VendulaB VendulaB komentáře u knih

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Nedokážu zhodnotit, nakolik by kniha obstála samo o sobě, ale pro ty, co seriál znají, je to skvělé doplnění. Kniha je čtivá, zajímavá a použití fotografií - reálných i seriálových - tomu dodává šťávu.

23.09.2023 5 z 5

William a Harry: Bitva bratrů William a Harry: Bitva bratrů Robert Lacey

Pro čtenáře, kteří se zajímají britskou královsku rodinu, je to čtenářská lahůdka - jedna z nejlepších, jaké jsem k danému tématu četla. Úžasný pohled do zákulisí života nejen Williama a Harryho, ale vlastně celé rodiny. Příčiny, souvislosti, důsledky - kniha vysvětluje mnohé.

29.08.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Skvělý závěr povedené série. Uvěřitelný a atraktivní příběh, dostatečné napětí, čte se jedním dechem. Kromě posledních cca 3 stránek nemám výhrady.

28.08.2023 5 z 5

Shakespearova Anglie: Portrét doby Shakespearova Anglie: Portrét doby Martin Hilský

Neuvěřitelné dílo doslova natřískané informacemi o Anglii 16. století. Stejně jako obsah je neuvěřitelná i forma - jak může být takováto kniha tak lehce čitelná a čtenářsky přístupná? Naprostá paráda.

28.08.2023

Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna Jean Flori

Jistě jde o vysoce kvalitní knihu, ale naprosto na úkor čtenářského zážitku. O Eleonoře existují mnohem přístupnější knihy, z této knihy bych nikdy nepoznala, o jak zajímavou osobnost šlo.

28.08.2023 3 z 5

Richard Lví srdce Richard Lví srdce Jean Flori

Pro mně těžko čitelná a nepříliš záživná kniha. Určitě jde o kvalitní dílo, práce s historickými zdroji je zde úžasná, ale jedná se spíše odbornou knihu, určitě ne o historický román. A to se na čtenářské zážitku dost podepsalo.

28.08.2023 4 z 5

Královna Alžběta II. Královna Alžběta II. Andrew Morton

Čtenářsky příjemná a snadno čitelná kniha, kterou slupnete za pár hodin. Pro člověka, který se alespoň trochu zajímá britskou královskou rodinu neobsahuje kniha žádné překvapivé informace, ale je to rozhodně příjemná oddechovka.

Zrazená koruna Zrazená koruna Andrew Morton

Velmi zajímavá kniha, která začíná popisem vztahu Edwarda a Wallis a v druhé polovině polovině se překlopí do příběhu o tom, jak se britská královská rodina a britská vláda snažili cenzurovat historii. Velmi zajímavý pohled za oponu. Druhá část mi přišla zajímavější, i když čtenářsky méně příjemná.

28.08.2023 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Další výborný díl silné série - Nesbo stále drží velmi vysokou úroveň. Kniha se čte lehce, je napínavá, příběh atraktivní a bavila i dějová linka Mikaela Bellmana a linka Bertsena. Jsem natěšena na další díl.

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Je třeba říci, že v 80 % případů jsem vůbec netušila, o čem či o kom je řeč a že tyto zápisky měly být v uvedené podobě vůbec zveřejněny. Jinak mám z knihy spíše smutný pocit, A. R. popsal život, který byl neuvěřitelně uspěchaný a nepůsobil na mně dojmem, že by byl nějak šťastný. Z knihy jsem spíše v rozpacích.

06.08.2023 4 z 5

Velmi příjemná sbírka povídek, které obecně vůbec nemusím, ale tady autor příjemně překvapil. Vtipné, svěží, ideální knížka k vodě.

01.08.2023 5 z 5

Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva Michal Viewegh

Čtenářská jednohubka, kterou zvládnete za 2 hodiny. Je to typický Viewegh, tentokrát však méně zahořklý, zraněný a plivající, což knize velmi prospělo. Odlehčené a příjemné letní počtení.

01.08.2023 5 z 5

Volha Volha Karel Hynie

Skvělý nápad, neotřelé a atraktivní prostředí, neuvěřitelná práce s jazykem jednotlivých postav. Bohužel časem se začala kniha jakoby opakovat a příběh příliš neubíhal. Kdyby byla kniha o 100 stran kratší, byla by to bomba.

01.08.2023 4 z 5

Kateřina Medicejská: Životopis Kateřina Medicejská: Životopis Leonie Frieda

Výborný, i když velmi podrobný životopis francouzské královny. Neuvěřitelná doba, neuvěřitelný život. Kniha je čtivá, popisovaná realita je pro nás nepředstavitelná. Nechápu, jak tuto dobu obyčejní lidi vůbec přežili.

14.07.2023 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Další zajímavý příběh z pera skvělého autora. Stejně jako jindy - neuvěřitelně popsaná atmosféra místa. Tentokrát navíc i hrozná nejistota člověka, který ztratil paměť - to vše popsáno neuvěřitelně živě, děsivě a uvěřitelně. Četbu jsem si moc užila.

14.07.2023 5 z 5

No Filter No Filter Pavlína Pořízková

Kniha mě příliš neoslovila. Jednotlivé kapitoly by spíše fungovaly jako blogové příspěvky. V závěru píše, že byla postavena před výzvu napsat knihu za 3 měsíce a na výsledku je to znát. Přeskakování, opakování, vracení se k již řečenému... Asi nejsem zamýšlená cílová skupina.

08.07.2023 3 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Kniha se čte dobře, není špatně napsaná a její skutečný autor vykřesal z Harryho vyprávění, co se dalo. Proto 4*. Druhou věcí je ale samotná osoba Harryho a jeho pohled na svět. Je dobře, že hlavní hrdina našel lásku a osobní štěstí, ale rozhodně mu důrazně doporučuji pokračovat v terapii, protože má sakra na čem pracovat. Je bohužel naprosto mimo. Hodně pobavila dramatická historka o tom, že "díky improvizaci a čiré vůli" dokázal i přes utopený telefon komunikovat s Meghan z jiného přístroje a pak jeho přesvědčení, že si ho Meghan nikdy negooglila a jeho rodinu prakticky neznala. Hodně vtipné.

08.07.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další velmi dobrý díl povedené série. Josef Bergman je nyní na dovolené v Norsku, kde se velmi přirozeným a uvěřitelným způsobem zaplete do vyšetřování vraždy. Zajímavý příběh, atraktivní prostředí, vše logické a přirozené. Super letní detektivka.

08.07.2023 5 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Zajímavá a čtivá kniha popisující život Karla Gotta v souvislosti s historickým vývojem Československa v období 1950-1990. Kniha není útočná ani bulvární (soukromý život Karla Gotta vůbec neřeší), ale autor se otevřeně ptá a hledá souvislosti. Připomíná mi Novákova Kunderu - obojí výborné.

29.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velice dobrá knížka stojící za přečtení, které ale docela ublížila veřejná diskuze, která prozradila hlavní téma knihy. Z knihy na mně dýchala deprese, beznaděj a smutek, ale osud hlavní hrdinky se mě nijak hluboce nedotkl, zkrátka mě to celé nijak hluboce nezasáhlo (na rozdíl od s podobným tématem pracující Zahrady), bylo to popsáno trochu ploše a odtažitě. Nicméně rozhodně jde o moc dobrou knihu.

25.06.2023 4 z 5