Z mé strany špatný výběr žánru a ztráta času.

18.10.2017 odpad!

Kratochvilné děje z naší vlasti - Kraje české Kratochvilné děje z naší vlasti - Kraje české Josef Kopta

Vtipné, svěží. Historická pohodička s nohama hore...

18.10.2017 4 z 5

Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka) Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka) Jaroslav Šebek

Za mě, jako neodborníka, čtivý přehled Petrových nástupců za cca poslední dvě století a jejich působení v "civilním" světě.

18.10.2017 4 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Nemůžu než souhlasit s Atanone.

18.10.2017 4 z 5

Ztracené evangelium Jidáše Iškariotského Ztracené evangelium Jidáše Iškariotského Bart D. Ehrman

Řekne nám nalezené "evangelium podle Jidáše" něco nově šokujícího nebo ne? To i mnoho jiného se dozvíte právě v této knize. Dále i o gnostizmu a jak to vůbec bylo se sepsáním oficiálních čtyř dalších evangelií...

Velká kniha světců Velká kniha světců Slavomír Pejčoch Ravik

Rozhodně vyčerpávající. Díky své délce však knihu doporučuji spíš než k souvislému čtení, jen tak k občasnému listování.

Dvojí hra na Baker Street Dvojí hra na Baker Street David Stuart Davies

Aha! Co když to bylo vše od začátku jinak?! Kdo chce trochu jinou Holmesiádu, ať určitě po této knize sáhne.

Watsonovi Watsonovi Jane Austen

Jako milovnici "Austenky" mě tento titul bohužel zklamal... Postavy nemastné neslané, styl nevtipný, děj také nic moc. Jak říkám - bohužel.

18.10.2017 2 z 5

Nervy Nervy Dick Francis (p)

Zamilovaná do této, jako do každé další francisovky...

18.10.2017 5 z 5

Camilla - milenka prince Charlese Camilla - milenka prince Charlese Caroline Graham

Pryč s Dianou! Samozřejmě že asi trochu neobjektivní pohled na, dle mého, jednu z nezajímavějších dam naší doby, ale zdá se že férový. Fandíte-li lásce Camilly a Charlese, určitě se začtěte!

Mezi brášky - Bráška Lajdáček Mezi brášky - Bráška Lajdáček Josef Filgas

Přidám se i já - jedna z nejmilovanějších knížek mého dětství! Kouzelné a ještě kouzelnější! Zvířátka s brášky buď soupeří nebo spolupracují a ukáží malým čtenářům, že svět není jednobarevný. A občas se bráškové dostanou do styku i s člověkem - tak pozor!

17.10.2017 5 z 5

Pavouček Provazníček Pavouček Provazníček Inka Ciprová

Supr dobrodrůžo pro mrňouse. Já to taky milovala - a možná i díky němu se nebojím pavouků!

17.10.2017 4 z 5