Nervy

Mladý žokej Rob Finn jezdí překážkové dostihy. Je odvážný a nebojácný, a tak dostává koně spíše problematické než úspěšné. Štěstí se ale usměje i na něj, dostane šanci být na špičce, o to horší je potom pád a celá série porážek na koních, s nimiž ostatní vítězí. Rob zpočátku ztrácí nervy, ale později si uvědomí, že za celou řádkou jezdeckých tragédií někdo zcela jistě stojí. Má nade vše rád své povolání a jako čestný člověk se nemůže smířit s tím, že kdosi neznámý krásného sportu, lidí kolem něj i koní zneužívá ve svůj prospěch. Rozhodne se, že věci přijde na kloub. Silný Finnův protivník ale připravuje důmyslné i kruté nástrahy, kterým se dá jen velmi obtížně uniknout. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/820/nervy-820.jpg 4.5165

Nerve (1964)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Mladá fronta

Litocha

Jestli si dobře vzpomínám, byla to druhá knížka od Francise, kterou jsem četla - a ostatní pak následovaly jako na běžícím pásu. Právě tahle je pro mě nezapomenutelná a čas od času se k ní vracím. Sympatický nezdolný hrdina s jeho milostným i profesním trápením mi prostě přirostl k srdci.

smile1

Kniha byla velice napínavá a prostě boží...Je to tipicka detektivka z dostihového prostředí a také proto se mi velice líbila

Finskej

Jedna z IMHO nejlepších francisovek vůbec skrývá hned několik zajímavých rovin... Za prvé, je výborné si počíst, jaké to je, když se člověk narodí do rodiny, kam vlastně nepatří – a která mu to dovede dát (nebo spíš nedat) najevo. Za druhé, jak hlavní hrdina, tak jeho antagonista jsou skvělou ukázkou neústupnosti lidské povahy a toho, kam až lze v rámci fatálního odhodlání zajít. Za třetí, mám rád civilní a intimní milostné linky, kterými Francis tak zručně ilustruje, jak moc a jak moc různě mohou okolnosti lidem zamotat a zkomplikovat citový život.

hana4834
10.12.2016

z těch několika francisu nejslabší díl bych řekla ale i tak dobrý příběh

kolacky
13.02.2016

Můj první a nejmilovanější Francis. Kdysi před dávnými lety, v tom dvaasedmdesátém, mi ho strejda daroval k Vánocům... a neodtrhneš více, jak by řekl klasik!

alfinha2321
25.10.2015

Z těch tří Francisů, co jsem teď dočetla, asi nejslabší. I tak jsem se ale těšila na každou volnou chvilku v MHD, kdy budu moci vytáhnout knihu a číst :) trochu mě překvapilo, že vygradování zápletky přišlo dosti brzy, už někdy kolem druhé třetiny knihy, a celkově byla kniha dost přímočará. Ale pořád to je na slušné čtyři hvězdičky.

cantona
19.10.2015

Typická starší detektivka. Hlavní hrdina byl absolutní sympaťák to bez debat, ale příběh bohužel takový nemastný neslaný. Prostě na můj vkus pramálo akce a ani nic co by mě nějak strhlo. Takže průměr.

woodward
17.08.2015

Mé první setkání Dickem Francisem - myslím, že to byla jeho první detektivka vydaná v češtině. Některé z těch pozdějších byly asi lepší, ale tahle mě tenkrát uchvátila a proto i po létech dávám pět hvězd.

Pawlisman
17.02.2014

Pro mě slabší Francis, který mě nechytil a ukončil jsem v průběhu, tudíž nemohu hodnotit. Oheň a bič a Drahý čas podle mého na čtení i prožitek několikrát lepší.

Rup
25.10.2013

Opět skvěle napsáno, k tomu kus romantiky i morálního poselství.

Timur
22.09.2013

moje první od Francise a asi proto pro mne nejlepší.

gabrimi
30.03.2013

Dicka Francise nejde nepřečíst jedním dechem. Své příběhy psal bravurně. Ovšem za to, můžeme také poděkovat skvělé překladatelce Jaroslavě Moserové.

jaja64646460
16.06.2012

líbilo, čteno jedním dechem

panjan
26.12.2011

Málo napětí, moc jednoduché a předvídatelné. Neměl jsem problém tu knihu přečíst a četla se celkem dobře, ale od Francise jsem četl už poutavější příběhy.