verulik196 verulik196 komentáře u knih

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Kniha, která se na první pohled zdá být jednoduchým romatickým příběhem, je ve skutečnosti mnohem zajímavější a zdaleka ne tak sladká. Rozhodně stojí za přečtení.

29.06.2019 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Pěkný příběh z prostředí Vikingů. Tato kniha by si zasloužila vyšší hodnocení!

28.06.2019 5 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Ačkoli se to na první pohled nezdá, tato knížka je ve skutečnosti detektivka a její pravý název je: Hledá se zápletka! Ne, že by byla vyloženě špatná, jen měla úvod roztahaný na čtyři pětiny knihy a samotná zápletka, jestli se to tak dá nazvat, byla nacpaná až na samotný konec. Ale četlo se to jakože dobře, to zase nemůžu tvrdit, že ne.

13.06.2019 3 z 5

Její pastorkyňa (drama) Její pastorkyňa (drama) Gabriela Preissová

Tak hubená knížečka a přitom tak zajímavý příběh. Velice mile mě překvapila, doporučuji!

07.06.2019 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Já se přidávám k té skupině čtenářů, kterým se knížka líbila. Je napsána čtivě a přestože příběh nebyl úplně dokonalý, bylo tam spoustu náhod a tak trochu klišé na konci, já jsem spokojená a čtení jsem si užila.

07.06.2019 5 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Jaký pěkný a originální příběh! A ta obálka. Doporučuji.

22.05.2019 4 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Uf, tuto knihu je pro mě těžké hodnotit. Co se týče Marcelovy poruchy, knížka je napsána excelentně, ten zbytek ale pokulhává. Příběh není vůbec čtivý, nudil mě a musela jsem se do každé stránky nutit. Jestliže si chcete knihu přečíst s tím, že se dozvíte něco nového, tak vám ji doporučuji, v případě, že ale jen hledáte zajímavý a poutavý příběh, tak ji nečtěte.

05.05.2019 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Snad každý, kdo si přečetl anotaci, si musel říct, že tuhle knihu musí mít. Ani já na tom nebyla jinak.
A co na ni říkám teď po dočtení? Knížka se mi líbila, Hanna opravdu nebyla žádná hodná holčička a své mamince pořádně ztrpčovala život. Co mě ale zklamalo, byl konec. V knize mi taktéž chyběly nějaké pořádnější zvraty a celkově tam mohlo být více napětí. Za mě 3,5*

22.04.2019 4 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Na téhle knížce si musíte zamilovat, jak je originální a odlišná od ostatních fantasy. Zároveň je také skvěle napsaná a má povedenou zápletku. Takže čtěte, čtěte, čtěte!

15.04.2019 4 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Tahle kniha není vůbec špatná! Jestli si chcete přečíst knížku se závažnější tématikou, tak rozhodně tuhle. Nezklame vás!

10.04.2019 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Skvělé zakončení série, nemám co vytknout. Ale už se upřímně těším, až si přečtu něco jiného, mám pocit, že v těchto knížkách je všechno pořád dokola... No, snad jsem tímto prohlášením někoho nepobouřila :D Ale jinak doporučuji, je to opravdu povedená série.

05.04.2019 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Opět skvělé čtení :D

01.04.2019 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Opět spousta akce a praštěného humoru. Tak hurá na čtvrtý díl!

23.03.2019 5 z 5

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Otec Goriot je příběh muže, který své dvě dcery miluje až příliš a přes svou lásku nevidí, že je jen využíván.
Když nad tím tak přemýšlím, kniha se mi celkem líbila. Je to avšak starší dílo, takže se mi to nečetlo tak lehce jako knížky staré jen pár let, a proto jsem musela být neustále v pozoru. Vadily mi všechny ty předlouhé přímé řeči a absence kapitol. Ale především se mi nelíbilo chování Goriota. Kolikrát jsem měla chuť s ním zatřást a začít na něj křičet, protože ta jeho bezmezná láska byla až strašidelná.
Krátce řečeno, nebylo to špatné, ale jsou lepší.

17.03.2019 4 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

A zase na konci :D kdo nečetl, má se na co těšit.

14.03.2019 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Tak jsem se opět vrhla na Riordanovy knihy a musím říct, že jsem spokojená! Dělalo mi ale trochu problém se začíst, tak snad bude druhý díl o ten kousek lepší.

08.03.2019 4 z 5

Nevysvetliteľná logika môjho života Nevysvetliteľná logika môjho života Benjamin Alire Sáenz

Po dočtení Ariho a Danta jsem si okamžitě začala zjišťovat, jestli autor nenapsal ještě nějakou další knihu. A víte co? Napsal. A je stejně úžasná jako ta první. Knížky autora mají totiž něco, co se jen tak nevidí - neobvykle blízké a upřímné vztahy mezi postavami. Jestli si tedy chcete přečíst knihu, která vás zahřeje na duši, vyberte si jeden z těchto výjimečných kousků YA literatury. Neuděláte chybu. (čteno v angličtině)

02.03.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Když se kniha dostane do první dvacítky nejlépe hodnocených knih, už to něco znamená, ale že až tak? Knížka předčila všechna má očekávání. Je plná smutku, zoufalství, beznaděje, ale i naděje, které se lidé snažili nevzdat a díky tomu přežili všechny ty roky plné hrůzy.

19.02.2019 5 z 5

Už zase létám Už zase létám Sita Brahmachari

Chápu, že je to kniha o pocitech a ne o akci, ale stejně. Mohl to být zajímavý příběh o jedné smutné dívce, které se zabila kamarádka, naneštěstí to ale bylo takové nijaké a většinu doby až nudné. Knížka se mě tedy oproti mému očekávání vůbec nedotkla.

17.02.2019 3 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Poslední díl.. kdo by to byl řekl, že celou sérii přelouskám tak rychle? Musím si přečíst taky Bohy Olympu, už teď mi po Táboru polokrevných a bozích stýská...
Ke knize: tento díl se moc moc povedl. Na takto promyšlenou bitvu jsem ještě nikdy nenarazila a asi ani nikdy nenarazím. Vše bylo vymyšleno do posledního detailu a každý v ní sehrál více či méně důležitou roli. A závěr? Nemusím se na autora zlobit na jím vymyšlený konec, je totiž naprosto perfektní. Už se těším na jeho další knihy!

12.02.2019 5 z 5