Princ ve Velké Cintánii

Princ ve Velké Cintánii https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220215/bmid_princ-ve-velke-cintanii-GsK-220215.jpg 5 10 7

Dasa1313
19.10.2022 5 z 5

Skvělé! Jediné čemu nerozumím je rok, kdy byla kniha napsána. Připadalo mi, že děj naprosto vystihuje dnešní dobu, napsáno s nadsázkou a sarkasmem. Ideální kniha pro všechny, jak pro děti, tak pro dospělé. Krásný příběh odehrávající se v jeden den. Každý si z toho vezme to své.

Booky84
24.09.2022 5 z 5

Milé a vtipné čtení, každý čtenář si může z knihy něco vzít, pobavit se a zamyslet se nad určitými myšlenkami. Kniha nejen pro děti, ale určitě i pro dospělé.

Věrulička
20.08.2022

První díl byl lepší.

Lexand
09.12.2020 5 z 5

Jde o druhý díl volné trilogie o Loudálkovi. První díl Princ v zeleném království je trochu zmatečný, ale poetický, vtipný, fantaskní. Třetí díl, Princ a malá princezna, je hodně slabý, bez děje i vtipu. Ale druhý, Princ ve Velké Cintánii, je vrcholné dílo. Pro dospělého čtenáře dost věcí navíc. Slovní humor, silná filosofická teze o možnosti jak porazit zlo, přirozený proud děje i mimovolné motivy hodné imaginace dobrého básníka.

Marla
05.12.2020 5 z 5

Některé dětské knížky ocení člověk teprve když dospěje. Najednou zjistíte že to, co se dříve jevilo jen jako zábavné čtení je prosyceno úžasným vtipem, ironií a sarkasmem. A vždycky jsem hrozně chtěla ochutnat fialkovou limonádu a flibustýrské pirožky.

Hvezdalim
06.07.2018 5 z 5

Nádherná kniha, pocta Alence v říši divů (i další díly Princ v Zeleném království a Princ a malá princezna), ale hezčí a je v ní mnohem víc vtipu a lehkosti.

mulderka
03.05.2015 5 z 5

Alenka v říši divů po česku a o 100 let později... bude se líbit nejen dětem. Stejně jako u Carollova veledíla, všechny finesy této knížky jsem ocenila až jako dospělá - např. ideální manželé Isidor a Klára. Vřele doporučuji přečíst!

Josef Hanzlík
česká, 1938 - 2012