Mezi brášky - Bráška Lajdáček

Mezi brášky - Bráška Lajdáček https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27143/bmid_mezi-brasky-braska-lajdacek-jxL-27143.jpg 4 47 15

Pohádkové vyprávění pro nejmenší děti, založené na imaginárním světě malých človíčků - brášků, kteří žíjí mírumilovně mezi obyvateli lesa. Oba světy se prolínají, bráškové i zvířátka prožívají nejrůznější příhody a vzájemně si pomáhají. Kniha obsahuje 2 knížky: Mezi brášky - Bráška Lajdáček.

Lotka
14.01.2023 3 z 5

Tak ma mě to bylo trochu moc: dvě mrtvé zmije a dvě mrtvé myšky. Dětem se líbila.

Turlogh
16.09.2020 5 z 5

Milé vyprávění pro menší děti o človíčcích z lesa, kteří jsou malí jako prst a žijí ve shodě s přírodou a zvířaty. Četl jsem už jako kluk i se svými sourozenci a hezké kresby od Miloše Nesvatby jsme si kreslili do památníků. Doporučuji všem dětem k přečtení. Howgh.

twigxi
31.07.2020 5 z 5

Krasna knizka z meho detstvi.

iskovsky
14.06.2020 5 z 5

vďaka tejto knižke som ako decko začal pochybovať o vlastnej nesmrtelnosti... :)

Leximort
04.02.2019 4 z 5

Prima knížka, kterou jsme kdysi četli jako děti a nyní jsem ji recykloval s naší ratolestí. Knížka bavila před čtvrt stoletím a baví stále. S trochou trpělivosti a vysvětlování i u tříleté dcerky. V příjemné stručnosti je tu vykreslen kouzelný svět skřítků, co v přírodní harmonii sdílejí les se zvířaty. Příběhy celkem frčí a mají i nějaké to morální poučení. Zpětně mě trochu zaskočilo, kolik zvěře tam "chcípne / pojde / zhasne" (abych použil tu správnou terminologii). Na druhou stranu, v přírodě to tak funguje..

Kopretina
31.01.2018 3 z 5

Knížku jsme četly s dětmi s nadšením, ale několikrát nás zarazila krutost, která snad do dětských knih nepatří (ale do života samozřejmě ano). Skoro v každé kapitole nějaké zvíře umře/utopí se/anebo ho někdo zabije. Proto body dolů. Děj: mě nezaujal, ale děti jo, takže asi ok.

janalexa
22.11.2017

Skvělá knížka, úplně mě vrací do dětství :). Jsem rád že jsem ji zde sehnal ... naše dvojčátka ji určitě ocení a jednou na ní budou vzpomínat jako já :) s moderním brakem alá Disney nelze vůbec srovnávat ...

Vidlička
17.10.2017 5 z 5

Přidám se i já - jedna z nejmilovanějších knížek mého dětství! Kouzelné a ještě kouzelnější! Zvířátka s brášky buď soupeří nebo spolupracují a ukáží malým čtenářům, že svět není jednobarevný. A občas se bráškové dostanou do styku i s člověkem - tak pozor!

Revasol
17.04.2017 5 z 5

Společně s Mikulášem a jeho patáliemi moje nejoblíbenější kniha z dětství. O tom, jak moc jsem se do této knihy zamiloval svědčí také současný stav mého výtisku . Byl jsem do ní tak začtený, že jsem ji nepouštěl ani v době koupele a jednou se mi podařilo ji pokřtít. Do dnešních dnů má krásně pokroucené stránky. Strasti plné zážitky brášky Lajdáčka mě dovedli až k pláči. O smrti myšičky ani nemluvě. Když jsem, ale knihu po přečtení jako malý odložil, pln emocí jsem si její obsah zapsal do paměti tučným písmem. Své kvality inteligentní pohádky obhájila, když jsem ji po patnácti letech znovu otevřel, vyvolal svojí dětskou představivost a ponořil se do světa, kde louka, není tak prázdná, jak se může zdát. Stačí jen trošičku odhrnout stébla a pořádně se podívat.....A jeje. Domečky....

marion111
16.03.2017 5 z 5

Dostala jsem tuhle knihu v první třídě, od dědečka - první kniha, kterou jsem přečetla SAMA! :D

Matne
26.01.2017 4 z 5

Tuto knížku jsem měl jako dítě moc rád. Oříšek, Koblížek, Lajdáček ... líbil se mi originální příběh, a celkově mě ty postavičky přirostly k srdci, že si na ně ještě po tolika letech občas vzpomenu. Nejkrásnější knížka mého dětství.

Zabajzna
05.09.2016 2 z 5

Nezdá se mi vhodná pro malé děti. Přečetli jsme jen pár kapitol a je to plné smrti, boje o život a podobně. Myška utone hned na začátku, vypíchnuté oko zmije, kterou pro jistotu potom ježek úplně zabije, stejně by pošla hlady....a podobně. Museli jsme přestat číst.

Fuksinka
30.07.2016 5 z 5

Velmi se mi ulevilo, že mi kniha přišla stejně kouzelná, jako v dětství. Doporučuji všem dětem a rodičům.

SiuxBeast
17.04.2014 4 z 5

Pro malé velice pěkná kniha a v druhé polovině Bráška Lajdáček taky moc hezké

petka-2007
23.01.2013 5 z 5

Jedna z mých oblíbených dětských knížek - vzpomínka na ni mě potěšila :-)

pro děti

Josef Filgas