Richard Lví srdce

Monografie je věnována rytíři par exellence, anglickému králi Richardu I. Jeanu Florimu se podařilo vytvořit brilantní portrét tohoto krále opředeného mýty a legendami, v němž neváhal odkrýt ani temné či skrývané stránky Richardovy osobnosti (prchlivost, sklony k homosexualitě) a zároveň vykreslit dějiny rytířské mentality 12. století. Svou monografii Flori založil na pečlivém studiu a analýze dobových pramenů, které interpretuje jasným a přitom čtivým způsobem, stejně jako na pečlivé kritice novodobé historické literatury. V první části se autor zaměřuje i na méně známá období Richardova života (mládí a pobyt v Poitou a v Akvitánii, kde vládl v letech 1174–1189 a střetal se zde se vzpurnou aristokracií), jeho roli normanského a akvitánského vévody a anglického krále a neopomíjí ani Richardův pobyt ve Svaté zemi. Druhá část knihy je koncipována jako portrét krále v zrcadle rytířských ctností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290205/richard-lvi-srdce-B3t-290205.jpg 55
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Argo

Richard Cœur de Lion, 2000

Kniha Richard Lví srdce

tonda2186
03.10.2019

Od této knihy jsem mnoho očekával a ještě více dostal. Takhle napsaný životopis je velká paráda.

Holmann
10.05.2018

Dobrá snaha o poctivé zpracování osobnosti Richarda a jeho prostředí. Lze jen doporučit. Autor své názory reviduje a hlavně příliš nevnucuje. Příjemné čtení.

Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Tyranie: 20 lekcí z 20. století