VendulaB VendulaB komentáře u knih

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Zatím asi nejlepší díl série, velmi čtivé, příběh drží pěkně pohromadě. I když se v první části knihy relativně nic neděje, autor opět ukazuje svoji schopnost dokonale popsat atmosféru určitého místa, prostředí. Tentokrát není Enzo za superhrdinu, ale za o to víc je vše uvěřitelné.

25.06.2023 5 z 5

Knížka je velmi zajímavá a přináší autentický pohled na to, jaké je jít 150 dní divočinou. Myslím, že ne každému sedne vypravěčský styl autorky - sama bych z toho byla trochu v rozpacích, ale vzhledem k tmu, že jsem před samotnou četbou slyšela s autorkou rozhovor, v knize jsem ji celou dobu slyšela a věděla jsem, že píše stejně, jak mluví. Knihu jsem si maximálně užila.

25.06.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Samotný příběh je velmi prostý a stokrát opakovaný. Na zajímavosti mu dodává přeházení kapitol a především pak naprosto přirozený a uvěřitelný vnitřní monolog autorky/hlavní hrdinky - matky a manželky, která bojuje s tím, nakolik se musí jako matka obětovat pro své děti a zda si může dovolit jít sobecky za štěstím.

25.06.2023 4 z 5

Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory Tom Bower

Velmi zajímavá a čtivá kniha popisující zákulisí života Meghan a Harryho, která potěší především ty ze čtenářů, kteří nepatří mezi fanoušky uvedené dvojice. Kniha je zcela určitě bulvární, nicméně je nadupaná informacemi a souvislostmi, takže každého, které toto téma zajímá, určitě potěší.

16.06.2023

Těžký prachy Těžký prachy Jan Novák

Zajímavá kniha, která umožní nahlédnout do skutečného života v Americe na přelomu století. Krátké příběhy a historky dohromady skládají celkový neveselý obraz. Jiná než autorovi ostatní knihy, ale taky moc dobrá.

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Výborná detektivka, zajímavá a celkem napínavá zápletka, čtenářsky vděčně je popsán i osobní život vyšetřovatelů. Ne zcela uzavřený konec působí hodně reálně a věrohodně. Rozhodně doporučuji.

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Mezi jinými díly autora se jedná o slabší kus. Detektivní část pro mě postrádala napětí a nedokázala jsem si zde vytvořit vztah k žádné z postav, historická část mi pak přišla v knize dost na sílu - jakoby autor narazil na zajímavé téma (vysídlování Skotska) a chtěl ho stůj co stůj použít. Neoslovilo mě to.

12.06.2023 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělý psychologický román popisující život s psychopatem. Často používaná věta "nic není, jak se zdá" zde platí na 100 %. Knihu jsem si opravdu užila.

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Knížka má dobrou myšlenku, ale výsledek pokulhává. Je vhodná tak možná pro cizince, který toho o Česku moc neví, nebo pro malé puberťáky. Pro každého v kategorii 30+ je její obsah notoricky známý. Rozhovory na konci knihy jsou pak úplně o ničem.

12.06.2023 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Další skvělý kus ze série s Harry Holem. Zajímavý a napínavý případ, celá řada zvratů, nečekávaná a šokující úmrtí i přežití, pokračování vývoje v Harryho osobním životě. Čtenářský zážitek.

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

Absolutně skvělá a úžasná kniha ze starého Říma, popisující začátek vztahu Maria a Sully. Výjimečný čtenářský zážitek. I přes množství podrobností a vražedný rozsah je kniha velmi čtivá. Pokud Vás starý Řím doteď moc nezajímal, po přečtení se to změní.

22.05.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

I když nejde o extra propracovaný a vypointovaný příběh, celá kniha je neuvěřitelně vtipná, chytrá a svěží, čte se rychle a snadno. Celu dobu jsem se u ní královsky bavila. Výborná oddechovka.

22.05.2023 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Výborná detektivka, velmi rychlá, čtivá, napínavá. Vše působí neskutečně reálně a je zcela uvěřitelné. Autorova bývalá profese je naprosto evidentní.

12.05.2023 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Knihu jsem si vybrala s ohledem na témata letošní čtenářské výzvy. Četla se dobře, ale byla hodně rozvláčná, výrazné zkrácení by ji prospělo. Neustálé opakovaní popisu poruch chování hlavních hrdinů, stokrát stále do kola. Policisté nepůsobili jako velcí profesionálové, nijak je běžící čas neznepokojuje. Nebylo to úplně špatné, ale pokračovat v sérii nebudu.

12.05.2023 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Tohle je velmi zajímavá detektivka. Absolutně snese srovnání s těmi severskými, vůbec nepůsobí "česky" , přitom však je zde prostředí Ostravy a Beskyd zachyceno velmi přirozeným způsobem. Při zpětném pohledu souhlasím s tím, že zde bylo zachyceno zbytečně moc policistů a i zápletka byla trochu překombinovaná, při samotném čtení ale vše fungovalo. Výjimečně dobrá kniha.

02.05.2023 5 z 5

Zlaté nevěsty Habsburků: Věnem k moci Zlaté nevěsty Habsburků: Věnem k moci Thea Leitner

Příběhy 4 žen, které se díky svému díky svému věnu staly habsburskými nevěstami, žádné z nich však toto spojení nepřineslo šťastný život. Škoda jen, že to autorka vzala "letem světem", mnohé z osudů by si zasloužili samotný román.

02.05.2023 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Vůbec ne špatná detektivka z atraktivního prostředí, která vůbec nepůsobí "česky", ale naprosto snese srovnání se zahraničními kusy. Zápletka je zajímavá, ale z nějakého
důvodu mně kniha nedokázala zcela zaujmout a pohltit. Ale rozhodně příjemný zážitek.

27.04.2023 4 z 5

Alexandr II. Alexandr II. Edvard Stanislavovič Radzinskij

Výborná čtivá kniha popisující nejen život samotného cara, ale podrobně se věnuje i vzniku terorismu a cestě ruské společnosti k revoluci. Místy možná až moc podrobné, stále však velmi zajímavé. Nechápu jen, proč u nás vyšlo tak mále knih o Romanovcích - mám pocit, že je snad více knih jen o samotných manželkách Jindřicha VIII., než o celé ruské dynastii.

27.04.2023 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Srdcovka, ke které se ráda vracím. V mnohém příliš naivní příběh, ale líbí se mi místy probleskující ironie. Zajímavý pohled d jiného času a specifické společenské vrstvy.

11.04.2023 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Typická kniha autorky, která se příjemně čte. Tentokrát mě příběh zaujal hned od začátku a líbil se mi i způsob, jakým se autorka vzdálila z tradiční vesničky. Nicméně při zpětném pohledu působí detektivní zápletka dost slabě a nepříjemnou zůstává nelidská dokonalost inspektora Gamache. Přesto jde určitě o lepší knihu v sérii.

11.04.2023 4 z 5