Červená růže, bílá růže

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dramatický příběh Cecily Nevilleové, vévodkyně z Yorku, jedné z nejmocnějších žen Anglie, která žila v období zmítaném krvavou občanskou válkou mezi Lancastery a Yorky. V patnáctém století vládla rodina Nevilleů anglickému severu železnou pěstí. Zapřisáhlý Lancaster Ralph Neville, hrabě z Westmorlandu, chytře posiloval moc výhodnými sňatky svých dětí. Mohl však předvídat, že manželský svazek nejmladší dcery Cecily a jeho chráněnce Richarda, vévody z Yorku, z ní učiní jednu z nejvlivnějších žen Anglie? O svatebním dni předstoupí Cecily k oltáři s tajemstvím, jež pro ni bude mít nedozírné následky. Jako manželka nejbohatšího muže království bude muset projít nebezpečnou cestu, která jí přinese lásku, bolestné ztráty i vězení, aby se nakonec ocitla v centru bratrovražedného boje mezi červenou růží Lancasterů a bílou růží Yorků, jež změní království od základu. Ona sama sice na trůn neusedla, ale dva její synové, vnučka a pravnučka ano. A korunu nosí její potomci stále....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297775/cervena-ruze-bila-ruze-VHH-297775.jpg 4.116
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Brána
Orig. název:

Red Rose, White Rose (2014)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Červená růže, bílá růže

Přidat komentář
Kamiliana
21. února

Román velice zdatně popisuje to, co předcházelo válce růží, tj. rozštěpení rodu Nevillů na dvě osudové větve. Motivy se opakují, aby mohly být vyprávěny z pohledu jiných vypravěčů. Největším mínusem je překlad.

orinka3
26.12.2018

Obsáhlý román, který čtenáři přibližuje tzv. Válku růží. Něžná květina za lidi ovšem nemůže. A tak se účastní bitevní vřavy bez ohledu na svou něhu i vůni. Ústřední postava knihy je urozená Cecily a její manžel Richard. Hned v úvodních kapitolách se tu mihne i osudová láska, která musí vzápětí ustoupit přísným pravidlům manželských svazků. Ale ani ty vedlejší postavy druhé housle nehrají, všechny jsou plné života a jejich činy nezůstávají v zapomnění. Přestože tu vystupuje mnoho hrdinů, přesto, že se některá postava jmenuje současně i jinak - přezdívkou - i tak jde o knihu velmi čtivou, pestrou, a v dobrém slova smyslu poučnou.

alnahu
12.12.2016

Historický děj této knihy bojů mezi červenou růží Lancasterů a bílou růží Yorků se četl dobře.

zuzana2599
11.11.2016

Ráda čtu historické romány, kde se kloubí skuteční hrdinové s těmi fiktivními, kteří jsou do děje přidáni pro zpestření děje nebo čtivosti. I v této knize na stránkách ožívají dynastie Nevilleů a Yorků, děj se posouvá po anglických hradech, čtenář prožívá s Cecilly Nevilleovou její osud a pořád si uvědomuje, že tato žena skutečně žila a to co čteme se i stalo, je doloženo v starých kronikách, archivech. Je velmi obohacující se vrátit takto časem zpět a poznávat středověký život a třeba se i z minulosti poučit.

Doporučujeme

Ranhojič
Ranhojič
Quo vadis?
Quo vadis?
Šógun
Šógun
Emma
Emma

Štítky

války růží Anglie

Autor a jeho další knihy

Joanna Hickson
anglická

Kniha Červená růže, bílá růže je:

v Přečtených21x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst24x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x