Hra na fanty

James Tyron, dostihový zpravodaj skandálního týdeníku Sunday Blaze, se vždy objevuje tam, kde se něco zajímavého děje. Tentokrát se snaží odhalit podvody s odhlašováním koní z dostihů a je vtažen do nebezpečného boje s podvodníky, kteří své zájmy prosazují tím nejtvrdším způsobem. Ocitá se v nebezpečném soukolí zločinu a navíc... celý text

James Tyron, dostihový zpravodaj skandálního týdeníku Sunday Blaze, se vždy objevuje tam, kde se něco zajímavého děje. Tentokrát se snaží odhalit podvody s odhlašováním koní z dostihů a je vtažen do nebezpečného boje s podvodníky, kteří své zájmy prosazují tím nejtvrdším způsobem. Ocitá se v nebezpečném soukolí zločinu a navíc se musí vypořádat se složitými problémy svého manželství i riskantní známostí s krásnou a chladnou oděvní návrhářkou Gail.
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/825/hra-na-fanty-825.jpg 4.5135
Originální název:

Forfeit (1968)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Disease
28. června

Jeden z Francisových majstrštyků, bez debaty.

Rup
31.10.2016

Sevřená forma, uvěřitelnost postav i dějů, mistrný vypravěčský styl, jednoduchá zápletka s jasným rozlišením dobra a zla, to vše jistě přispívá k čtivosti nejen tohoto dílka. Nicméně mám pocit, že jiné jeho romány jsou mnohem propracovanější a lepší. Za mě jedna dolů, nicméně fandům tohoto žánru doporučuju.

lucmat
26.04.2014

Skvělá dickensovka-detektivka. :-) Vřele doporučuji...

poetree
16.02.2014

Tahle kniha mi z mnoha "Francisovek" utkvěla v paměti, spolu s málo dalšími... jo, je to pecka :-)

Finskej
09.02.2014

Pecka. Francis ve své nejlepší klasické formě. I když je to neuvěřitelné, jsou příběh i motivy hlavního hrdiny zcela uvěřitelné. Detektivka formátu učebnicové literatury - se všemi výhodami neučebnicové literatury (skvěle se to čte atd.) a žádnou nevýhodou učebnicové literatury (psát diktáty z toho nemusíte, ale košaté vyjadřování vám to snad i obohatí).

Skripi
23.04.2013

Knihu som si vypočul nahovorenú a ako všetky ostatné od autora bola vynikajúca.

vitavita
06.03.2012

Skvělá detektivka - za ni dostal autor Cenu E.A.Poea