Veruci Veruci komentáře u knih

Skvělé čtení! Ze svého okolí jsem neslyšela na knihu ani na film (neviděla jsem) dobré ohlasy, tak jsem neměla příliš velké očekávání. Místy sice poněkud absurdní situace, ale vždyť je to jen příběh. Alan mi ve vztahu k "autoritám" trochu připomínal Švejka. Velice vtipně podaný příběh, celou dobu čtení jsem se usmívala. Nevím, zda jsem byla více zvědavá na vývoj příběhu ze současnosti po jeho útěku, nebo na dobrodružství z jeho předchozího života.

09.01.2019 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Po knize Muž jménem Ove jsem sáhla po dalším titulu od tohoto autora a opět do byla dobrá volba. Dojemný příběh o ohromné lásce, lidských chybách a odpouštění. Vždycky se najde něco, zač bychom se měli omluvit. I když si myslíme opak.

09.01.2019

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

(SPOILER) Zajímavá kniha, s pár výbornými a neotřelými nápady. Měla jsem docela problém s orientací v čase, často jsem se musela vracet, abych vůbec pochopila, kde a kdy to vlastně jsme. Zpočátku trochu zdlouhavé a uspávající, ale od okamžiku, kdy se na scéně objeví Kirby se svým pátráním, jsem byla celkem napnutá, jak se příběh bude dál vyvíjet. Nebýt zpestření pomocí cestování v čase, byl by to tuctový příběh sériového vraha - vyšinutého psychopata, který nakonec dojede na svoji představu o vlastní nepřemožitelnosti.

09.01.2019 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Kraťoučká povídka, krásné ilustrace, ale... Moc jsem nepochopila, co si mám odnést, nic to ve mě nezanechalo. A co ten konec?

20.12.2018 2 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Kladné body knize přidává vykreslení života v sibiřské tajze. Lhostejnost, alkohol, beznaděj... Téma příběhu je velice silné, umocněné tím, že je napsán podle skutečných událostí. Bohužel autor svým zpracováním téma totálně zabil. Škoda.
Poznámka k označení "Sibiřská detektivka" na obálce knihy: ze Sibiře to je, detektivka to rozhodně není.

20.12.2018 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tuto knihu by si měl přečíst každý. A vydržet až do konce, i když vůbec není snadné ji číst.

20.12.2018 5 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Výtečně napsané, skvěle vykreslené postavy, charaktery, popisy míst a obyčejů. Navzdory více než sto letům od napsání se čte velmi snadno i přes občasné pomalejší pasáže. Starý jazyk znamenitě dokresluje atmosféru.
Dva podněty mě vedly k přečtení této knihy - doporučení v jedné z recenzí pod knihou Muž jménem Ove a čtenářská výzva 2018. Rozhodně nelituji a chce se mi zvolat: Kdes byl celou tu dobu, Jane Cimburo! Od školních lavic mám odpor k autorům povinné školní četby, tak pro mě tato kniha spolu s mnoha dalšími zkrátka neexistovala. Díky čtenářské výzvě jsem objevila nádherné knihy, po kterých bych jinak nesáhla.

09.11.2018 5 z 5

Tak nevím, jsem trochu rozpačitá. Seriál miluji, ale kniha mě příliš neoslovila. Neseděl mi styl psaní, špatně se mi to četlo. Některé kapitoly mi připadaly jako samostatné povídky, ale chybělo mi více propojení mezi nimi. Zajímavá byla část o poválečných událostech, která se do seriálu nedostala - tady už nebylo s čím srovnávat, tak mi to přišlo lepší. 60 % i díky mistrovskému ztvárnění knihy panem Kachyňou.

07.11.2018 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Lidé nemusí být takoví, jak se jeví na první pohled, i toho největšího mrzouta je možné nakazit svým optimismem. Skvěle napsaný příběh. Na jedné stránce vás dokáže rozbrečet, abyste se vzápětí nahlas rozesmáli. Jedna z knih, ke kterým se budu vracet.

06.11.2018 5 z 5

Zbožňuju vánoce Zbožňuju vánoce Lindsey Kelk

Přečteno kvůli čtenářské výzvě, měla jsem raději sáhnout po něčem jiném. Když pominu, že toto není můj šálek kávy, bylo to neskutečně nudné, dialogy strojené, jako z nějaké příručky. Nikdy neodkládám nedočtenou knihu, tentokrát jsem se musela hodně přemáhat, abych to dočetla. Jedna hvězda navíc za Angelin průvodce Vánocemi v úplném závěru knihy.

17.10.2018 2 z 5