Koníček Ivánek

Koníček Ivánek

Knížka pro děti Koníček Ivánek Josefa Filgase vyšla již čtyřikrát (poslední vydání je z roku 1968, Profil, Ostrava). Pojali jsme za správné, že si knížka zaslouží po čtyřicetileté pauze nové vydání, které by se opíralo o výpravnou podobu z roku 1946 s ilustracemi ostravského malíře Viléma Wünscheho. Knížka navíc vychází ke stému výročí narození jejího autora J. Filagase (16. 10. 1908). Knížka líčí jímavě životní osudy důlního koníka a ukazuje na jeho nenahraditelné místo při důlní práci v minulosti, těžkou, ale obětavou a smysluplnou práci havířů na Ostravsku (jako i všude jinde). Knížka potěší stejně jako děti i pamětníky. ilustrace Vilém Wünsche...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27151/konicek-ivanek-27151.jpg 4.45
Pro děti a mládež
Vydáno:, Repronis

Johnnas

Moje nejoblíbenější knížka z dětství. Pamatuji si, jak mi ji mamka vždycky před spaním četla. Koníčka mi bylo líto, ale knížku jsem miloval. Do dneška si pamatuji ty krásné chvíle a jak jsem je prožíval. To samé mi vyprávěla i moje mamka, jak ji ona sama měla ráda. Doufám, že knihu seženu a budu ji moci také svému synovi číst na dobrou noc.

Lucissia
06.12.2017

Krásná kniha zakoupená za pakatel. Nejdřív jsem ji testla na sobě, než ji budu číst synovi. Je to krásný příběh, vůbec jsem nevěděla, že i koníci pomáhali kdysi na šachtách. Krásné, ale především dojemné a chvílemi smutné, tak jak to v životě bývá. Byl to těžký život. Synovi přečtu tak za rok, dva. :-)