VePe VePe komentáře u knih

Další příběhy nečekaných konců Další příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Knihu jsem kupovala s nadšením a očekáváním obdobných příběhů jako v první knize, ale po pravdě - byla jsem zklamaná. Příběhy byly slabší a tak celkově byly spíše podivné/ujeté, než zajímavé.

04.07.2014 2 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Nevím, jak knihu hodnotit, protože jsem nečekala až tak detailní popisy a fakta. Kniha mě místy děsila a opakování šílených kriminálních činů (a zejména motivů, které mnohdy ani nebyly!) mě tak znechutilo, že jsem knihu v 1/3 odložila. Tím ovšem nechci říct, že je špatně napsaná! Jen jsem na to neměla žaludek, resp. stačila mi ta 1/3 k představě o práci kriminalisty na oddělení vražd.

19.06.2014 3 z 5

Malá Matty Malá Matty Jan Šmíd

Po sérii "čistých radostí" jsem byla zklamaná. Je to taková nicneříkající pohádka, která mi nic nedala.

19.06.2014 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dočetla jsem včera.. I při šířce knihy mi na to stačilo pár dní. Dávám maximum bodů, protože kniha mě chytla. Oproti severským detektivkám neoplývá popisy násilí, je to spíše takové pátrání alá Colombo. A taky se mi líbilo, že v závěru nedošlo ke klasickému/ohranému sblížení hlavních postav, i když se toho možná v dalších pokračováních dočkáme.
Avizované popisy Londýna mi nevadily, lépe se mi všechno představovalo.
Knihu doporučuji i jako dárek, rozhodně nezklame. Těším se na další v pořadí.

19.06.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi zvláštně napsaná, co se týká formátu. Obsahově velmi zajímavá kniha, kde jsem měla možnost podívat se na židovskou problematiku z pohledu obyčejných Němců. Napínavé bylo ukrývaní židovského muže a k zamyšlení jeho přístup, jak ve sklepě přežít tmu, samotu a zimu.
Velmi silný byl závěr knihy, který bohužel dopadl, jak dopadl, ale s happyendem by to nebylo ono.

24.04.2014 3 z 5

Příliš mnoho štěstí Příliš mnoho štěstí Alice Munro

Kniha mě bohužel nenadchla, mnohé z povídek jsem "nepochopila". Možná zkusím jiný typ knihy od této oceněné autorky, ale zatím dávám přednost jiným..

24.04.2014 2 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Po delší době kniha, od které jsem nemohla odtrhnout oči a četla ve všech volných chvílích. Bravurně napsaný děj, který má spát a kde se prolínají popisy koncentračního tábora s osudy jednotlivých lidí.
Nejsilnější skutečností pro mě je to, že je napsána na základě reálných událostí a osob.

24.04.2014 5 z 5

Proč ženy o všem příliš přemýšlejí Proč ženy o všem příliš přemýšlejí Susan Nolen-Hoeksema

Kniha mi pomohla některé mé zkušenosti, pocity víc poznat a popsat. Naštěstí uvedeným syndromem netrpím, ale doporučuji všem ženám, které se často utápí ve svých problémech.

06.03.2014 3 z 5

O jednu hvězdičku méně za pomalejší nástup děje :-)
Kniha se mi líbila a řadím ji mezi oddechovou literaturu, která místy vyloudí úsměv na tváři. Zaslechla jsem přirovnání k Forrestu Gumpovi.. chápu proč (absurdní situace a setkání s historickými postavami). Vyloženě čekám, jestli se najde někdo, kdo tento kus přenese na filmové plátno.

Film na motivy této knihy jsem již shlédla a byla jsem překvapená, jak se jim povedl.

20.11.2013 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Kniha předčila má očekávání, nebyla jsem schopna ji odložit a přečetla jsem během pár dní. Líbil se mi příběh, zvraty, napětí. Kniha byla místy depresivní - smutná, což nevadí. Někdy mě otravovaly rozporuplné dialogy hlavních hrdinů (asi bylo záměrem takto předložit zamilovanost), na mě toho bylo trochu moc. Knihu vřele doporučuji.

14.11.2013 4 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Relativně vtipná kniha, která se dá číst kdekoliv. Kapitoly jsou jednotlivé měsíce v roce a od toho se odvíjí historky, které se autorům stanou. Kniha mi přiblížila tamní život, krajinu, obyvatele, přístup k životu.. a nalákala mě (zas), abych se tam jednou vydala.

14.11.2013 3 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Přistupovala jsem k této knize s vidinou příjemné beletrie, ale dočkala jsem se k dílu, které jsem málem nezvládla ani přečíst. Velmi mě zklamalo, protože bylo přeromantizované, předvídatelné a veskze nudné. Závěr, o kterém jiní píšou, že slza ukápne, byl pro mě vlastně trapný (jak z amerických filmů), protože jsem ho čekala už padesát stránek předem :-) Pro mě prostě omyl, myslím, že od tohoto autora již knihy číst nebudu.

14.11.2013 1 z 5