veru_sma veru_sma komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Takové oddechové milé čtení. Pokud člověk chce jen vypnout a užívat si pohodu, doporučuji. Romantická linka je u této autorky většinou dost podobná, ale oceňuji, že se vždy trochu seznámím s danou zemí.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Oddechové milé čtení, kdy se (jako bonus) člověk seznámí i se zemí, ve které se děj odehrává. Kodaň bych ráda navštívila.

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Dost zajímavá kniha! Doporučuji. Ale opravdu je třeba být při čtení pozorný, je zde mnoho postav a situací, které jsou důležité a mnohdy čtenáři můžou uniknout. Ale všechno do sebe zapadne. Pokud jde o konec, sama nevím jak bych se rozhodla ... :-)

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Shari má lepší a horší knihy. Nevítaný host bavil. Pro mne je to zatím druhá nejlepší kniha, šlape na paty Manželům odvedle. Mám ráda odříznuté hotely, domy, cizí lidi pohromadě, vraždy... Není to sice zrovna originální kniha, ale čtivá ano.

Noc Noc Bernard Minier

Já fakt nevím. První dvě knihy byly super. Čtivé, zajímavé a vždy po práci jsem se těšila na pokračování příběhu... Třetí díl už nebyl tak "wow" a čtvrtý? Zde vysoké hodnocení, ale nějak jsem nebyla spokojená. Něco mi tam chybělo a vadilo. A hned od začátku mi na jednom člověku něco nesedělo a trefa. Nicméně chystám se na další díly a třeba ještě Minier překvapí a budu zase hltat stránku za stránkou.

20.06.2022 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Kniha je zajímavá a naprosto odlišná od předchozích duchařských příběhů autorky. Chvíli mi trvalo se začíst. Jak jsem se ale konečně začetla, tak jsem se nemohla odtrhnout od stránek. Zápletka povedená, napětí gradovalo. Nechtěla bych být na jejich místě. Na začátku mi tam ale dost vadila jedna z hlavních postav, ale jen krátce... Víc neprozradím :-)

20.11.2021 5 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Ve finále zajímavé čtení a jsem ráda, že jsem na knihu narazila... Začátek byl ale celkem nudný. Nicméně jsem vydržela, další stránky se četly prakticky samy a nakonec jsem byla spokojená. Hororem bych to ale nenazvala, byla to taková lehká duchařina.

Její konec Její konec Shari Lapena

Shari Lapena má lepší a horší knihy. Tahle mne bohužel zrovna nebavila, do čtení jsem se místy nutila, ale doklepala to do konce :-) Takový průměr.

20.06.2022 3 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Začátek trošku nejistý, ale všechno do sebe zapadlo jako puzzle. Děj zaujal, musela jsem číst dál a dál... Ten konec jsem tušila, ale možná doufala, že to bude jinak? Nevím, ale i tak spokojenost. Kniha se mi velmi líbila, ale každému sedět určitě nebude.

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Kniha byla ve finále celkem čtivá, ale začátek byl takový, no... nic moc. Potom to mělo spád a šup, konec. Mohlo to mít ještě pár stran navíc, některé věci jsem chtěla ještě zjistit... Nicméně podstatu příběhu jsem odhalila celkem záhy, ale i tak jsem v závěru jednu věc nečekala. Ale kniha mě nakonec vtáhla do děje a byla rychle přečtená... PS: takovou otravnou a vlezlou sousedku jako Marcy bych fakt nechtěla mít :)

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Mám smíšené pocity. Znám všechny její knihy, úroveň je různá. Některé knihy jsem přečetla jedním dechem, jiné jsem často odkládala. Kdo má rád její klasické duchařiny, tak bude asi trošku zklamán či překvapen. Ale za přečtení určitě stojí. Kniha je rozhodně zajímavá.
Nastínění děje: Hlavní hrdinka bere zásoby a jede za svou rodinou. Neví co se to vůbec děje. Svět je jiný, počasí šílené, panika, nikdo nic neví... Střih. Vzbudí se v cizím domě. Starý velký dům, který působí sám o sobě strašidelně. Vedle stojí neznámý mladík... Objevují se náznaky duchařiny. On si není jistý tím, co vidí jeho společnice. Že by se zcvokla? Hlavní hrdinové se nemají jak dostat pryč, počasí je nevyzpytatelné, musí šetřit jídlem. Začínají se sbližovat. Rodinné vazby jsou zde, řekněme, zajímavé ... Stále se to četlo dobře, příběh zaujal. Pořád jsem měla v hlavě plno otázek. A pak, asi za polovinou, se to pokazilo. Aspoň pro mne rozhodně. Nejsem bohužel velká milovnice "postapo". Ale zase vidíme, že Darcy se nebojí i změny. Nebudu dál prozrazovat. Ale co mě ničilo asi nejvíc. Hlavní hrdinka a její opakovaná zranění. Podle mě je nesmrtelná, jinak to nechápu. Skoro na úrovni Ramba :-D
Jednu hvězdičku jsem musela za postapo a zřejmě nesmrtelnost hlavní hrdinky ubrat. Určitě si ale počkám si na pokračování.

20.11.2021 4 z 5