VendulaB VendulaB komentáře u knih

Královnin šašek Královnin šašek Philippa Gregory

Pro mě doposud nejslabší kniha oblíbené autorky. Příběh byl sice zajímavý a čtivý, ale přišel mi příliš nereálný - obyčejná poddaná se stane důvěrnicí tří nejvýznamnějších osob v království a hovoří s nimi jako rovná s rovným? Za mně příliš. Ale jako příjemná oddechovka proč ne.

04.08.2022 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Nerozumím tomu, jak je možné, že u prvního dílu jsem se tak bavila a druhý díl mi přišel naprosto trapný. Nechce se mi věřit, že jde o stejnou sérii. Jsme z toho dost nepříjemně překvapená, ale tohle prostě vtipné nebylo.

02.08.2022 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Neuvěřitelně vtipná kniha, při čtení jsem se hlasitě smála. Lehké, příjemné, škoda, že tak krátké. Jdu na další díl.

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Výborná, i když v podstatě depresivní kniha, která čtenáře připoutá během prvních pár stránek a už ho nepustí. Tempo příběhu se neustále zrychluje. Konec je možná trochu zvláštní, nebo spíše useknutý, ale ke knize se hodí.

Královský slib Královský slib Philippa Gregory

Velmi příjemný a čtivý historický román nabízející nezvyklý pohled na Kateřinu Aragonskou. I když nevěřím, že by vzhledem ke své výchově a náboženskému založení byla schopna celý život takto lhát a v zásadě prožít život v hříchu, čtení knihy jsem si užila.

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Knize ublížil čas, který uplynul od jejího napsání - vyhledávání informací na internetu je dnes už naprostým standardem a nikoho nezaujme. Opět se zde ukazuje silná stránka autora - jeho schopnost vylíčit atmosféru prostředí je neuvěřitelná. Kniha není nijak úžasná, ale je to začátek série, tak uvidím, jak se rozjede.

02.08.2022 4 z 5

První Tudorovci První Tudorovci Joanna Hickson

Zajímavý osud Jaspera Tudora - další střípek do mozaiky nesmírně zajímavého období anglických dějin - Války růží, tentokrát z pohledu strýce Jindřicha VII. Zajímavé, čtivé, přehledné, jen je škoda, že kniha nepokračovala dál - do usazení Jindřicha na trůn.

18.07.2022 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Příjemný a čtivý historický román ze života českého krále Vratislava. Kniha je přehledná, čtivá, a i když hlavní postava nepůsobí příliš sympaticky, člověk ho musí respektovat. Tento způsob vyprávění Vondruškovi sedí - přejme si co nejvíce takových knih - je to skvělý způsob, jak poznat vlastní dějiny.

18.07.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Jako všechny předchozí je i tato kniha neuvěřitelně vtipná, příjemná a pozitivní. I když trochu trpí slabší atraktivitou prostředí (v porovnání s předchozími cestopisy), neumím si představit, že bych si přečetla cestopis po Česku d jakéhokoliv jiného autora.

07.07.2022 5 z 5

Kořeny růže Tudorovců Kořeny růže Tudorovců Mari Griffith

Tak jako všem předchozím hodnotitelům, i mně neuvěřitelně vadila naprosto odfláknutá korektura a špatné členění textu. Obsahově přitom kniha není vůbec špatná, i když nad historickou převažuje spíše romantická linka. Za přečtení stojí, ale úplná bomba to není.

07.07.2022 4 z 5

Kateřina Veliká Kateřina Veliká Robert K. Massie

Skvělá historická kniha detailně mapující život Kateřiny II. Dostatečně podrobná, přesto stále velmi čtivá a živá, plná zajímavých detailů. Jednotlivé postavy jsou velmi dobře popsány, kniha obsahuje plno zajímavých detailů. Rozhodně doporučuji.

29.06.2022 5 z 5

Královnina sokyně Královnina sokyně Carolly Erickson

Příběh z prostředí dvora královny Alžběty. Jednoduchá, čtivá oddechovka. Hlavní hrdinka nebyla příliš zajímavá, mnohem čtivěji a propracovaněji byla pojata postava samotné královny. Příjemné a jednoduché počtění.

22.06.2022 4 z 5

Královna Viktorie Královna Viktorie Lucy Worsley

Velmi dobře napsaná kniha, která zajímavým způsobem ukazuje čtenáři život a osobnost královny Viktorie. Autorka odvedla skvělou práci, kniha je čtivá a zajímavá. Průšvihem je v tomto případě sama hlavní hrdinka, u které (i po přečtení několika knih jejím životě) stále nechápu, čím byla zajímavá a výjimečná, kromě toho, že se dožila 80 let. Na mně zkrátka působí neschopně, omezeně a nesympaticky - a to i v této příjemné knize.

19.06.2022 4 z 5

Trojice Trojice Conn Iggulden

Famózní historický román. Pro ty, co mají rádi období Války růží, jde o knihu, kterou prostě musí přečíst. Detailní, živé, čtivé, uvěřitelné, napínavé. Jsem nadšena ( a šťastná, že další díly následují).

15.06.2022 5 z 5

Vatikánská princezna Vatikánská princezna C. W. Gortner

Slušně napsaný historický román, přesto něco slabší, než jiná díla výborného autora. I když je objektivně životní osud Lukrecie a její rodiny zajímavý, její příběh mě nedokázal příliš oslovit a děj dostatečně zaujmout. Je to už několikátá kniha, kterou o L. B. čtu, ale stále jsem nenašla žádnou strhující.

10.06.2022 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Slabší než předchozí (ne příliš dobrý) díl. Jediné plus knihy je v tom, že se čte skutečně rychle a děj odsýpá. Kniha by přesto mohla být tak o 100 stran kratší. Samotný příběh je dost slabý, nepřišel mi příliš reálný. Postavy byly spíše nesympatické a jejich chování nebylo vždy pochopitelné a přirozené.

01.06.2022 3 z 5

Řeznice z Malé Barmy Řeznice z Malé Barmy Håkan Nesser

Jeden ze slabších dílů série. Do knihy se mi poměrně dlouho nedařilo začíst, vyšetřovaný případ mi nepřišel příliš zajímavý. Zajímavé však bylo samotné rozřešení případu. Inspektorovi Barbarottimu dám ještě jednu šanci.

01.06.2022 4 z 5

Červená růže, bílá růže Červená růže, bílá růže Joanna Hickson

Dobrý historický román zaměřený na zajímavou osobu - Cecily Nevilleovou. Tato žena stále v samém středu dění v neuvěřitelně bouřlivé době a její životní příběh je fascinující. Neuvěřitelně zajímavé je pak vylíčení postavení žen v tehdejší společnosti. Doporučuji.

01.06.2022 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Mnohem povedenější než první díl série - tentokrát děj svižně plynul, kniha byla napínavá, zápletka zajímavá a uvěřitelná. Inspektor Gamache je sice líčen jako super kladný hrdina, což nepůsobí moc reálně a lidsky, ale celkově jde o moc příjemné počtení.

14.05.2022 5 z 5

Královský rozmar Královský rozmar Philippa Gregory

Výborný historický román. Příběh Anny Klevské, Kateřiny Howardové a Jane Boleynové. Skvěle zachycená atmosféra a vnitřní život třech hrdinek. Velmi čtivé, uvěřitelné. Anna Klevská musela být naprosto úžasná žena. Škoda že toho ní nevíme víc.

09.05.2022 5 z 5