verulik196 verulik196 komentáře u knih

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Zpočátku se mi nelíbil styl, jakým je Spalovač mrtvol napsán, postupně jsem ale na něj měnila názor a kniha se mi líbila víc a víc. Nakonec tedy mohu říct, že přečtení vůbec nelituji!

17.07.2018 4 z 5

Něco mezi tím Něco mezi tím Melissa de la Cruz

Po dočtení tohoto silného příběhu vím jednu věc naprosto jistě: tahle kniha si zaslouží být čtenější!

14.07.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl psaní, pak jsem se ale začetla a příběh se mi začal líbit. Doporučuji.

09.07.2018 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Proměna se mi prostě líbila. Ve svých několika málo stranách dokázala ukázat o lidské povaze víc, než mnohé jiné několika set stránkové knihy. Zvláštní, jiná a přesto skvělá kniha. Doporučuji.

06.07.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Teď po přečtení konečně chápu, proč se o Malém princi tolik mluví.

06.07.2018 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Když jsem knížku vytáhla z poličky v knihovně, pořádně jsem nechápala, co to vlastně držím v rukou. Začala jsem si říkat, jestli se mi bude líbit a jestli na ni nejsem příliš stará, když vypadá jako kniha pro děti. Trochu znejistělá jsem se pustila do čtení a nyní po dočtení vím, že tato knížka má něco do sebe! Je sice určená spíš mladším čtenářům, má ale v sobě něco, kvůli čemu by si ji měli přečíst i dospívající či úplně dospělí.

02.07.2018 5 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Asteroid řítící se na Zemi. Velmi neobvyklé téma, a tak jsem byla zvědavá na zpracování.
Vlastně ani nevím, co jsem od knížky čekala, co by v ní mělo být, co nemělo.. nedokážu pořádně říct, jestli se mi líbila, nebo ne. Asi obojí. Byla tam spousta zajímavých pasáží a myšlenek, ale naopak tam byla místa, která mě tolik nebavila.
Přesto ji ale doporučuji. Každého asi nezaujme, ale za zkoušku to stojí :)

01.07.2018 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Věž úsvitu se mi opět hodně líbila. Mám prostě autorčin styl psaní ráda. Kniha se četla příjemně, stránky rychle ubíhaly a netrvalo dlouho a byla jsem na konci. Tak jako ostatní díly i tuto knihu doporučuji!

20.06.2018 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Byla to svým způsobem strašná blbost, ale mě se to líbilo. Knížka si mě získala hned ze začátku, když se autorky omlouvaly Anglii za to, co se rozhodly provést jejich historii a nechtěla mě pustit až do konce, kdy jsem se musela zasmát nad posledními slovy.
Jestli si chcete pro změnu přečíst něco jednoduššího a praštěného, tak sáhněte po Lady Jane.

10.06.2018 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Opravdu originální příběh. Z počátku mi vadily Jackovy patvary slov, postupně jsem si ale na to zvykla a do příběhu se začetla. Mohu jen doporučit.

28.05.2018 5 z 5

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

No, čekala jsem od toho trochu víc.
Kniha má dvě dějové linky, jednu o Adamovi a jednu o Katie (královně). A právě v tom vidím největší problém. Příběh Katie byl prostě divný a naprosto nesouvisející s tím Adamovým. Celou dobu jsem čekala, že se oba spojí a začne to dávat alespoň trochu smysl, ale ono se tak nestalo. Vnímám to jako takovou hodně podivnou vycpávku, která měla zvýšit počet stránek.
Adamův příběh se mi líbil o mnoho víc. Bavilo mě číst jeho šílený, novými zážitky, zkušenostmi a informacemi nabitý den, který byl přelomový v jeho životě.
3,5*

11.05.2018 4 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Pěkné zakončení série. Určitě si přečtu i Kroniky Kaninu.

06.05.2018 4 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Příjemné čtení.

04.05.2018 4 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Dědička byl spíš takový seznamovací díl, věřím, že další bude napínavější :)

29.04.2018 4 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Moje první kniha autorky a musím říct, že jsem spokojená.
Rozhodně doporučuji děj střídat po jedné, dvou kapitolách, protože byste si jinak vyzradili zápletku a zbytečně se vraceli v ději.
Příběh mě bavil, nápad na vyrábění lidských klonů mi přijde zajímavý. Děj psaný ze dvou různých pohledů mi nevadil, hodilo se to do děje a otáčení knihy vše příjemně ozvláštnilo.
Za mě super kniha.

22.04.2018 4 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale ten konec.. je to jak napsat knihu o vlasním světě a pak ji celou hodit do koše.
Ale abych jen nekritizovala. Knížka se svou napínavostí vyrovnala předešlým, příběh z minulosti byl zajímavý, bavil mě. Možná dokonce víc než hlavní dějová linka. Kdyby to všechno skončilo jinak, byla by to velmi povedená série. Ale nestalo se tak, takže jsem z toho tak trochu zklamaná.

13.04.2018 3 z 5

Hamlet, princ dánský Hamlet, princ dánský William Shakespeare

Poměrně čtivé a zajímavé drama. V rámci povinné četby (ale určitě i mimo ni) skvělá volba.

04.04.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tak jsem se po tři čtvrtě roce dočkala a musím říct, že to stálo za to! Tato knížka byla jízda, ostatně jako všechny knihy Maasové... Příběh byl jednoduše úžasný, napínavý od začátku do konce. Já tu sérii prostě zbožňuji ♥

02.04.2018 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Taková fanfikce na fanfikci, ale musím uznat, že velmi podařená! Knížku jsem zhltla rychle, opravdu se mi líbila.

24.03.2018 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Fangirl je ten typ knihy, u které se nemusí přemýšlet, ale prostě jen číst a číst, klidně i celý den v kuse. Knížka mě svou myšlenkou zaujala a protože jsem od ní příliš neočekávala, byla jsem spokojená. Má jednoduchý děj, který rychle plyne a než jsem si to stačila uvědomit, byla jsem na poslední stránce. Jestli chcete nějaké oddechové čtení, sáhněte po této knize.

17.03.2018 4 z 5