VeruRomanská VeruRomanská komentáře u knih

Třetí republika - příběh mezi dvěma světy Třetí republika - příběh mezi dvěma světy Petr Janoch

Moc pekna knizka. I v tezkych valecnych, mezivalecnych i povalecnych obdobich stale dospivaji lide, deti prozivaji sve detstvi a lide sve vlastni osudy. Takove knihy me nikdy neprestanou bavit!!!

08.09.2018 5 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Čapkovi jsem se dlouhá léta vyhýbala. Teď jsem poprvé od něj něco přečetla, a to novelu Hordubal. Kdyby mi někdo už na gymlu řekl, že jde o milostný trojúhelník se skvěle popsanou detektivní zápletkou včetně vyšetřovacího protokolu a soudního přelíčení, rozhodně bych s Čapkem tak dlouho neotálela! :)

17.08.2018 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Achjo, jsem tak nešťastná, že jsem celou tetralogii dočetla. Bylo mi líto, že některé roky v knize autorka přeskočila, ale to jí neubírá na kvalitě, mé zklamání spíše bylo způsobeno tím, že jsem věděla, že tímto dílem tato úžasná sága končí! Rozhodně stojí za přečtení jako předchozí 3 díly. Mě nejvíce byla blízká kniha třetí, protože autorka se byla přibližně mého věku, takže jsem se do ní uměla vciťovat. Ještě jednou opakuji, že je to úžasně napsané a patří k mým top knihám!

17.08.2018 5 z 5

Tento díl ze všech tří se mi líbil nejméně, což mu ale neubírá na kvalitě a stále si těch 5* prostě zaslouží! Možná je to tím, že sama věkově a zkušenostmi patřím spíše do druhého dílu :) a proto jsem se s ním ztotožnila asi nejvíce. Suma sumárum, supr knížka, kterou stojí za to mít v knihovně :)

26.01.2018 5 z 5

Láska a jiné nemožnosti Láska a jiné nemožnosti Ayelet Waldman

Nebylo to špatné, takový lepší průměr. Četla se dobře a nenudila jsem se u ní.

03.12.2017 3 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Sup, supr, supr...kniha, která obsahuje tolik popisů, že ji nelze brát jako oddychovku, přesto mě velice bavila stejně jako první díl :) Už se těším na pokračování.

29.10.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na to, jaký kolem této knihy byl humbuk, byly pro mě Bábovky docela zklamáním. Nebylo to úplně špatné, ale kdybych tyto autorčinu knihu četla jako první, možná bych už nesáhla po knize Osm, což by byla naopak ohromná škoda.

17.09.2017 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Asi nejslabsi kniha kterou jsem od autorky zatim cetla. Postradala jsem tam motiv tech tri prani,ktera jsou v nazvu. Kazdopadne k zamylseni dobre..jak dva jedinci se shodnou DNA mohou mit tak rozdilny osud...

27.07.2017 3 z 5

Pozdě Pozdě Marie Chvojková

Kniha byla velice čtivá. Ztrátu jedné hvězdičky způsobila občasná nesrozumitelnost...objevila se tam často věta, u které nebylo jasné, k čemu přesně byla myšlena, co přesně měla znamenat apod. Jinak velice dobrá kniha o životě jedné ženy od konce druhé světové války, kdy jako mladá 24letá dívka vnímá svět, přes manželství až po stáří.

29.06.2017 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Mě se naopak kniha líbila snad nejvíc ze všech, které jsem zatím od této autorky četla. Není špatné si počíst něco o psychice 2 různých žen ve středním věku, které nemají dům na předměstí s rodinou a manželem a neřeší slepičí drby na slepičích spolcích jako tomu bylo doposud :) já knihu vřele doporučuji!

24.12.2016 5 z 5

Oči pouště Oči pouště Zoë Ferraris

Úžasné, úžasné, úžasné! Kniha se mi velice líbila, taktéž druhý díl. Člověk nahlédl do odděleného světa žen a mužů v arabských zemích, ale zároveň ho hnala touha zjistit, kdo je vrah.

