Ploština v plamenech

bez
hodnocení
Hodnotit
Ploština v plamenech

Partyzánská kronika. Ploština je osada spadající do katastru obce Drnovice, která leží 3 km severně od Drnovic. kde až do roku 1945 stávala pasekářská osada, v níž žilo několik desítek lidí. 19. dubna 1945 byla osada za přechovávání a podporu partyzánů vypálena německými okupanty. V plamenech našlo smrt 24 obyvatel. Po válce zde bylo pro pozůstalé postaveno několik nových domů, ale každodenní život se sem už nevrátil....celý text

Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, Národní knihtiskárna

nightlybird
07.02.2014

Zajímavý článek vztahující se k ději popsaném v knize je :http://radimdoktor.blog.idnes.cz/c/258486/Plostina-obec-na-kterou-je-lepe-zapomenout.html

A ještě jsem narazil při hledání informací o Ploštině na zajímavé údaje o protistátní skupině Světlana - souvisí to jen okrajově a spíš geograficky. Je to ale svědectví lidí té doby a poskytuje to docela dobrou představu o činnosti StB a jejích agentů. Pokud by to tedy někoho zajímalo, může se podívat tady : http://probozice.blogspot.cz/search/label/Sv%C4%9Btlana .

Partyzánská brigáda Jana Žižky Ploština

Josef Filgas