vERko vERko komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První přečtená kniha od tohoto autora. Čekala jsem trochu víc, první a poslední třetina skvělá, prostředek jsem musela místy přelouskat, dlouhé popisy.

02.03.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Rychle a dobře se četlo, myšlenka vzkazů křídou výborná, určitě jsem čekala o něco víc čtení právě na téma kreseb a nalezená těla. Toto téma jsem si představovala dominantnější. Jak je již níže zmínka o Kingovi, souhlasím, podle mě autorka chtěla napsat knihu ve stylu Kinga (ale k tomu se sama přiznala, že ho ráda čte :-). Používá mnohem snazší větnou skladbu a o to se její kniha četla mnohem rychleji. Jako celem mě kniha bavila a závěr pecka - tam je King nejznatelnější.

30.01.2020 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

První moje přečtená "kingovka" a autor si mě získal. Od začátku mě příběh chytil, jediné mínus - závěr, který mě zklamal. I tak jsem knihu četla dvakrát a patří mezi mé oblíbené.

Andílek Andílek Lucinda Berry

První kapitola – asi nejspíš zase jedna z těch nenáročných knih...
... spatřuji výhodu krátkých kapitol – čte se to opravdu rychle, děj "odsejpá", druhou polovinu jsem četla jedním dechem, napínavé a do poslední chvíle těžko říct, jak skončí. Celkově hodnotím velice kladně, čtivé, rychlé, napínavé. Těším se se zvědavostí na druhou knihu od této autorky.

15.07.2021 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

V okamžiku, kdy jsem z knihy získala přesný popis Marstenova domu, vybavil se mi dům, který stojí nedaleko. V kopečku... okna, dveře, sklep... Odteď vím, kdo v domě bydlí a co s jistotou provádí po nocích. Bojte se, s Kingem to jde snadno :) další výborná kniha, raději mějte hlavu v knize a neotáčejte se!

12.10.2018 5 z 5

Klíč k Rebece Klíč k Rebece Ken Follett

První čtená Follettova kniha. Od první strany chytlavé čtení. I přes dotek historie, zeměpisu, špinonážní oblasti, není potřeba znát události kolem, čtení je pro každého, každý všemu porozumí. Kniha se drží po celou dobu na vrcholu napětí, na konci přichází ještě něco víc a nedá se příběh přerušit. Osobně jsem si myslela, že kniha skončí jinak, takže pro mě byl závěr překvapením - nebyl ale zklamáním. Skončilo to prostě jinak, než bych to psala já :-) Těším se na další Follettovy knihy, podle recenzí mě tedy čekají ještě lepší kousky. Už tohle byl TOP.

12.10.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jedna z mála knih, která mě tak vtáhla do děje a prožívala ji, že se mi na konci sevřelo hrdlo a rozplakala se, krásná, vyloženě román pro ženy s koncem, který se "definitivně" ukáže až na posledních pár stranách. Rozhodně bych zakázala sem psát, jak knihy skončí, tohle stálo za to - nevědět... Musím jen doporučit, krásné a dojemné čtení...

31.05.2014 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Představa, že je kniha napsaná podle skutečných událostí - je až neuvěřitelná, poutavá, čtivá... představa, že kniha je smyšlená - v tom případě je neuvěřitelná, poutavá, čtivá a nepřála bych si nic jiného, než aby to všechno byla pravda.

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Klasika, kterou by měl mít každý přečtenou. Kniha dětství, určitě předám další generaci, snad jí ještě aspoň trochu porozumí :-)

04.03.2013 5 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

Zatím jediná přečtená kniha od tohoto autora, i když slýchávám od jiných čtenářů Simmela, že patří mezi slabší, tak se mi líbila. Vhodná třeba na cestování - nejlépe do vlaku :-) rychlé čtení, jednoduchý děj.

04.03.2013

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

První film, nyní došlo na knihu. Dle mého názoru byl film natočen jak nejlépe mohl, kniha mi ale dala víc autorova pochopení. To, že je první část knihy velmi čtivá je rychým nástupem, v grafu by vlastně v první třetině vyšplhala nejvýš a dvě zbývající třetiny se už jen vezly na stejné vlně. Jsem doslova uchvácena autorovou slovní zásobou, nikdy bych si nemyslela, že je možné vymyslet tolik přirovnání na jeden "objekt". Pokud knihu začnete číst, je třeba ji dočíst, jen tak máte alespoň nějakou šanci pochopit ji jako celek.

26.05.2020 4 z 5

Sedmikráskov Sedmikráskov Richard Svitalský

Vtipné a napínavé příběhy. Precizně nakresleno.

10.09.2018 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Jednoduchý děj, snadné rychlé čtení, závěr se dal očekávat, ale právě posledních 50 stran mě nepustilo od knihy, doporučila bych na víkend, dovolenou nebo jen tak do vany :-)

01.05.2014 4 z 5

Čas dluhů aneb co byste měli vědět o penězích Čas dluhů aneb co byste měli vědět o penězích Richard Svitalský

Výborná kniha, vtipné obrázky, texty.

29.05.2016 5 z 5

Nechte prosím kytky žít Nechte prosím kytky žít Johannes Mario Simmel

četla jsem na doporučení jako velmi napínavou knihu, začátek skvělý, posledních 50 stran výborných, prostřední část mě nenaplnila... rozhodně mě ale autor neodradil a brzy se pustím do jiné :)

31.07.2014 2 z 5

Skvosty Prahy Skvosty Prahy Petr David

Pro Pražáka i nePražáka velice krásná kniha. Krásné fotografie, stručný a výstižný popis. Neměla by nikomu chybět v knihovně.

27.04.2013

Obrazy ve T(mě) Obrazy ve T(mě) Pavel Ladra

Kniha jako celek protkaná převážně depresivní náladou, ale klidného čtení srozumitelných slov a veršů. Líbí se mi promyšlené názvy jednotlivých básní.

30.04.2020 5 z 5

Psycho II Psycho II Robert Bloch

Podle dosavadních recenzí jsem knize nedávala velkou šanci. Možná výrazně pomohlo, že jsem četla z této série druhý díl jako první knihu. Psycho I jsem viděla zfilmovaný. Prvních 100 stran se přečetlo jedním dechem a fakt mě to dost bavilo. Poté se děj přesunul jinam a napětí opadlo. Závěr byl perfektní a nečekaný.

02.03.2020 4 z 5

Škola kreslení pro malé výtvarníky Škola kreslení pro malé výtvarníky Amanda O'Neill

Pěkně zpracovaná kniha, pomůže v začátcích přijít na princip kreslení. Je pro všechny, kterým kreslení moc nejde, vlastně i dospělým. Kdo má ale v ruce svůj styl, tak knihu určitě nepotřebuje.

22.09.2018

Zakotvená archa Zakotvená archa Gerald Durrell

První přečtená kniha od Durrella. Úžasný dojem, krásné čtení, vtip střídá vážné téma o ochraně zvířat. V krátkém čtení dostatečně vysvětlen problém zoologických zahrad a jejich skutečný význam pro lidstvo. Pochopení potřeb zvířat a obdivuhodný zápal pro každičkého tvora vás vtáhne do knihy, jako kdybyste se o zvíře starali také.

20.04.2018