23.10.2016 5 z 5

V Tichu V Tichu Alžběta Bublanová

Kniha mě docela zklamala. Čekala jsem od toho mnohem víc. Příběh o životních přešlapech holky s nízkým sebevědomím byl navíc psaný dost jednoduchým a nudným stylem.

31.08.2016 3 z 5

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Tuto knihu jsem četla jako malá, úžasná kniha! Doporučila bych všem malým čtenářům, či jejich rodičům, hlavně těm, kteří mají vztah k venkovu. Když v televizi dávají seriálovou verzi, vždy se na ni ráda podívám :)

23.08.2016 5 z 5

Holka, nebo kluk? Holka, nebo kluk? Tyne O'Connell

Co k tomu říct...dost slabé...pak už jsem některé části jen přeskakovala abych teda věděla jak to skončí, ale osobně mi to přišlo jako hrozná blbost. Nedoporučovala bych.

23.08.2016 1 z 5

Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky Belle De Jour (p)

Tato kniha se mi velice líbila, bylo to úplně z jiného těsta, než je většina dnešních knih a nabízí zajímavý pohled do zákoutí jisté "profese" :)
Na druhou stranu, seriál, který byl podle knihy natočený, je naprosto příšerný, akorát mi pokazil dojem z knihy.

15.08.2016 5 z 5

Necudná - já a mých 21 mužů Necudná - já a mých 21 mužů Linda Hogen

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Spíše podprůměrná kniha, napsaná rádoby nenuceným vtipem, což zavání až nevkusem. Nedoporučovala bych ke čtení...

15.08.2016 2 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Mnohem lepší než filmy, i když to bylo psáno velmi jednoduchým jazykem, opakovala se stále stejná slovesa a slovní spojení, ale zachránil to aspoň děj, který knihu dost táhl a sama jsem byla zvědavá, co se bude dít a jak to vlastně dopadne. Jako oddychové letní čtení pro relaxaci duše to bylo ideální :)

02.08.2016 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha ze začátku super, četla jsem ji v každé volné chvíli i cestou v metru. Často jsem se neovládla a začala se nad čtením hrozně smát. Škoda ale, že poslední třetina knihy byla jen o tom, jak si to hlavní hrdinka a její vyvolený (nečekaně nabíječ od vedle, který se do ní hrozně zamiloval a hodil všechny své povahové vlastnosti do koše a stal se ideálním princem) různorodě rozdávají...k plusu nepřidala ani předvídatelnost děje a "reálné" rozuzlení vztahu hlavní hrdinky s nabíječem.

02.08.2016 2 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

První kniha, kterou jsem od této autorky četla, "Kde je ta holka?" mě opravdu nadchla. Přesto pro mě tato kniha bylo jedno velké zklamání. Jedna z mála knih kterou jsem se ani neobtěžovala celou přečíst a prostě to přeskákala, abych si ověřila, že to dopadne tak, jak jsem předpokládala už na začátku. Děs, nasládlá a naprosto nereálná hovadina, která se může líbit maximálně těm ženám nebo spíše dívkám, které věří pohádkám o slavném princi na bílém koni, který se zamiluje do šedé myšky a ona bude tou jedinou, kterou doopravdy kdy miloval. Ještě štěstí, že hlavní hrdinka má charakter a nakonec se zlatého pozlátka vzdala, aby žila obyčejný život v darovaném baráku v centru Londýna. V Anglii je asi běžné potkat v milionovém městě hned 4krát slavnou osobnost, do které jste se zamilovali někde na severu země v zapadákově a odjeli jste ji do velkoměsta hledat a voila! :D hned jste ji našli a kdyby jen jednou....Mě se to teda v Praze ještě nestalo ale těžko říct, třeba se mi také poštěstí...(y)

02.08.2016 odpad!