veronika9700 veronika9700 komentáře u knih

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Po čtení knih od autorky, jsem i od této opět čekala emoční lunapark a taky jsem ho dostala. Musím napsat, že na mě to jako nasílu napěchované emoce nepůsobilo. Příběh plynul a jak gradoval, tak s ním ve mně gradovaly i emoce, což z mého subjektivního názoru dává smysl. Stejně jako se vám místy udělá špatně z toho, čeho je někdo schopný, tak přijdou momenty, kdy vás kniha dokáže pohladit po duši a vy nemusíte ztratit víru v lidi (ačkoliv je příběh smyšlený). Z toho důvodu mi všechny části dávají asi ještě větší smysl. Od autorky za mě stále vede pro tvoje dobro, ale pořád budu tuto knihu ráda doporučovat.

08.07.2023 4 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Příběh z oblasti, která jde zcela mimo mě. Zpočátku jsem se toho bála, ale bylo to skvělé. Kniha je opravdu čtivá, jako pro mě všechny knihy od autorky. Během čtení zjistíte, že každá mince má dvě strany a na některé věci je vážně dobré, podívat se z více pohledů. Ještě dodám, že mám ráda knihy, které mají určitý přesah, dokážou mě tak nalákat na určité téma, že si o něm pak i po přečtení, zjišťuji více a více. To přesně se zde stalo. Autorku mám moc ráda, opět nezklamala a těším se, jakým dalším příběhem nás překvapí v budoucnu, už aby to bylo.

08.07.2023 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Tohle bylo tak krásný. Ne jen to nádherný zpracování knihy, ti motýli všude? To bylo fakt pohlazeni, pro někoho jako jsem já, kdo miluje detaily. Ale cely ten příběh. Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Neslo jinak. Kniha je neskutečné čtivá, dej plyne, tím ze se minulost s přítomnosti střídá docela rychle, zůstáváte jako čtenář v obraze, nic vám neunikne. Já opravdu nemůžu jinak a budu tady opěvovat všechno. Příběh má dost zásadních témat, ale krásně to zapadá, nic nezazni jen tak. Každopádně Robert a Damián myslím, ze jsem nikdy žádnou knižní postavu nemilovala vic a fakt budu věřit, ze na takové kluky narazí každá holka, ve chvíli, kdy to bude potřebovat.

07.03.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Je těžké něco psát, protože nemám slov. Já zkrátka knihy od Collen miluju. Je to pro mě sázka na jistotu. Vím, že mě budou bavit, že knihu nebudu chtít odložit a zároveň s každou další stránkou budu smutná, že budu muset zase čekat než vyjde další kniha. Možná to bylo tím, že jsem knihu četla v době, kdy jsem byla vcelku přecitlivělá, ale kniha mě opět dohnala k slzám. K hlavní hrdince jsem si utvořila vztah a cítila jsem její niternou potřebu porvat se za to, čemu ona věří. Víc se vyjadřovat nechci, protože bych propálila spoiler. Doporučuji, stejně jako všechny ostatní knihy.

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Jan Štoček je mi opravdu sympatický a první přídavné jméno, které mě k němu napadá je opravdový. Líbí se mi, jak tu mluví napřímo a nevynechává detaily, které vynechat nemusí, je mi jasné, že některé věci publikovatelné nejsou. Kniha plyne, je to čtivé, člověka, kterého tyto témata baví, bude bavit i tato kniha. Lucka je tady jen takový průvodce a dává dostatek prostoru panu Štočkovi, ačkoliv je třeba vyzdvihnout její dobře kladané otázky.

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

Tohle bylo skvělý. Četla jsem obě předchozí knihy autora, bavily mě. Ale tohle je jiný. Lepší. Já jsem hodně zvědavá a dostávat se tak někomu do hlavy, ať už fiktivní hlavy a nebo opravdu něčí mysli, mě bavilo moc. Nebudu tu polemizovat nad tím, jestli je Martin opravdu tak skvělý v popisu pocitů a myšlenek a nebo, popsal věci, z jeho života. Je to jedno. Bylo to skvělý, čtivý a realistický a takovéto vhledy mě baví.
Vztahy jsou složitý, protože si je složitý děláme už jen tím, že nejsme schopni sdílet s druhým ty pocity, které by vysvětlili nakonec naše chování ze všeho nejlépe.

