Pavouček Provazníček

Pavouček Provazníček https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32867/bmid_pavoucek-provaznicek-Uqg-32867.jpg 4 46 8

Příhody pavoučka od vyklubání z vajíčka až po nalezení nevěsty. Pro děti staršího předškolního věku a malé školáky.

janulka1310
03.01.2023 4 z 5

Kniha se synům (5,5 a 4) moc líbila, bavily je i ilustrace. Díky knížce bych mohla napsat seminárku na téma Pavouk Křižák, protože jsme pořád museli googlit, kolik má pavouk očí a jak se dělá ta pavučina a kde je ten kříž...a proto mě dětské knihy baví, protože se přiučím i já. Jedinou výtku bych měla ohledně textu, někdy mi věty přišly krkolomnější, ale jinak to byl moc pěkný příběh.

Mvek
30.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Z dětství jsem si pamatoval jen Afriku, ale ne exotiku v podobě mluvícího vesmírného kamene. To je dost podivné (i když mám rád sci-fi) a shodou okolností i vyobrazení duhového kamene mi připomnělo duhové bláto z právě čtené sci-fi ságy Mycelium od Vilmy Kadlečkové. Celkově to tedy moc přírodopisně přesné není, protože pavouci někde vždy příhodně vytáhnou klubko provazu, navíc mají jen dvě oči atd. A ještě dokáže nosit náprstek na šití apod.
Ale oceňuji, že se začátek odehrává na Kokořínsku a pár lokalit je tam konkrétně jmenovaných, ani nevím, jestli jsem v dětství věděl, že poblíž jezdím na chalupu.

LunaL.
28.08.2021 4 z 5

Četla jsem se synem (4roky) a měla pocit, že ho kniha moc nezaujala. Ale i když jsme četli jednu kapitolu/den, tak jsme ji dočetli a ke konci knížky vymýšlel, jak do domu nalákat víc pavoučků, abychom tu měli stejně pěkné pavučiny, jako dělal Provazníček :)
Knížka se líbila, jen nevím, jestli tak moc, abychom se k ní někdy vrátili..

Fabiolka
25.09.2020 4 z 5

Myslíme si, že po přečtení této kouzelné knížky o pavoučkovi, nebude mít Fabiolka v dospělosti fóbii z pavouků :-), tak se jí ty příběhy líbily.

Katka2382
22.05.2020 5 z 5

Krasná kniha mého dětství.Ráda na ni vzpomínám.

Slůník
16.11.2019 4 z 5

Roztomilá knížka pro nejmenší čtenáře, výborná na předčítání.

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Supr dobrodrůžo pro mrňouse. Já to taky milovala - a možná i díky němu se nebojím pavouků!

Hellboy
21.01.2011 4 z 5

Pavoučka Provazníčka jsem taky děsně miloval, výborná knížka s pěknejma ilustracema:)

1988  83%Pavouček Provazníček
1995  80%Dobrá kuchařka českých šlechticů a měšťanů od gotiky po baroko