Věrulička Věrulička komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tlustá kniha, ale moc dojmů to ve mně nezanechalo.

06.06.2019 2 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Počkat, nebyl to spíš osudový tjost? :-D

03.06.2020

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Teprve po přečtení této knížky mi došlo, jak je pohádka o Krásce a zvířeti geniální. Hrozně mě bavilo sledovat, jak se ten vztah mezi těmi dvěma pomalu mění, a i vedlejší dějové linky a celková atmosféra knihy mě bavily.

23.05.2020 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

(SPOILER) Tragické osudy postav na mne nezapůsobily ani z poloviny tak silně jako smrt oslíka. Zvláštní.

27.01.2022 4 z 5

Zlá léta Zlá léta Ludmila Vaňková

Mám ráda historii. Knížka byla poutavá a rychle se četla, ale spoustu věcí jsem tak nějak... nepochopila. Jednak jsem se začala zamotávat do jmen a do toho, kdo je vlastně s kým spolčený, jednak mi později mnohdy nedocházely ani jednotlivé scény, obsahy rozhovorů postav a důvody jejich chování, což mě trošinku štvalo. Snad to bylo tím, že dost věcí bylo napsáno jen tak "mezi řádky" a já to z toho prostě nedokázala vyzobat.

11.10.2020 3 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Depresivní díl... Samozřejmě je dobré, aby si děti uvědomily, jaké hrůzy se děly za 2. světové, ale mladším dětem a slabším povahám raději doporučuji tento díl vynechat a vrátit se k němu později, protože ta atmosféra v celé knize je vážně dost skličující.

21.07.2020

Bouřlivé výšiny Bouřlivé výšiny Emily Brontë

Heathcliffa nemusím. To už i Kateřinin bratr mi připadal jako větší romantický hrdina. Zajímalo by mě, co by se dělo, kdyby H. na Vichrné návrší nikdy nepřišel. Ale jinak fajn knížka.

23.08.2019

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Na to, že těm holkám bylo teprve 15, mi jejich styl života nepřišel moc normální. Kdybych toužila po něčem takovém, raději bych si přečetla "My děti ze stanice ZOO". Nemám podobné věci ráda a úplně mi to zkazilo celkový dojem. :-)

05.07.2018 1 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Vždycky jsem měla raději Damona než Stefana, ale na začátku téhle knížky (když tam spolu bojovali) se mi to trochu obrátilo. Teď už je to zase v pořádku :) Jinak super počtení, člověk se dobře odreaguje atd.

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Mám ráda Upíří deníky. Nejradši mám díly, ve kterých se hodně objevuje Damon.

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Než se děj trochu rozjede, tak to hold chvíli trvá. Pokud se ale člověk chce propracovat k tomu dobrému musí začít od začátku.

07.05.2017

Kronika tak řečeného Dalimila Kronika tak řečeného Dalimila Dalimil

Skvělé. Některé kapitoly umím nazpaměť.

12.03.2020

Pijan Pijan Hans Fallada (p)

Tak k tomuhle jsem se prosím dostala přes Jezevce Fridolína.

11.01.2020 3 z 5

Vilém II. a zákulisí dvora berlínského Vilém II. a zákulisí dvora berlínského Henry William Fischer

Bomba!

31.12.2019 5 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

V tomto díle byly občas takové dívné pasáže jako např. piercing, nebo to s tím vteřiňákem, fuj, ale jinak dobrý. Stefan tam nebyl, zato Damon tam byl hodně, což je super. Trochu mi vadila Elenina potřeba neustále někoho z nich fackovat, ale Elena je beztak divná. Taky jsem si udělala seznam všech italských nadávek napříč díly a teď se těším, až je budu používat na nic netušící lidi :)

22.05.2017 5 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Lisa Jane Smith

Pořád přemýšlím, kdo je zrovna vyobrazen na těch obálkách...

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

Vááááážně nechápu všechny ty negativní komentáře. Tenhle díl byl zatím jeden z nejlepších. Bylo to napínávé a pořád se něco dělo.

11.05.2017 5 z 5

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Bonnie mi někoho hrozně připomíná... Možná moji spolužačku.

Vzkříšení Vzkříšení Lisa Jane Smith

Tuto knihu jsem vyhrála v jedné soutěži. Sama bych asi nikdy po takovém druhu literatury nesáhla, ale musím říct, že jsem byla mile překvapená.

07.05.2017

Princ ve Velké Cintánii Princ ve Velké Cintánii Josef Hanzlík