Dvojí hra na Baker Street

Dvojí hra na Baker Street https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33193/mid_dvoji-hra-na-baker-street-DXj-33193.jpg 4 15 2

Píše se rok 1880 a mladý excentrik Holmes teprve začíná s praxí detektivního konzultanta. Jeho zvláštní nadání a první kroky však neuniknou pozornosti jiné postavy, o níž veřejnost zatím také nic netuší, profesora Moriartyho. V téže době, na druhém konci světa, si jiný muž, jakýsi doktor Walker, sahá až na dno své dosavadní existence, aby se stal obětí i nástrojem zlovolných manipulací. Setkání obou mužů je neodvratné, není však dílem osudu, ale součástí rafinovaného plánu Napoleona zločinu. Profesor Moriarty se nám tak konečně představuje v plném lesku. A paní Hudsonová? A Mycroft Holmes? Jak se ke svému zděšení a úžasu dovídáme, již od dob Studia v šarlatové, Podpisu čtyř a Řeckého tlumočníka bylo všechno jinak, což jako dokonalý tour de force prokáže skutečná verze hororu Poslední případ.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Jota

The Veiled Detective , 2004

Lukas12345
28.06.2020 5 z 5

Mám tyhle alternativní pohledy na kánon rád, přijde mi to osvěžující. Jeden z těch lepších!

Vidlička
18.10.2017 4 z 5

Aha! Co když to bylo vše od začátku jinak?! Kdo chce trochu jinou Holmesiádu, ať určitě po této knize sáhne.

Sherlock Holmes

Autorovy knížky