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Collen, Collen ach Collen. Moje nejoblíbenější autorka Young Adult. Vzhledem k tomu ze jsem četla všechny knihy které zatím v Česku vyšly, musím říct ze se tato zařadila mezi moje top 3 od Collen. Knihy od teto autorky jsou neskutečné čtivé, ale přitom si dovolím tvrdit, ze jen málokdo je chce mít už přečtené. Dve hlavni hrdinky, máma a dcera, chápete obě dvě a prožíváte s nimi jeden příběh ze dvou pohledu. Kniha přesně ukazuje, jak moc je důležitá komunikace a jak dobře míněné lži jsou někdy ty vůbec nejhorší.

28.08.2021 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Z popisu psychiatrické léčebny mi běhal mráz po zádech. Chvílemi jsem měla pocit jako bych tam stála a koukala na vše z výšky, autorka skvěle popsala celou tu atmosféru, prostředí i samotné postavy. Chvíli mi trvalo se začíst, ale od druhé půlky knihy už jsem byla zvědavá kde se dějové linky protonu. Za mě se protly naprosto skvěle, měla jsem hodně teorii, ale tohle jsem nečekala. Jedna věc mi ale v příběhu vadila a přišla mi přitazena za vlasy, z toho důvodu jsem i jednu hvězdičku ubrala. Jelikož by to byl spoiler, nechám si ji pro sebe.

28.08.2021 4 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Velmi podařený thriller, skvěle vykreslené postavy (především jejich chování), námět který jsem v thrilleru doposud nečetla. Chvíli mi ovšem trvalo zvyknout si na styl psaní autorky.

28.08.2021 4 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Na tuto knihu jsem se hodně těšila a dlouho byla na mém seznamu. Bohužel jsem od ni čekala více. Zpočátku jsem se nemohla začíst a pak jsem měla pocit ze je v knize tak nějak od všeho něco, ale bohužel nic z témat knihy nejde tak úplně do hloubky. Přímé řeči byly na můj vkus až moc strohé. Celou knihu jsem čekala na nějaký “wow” moment, na něco nečekaného, ale to se bohužel nestalo. Jak už psal někdo v komentářích, nakonec jsem z toho měla dojem jako bych četla něčí slohovou práci a je mi jasné že za týden, už nebudu vědět o co v knize šlo.

28.08.2021 2 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Kniha mě bavila, chvíli jsem měla pocit jako bych se ocitla v Indii. Mrzí mě, ze konec tak rychle utekl. Čekala bych ze nakonci příběhu dostane prostor i Léna. Z tohoto důvodu dávám 4 hvězdičky.

20.08.2021 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Kniha kde stojí za pochvalu spoustu věcí. Dobrý příběh, čtivá, dostanete přesně to co jako čtenář po přečtení anotace očekáváte. Ale já si dovolím mluvit o jedné věci která mě opravdu dostala, a to jakým geniálním způsobem autorka ukázala, jak dokáže někdo zmanipulovat dítě, jen tím (nebo spis pravé tím), ze mu nejprve dá pocit, ze mu může dítě absolutně věřit a pak už si s nim může dělat co chce, protože mu proste stále dává pocit ze to vše děla s dobrým úmyslem..

23.07.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha mě během čtení udržovala v neustálém napětí. Je velice čtivá. Jen těžko jsem ji odkládala. Za mě opravdu skvěle napsaný thriller!

06.07.2021 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Moc mě mrzí ze tuhle knížku hodnotím tak málo body. Opravdu jsem se těšila na zajímavý příběh, ale na mě to proste bylo moc překombinované. Místy zdlouhavé, o kousek dal už mi to přišlo zase přitažené za vlasy. Ta myšlenka byla dobra, ale možná to chtělo ubrat zdlouhavých popisných scén a potom by tam nemuselo být na sílu vloženo tolik ‘’zvratů’’.

04.07.2021 2 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Konečně se mi podařilo najít českého autora, v tomto případě autorku, která píše v podobném duchu jako Frederik Backman. Kniha se mi líbila opravdu hodně. Je to typ knihy kde se zasmějete, překvapí vás kolik je zde informaci ( jak velký má autorka všeobecný přehled). Oceňuji popis postav, kdy si proste přesně dokážete představit nejenom, jak postava vypadá, ale především její charakter.

27.05.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Příběh o složitých rodinných vztazích, událostech jež mohou ovlivnit cely život, odcizení. Chvíli mi trvalo než jsem se zacetla a místy se mi knížka zdála překombinovaná. Co, ale naopak musím vyzdvihnout byla ta atmosféra. Při čtení jsem měla chvílemi pocit, jako bych se opravdu ocitla někde na Krétě a do nosu mi proudil vlahý mořský vzduch. Knížka je ideální pro nenáročného čtenáře, ve chvílích odpočinku, proste ten typ knihy co můžete číst delší dobu, v klidu.

24.05.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tohle je přesně ten typ knihy, kde jsem vděčná že jsem si knihu mohla přečíst, kniha se mi líbí, ale vím ze už si ji nikdy nepřečtu znovu. Vím ze o knize budu ještě dlouho přemýšlet. Ta představa toho, ze by režim pokračoval a tenhle komentář (vlastní názor na knihu) by nikdy nespatřil světlo světa, protože by existoval jen jeden společný socialistický názor..mraziva představa..
Je dobré si připomenout i v téhle nelehké době, jak dobře se pořad máme. Važme si svobody, už jenom z úcty k těm, kteří ve svobodě žít nemohli a nebo stále i v dnešní době ve svobodě žít nemohou.

18.04.2021 4 z 5

Kuchařka na celý rok Kuchařka na celý rok Marie Donajová

Krásně zpracována veganska kuchařka. Ideální i pro někoho kdo s veganstvim začíná. V úvodu autorka shrnuje veganství jako takové, mluví o řadě důležitých vitamínu a stopových prvků, které je třeba si u veganské stravy hlídat. Také se zde dočtete o alternativních potravinách, kterými můžete nahradit právě maso, vejce a mléčné produkty. Po tomto úvodu, dostanete spoustu receptů, které jsou chytře rozděleny podle ročních období. V jednotlivých obdobích pak vaříte ze surovin, které jsou běžně dostupné v létě, zimě na jaře a na podzim. Už se moc těším, až některý z lákavých receptů vyzkouším.

27.10.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Nikdy by mě nenapadlo ze zrovna já, totiž milovníce Colleen, půjdu v komentářích tak trochu proti všem. Mám přečtené všechny knihy od teto autorky které v ČR doposud vyšly a opravdu ji mám rada. Je neskutečné čtivá, většinou se v knize objeví i nějaké to závažnější téma a nemá pouze dobré konce což oceňuji. Začnu s tím pozitivním, tedy knížka je opět čtivá a z počátku i pěkné plyne, ale těch milostných scén tam proste bylo až moc, kolikrát jsem je už nečetla a přeskakovala je. Líbí se mi ten nápad s tímto příběhem i to ze Colleen zkusila jít od obvyklého žánru, jenomže ten konec byl za mě tak neskutečně neuvěřitelný.. Když to shrnu tak nápad, zápletka, čtivost +, ale prekombinovanost a opravdu až nadbytek sexuálních scén -. Kdyby to nebyla Colleen myslím ze dam hvězdiček míň, takhle nejsem tak moc objektivní ????????????

16.08.2020 4 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Smršť. Jedno slovo, které za mě dokonale vystihuje tuto knihu. Chytne vás za srdce od samotného začátku. Všechny postavy jsou tak dokonale vykreslené, ze jim věříte ze existují v reálném světě. Je to kniha o umírání ale ne o smrti. To jsou totiž opravdu odlišné pojmy. Je to kniha k vzpomínkách, rekapitulaci, je to kniha o sile a sounáležitosti jedné rodiny. Je to opravdu krásná a dojemná kniha.

28.06.2020 5 z 5