William a Harry: Bitva bratrů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bestseller New York Times od historického konzultanta oceňovaného seriálu The Crown z Netflixu „Královská kniha roku. Pokud už jste četli příběh viděný očima královské rodiny, teď si přečtete, jak to bylo doopravdy“ ROBERT LACEY (1944) je známým britským historikem a životopiscem. V posledních letech přispěl Lacey coby historický konzultant ke vzniku oceňovaného seriálu služby Netflix The Crown / Koruna. Napsal též Oficiálního průvodce seriálem Koruna, svazky 1-2. Lacey více než čtyřicet let píše o královně Alžbětě II. a jejím výjimečném životě, její dlouhé vládě i o celé královské rodině. Jeho první biografie královny Majesty (Veličenstvo) je průlomovou prací o britské monarchii. O tomto tématu Lacey přednáší po celém světě a pravidelně se k němu vyjadřuje v televizi. Synové prince Charlese a princezny Diany se stali první generací britské královské rodiny, kterou od narození na každém krůčku sledovala média. Nejen poddaní Alžběty II., ale i čtenáři a diváci po celém světě tak mají pocit, že o princích Williamovi a Harrym vědí úplně všechno… Odborník na královskou rodinu a autor mnoha úspěšných knižních titulů Robert Lacey svou zasvěcenou sondou do rozkolu mezi oběma bratry dokáže všechny vyvést z omylu. Za důvody roztržky mezi sourozenci, kteří si bývali tak blízcí, se vrací do doby jejich dětství a dospívání. Rozebírá důsledky toho, jak na chlapce působilo vědomí, že jeden z nich bude králem, kdežto druhý jen věčným „náhradníkem“. Laceyho důkladný pohled na komplikované vztahy v královské rodině překlenuje období od počátku osmdesátých let až po současnost, včetně kontroverzního interview Harryho a Meghan s moderátorkou Oprah Winfreyovou nebo pohřbu prince Philipa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478503/big_william-a-harry-bitva-bratru-9Dj-478503.png 2.73
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha William a Harry: Bitva bratrů

maryzka
11.10.2021

Tak nevím jak to hodnotit. Dočetla jsem to a říkala si, že čtení ujde, místy průšvihy nudné, místy o tom bylo napsáno v novinách a nakonec přijde rozuzlení v podobě věštění jak to bude vypadat v budoucnosti.

4444913
07.10.2021

V češtině vyšlo druhé přepracované vydání které je tedy opravdu hodně přepracované.Kdysi velice kvalitní autor publikací o královské rodině se spojil s Netflixem který se specializuje na výdělečné ztvárnění historie a historická přesnost jde do kopru.Lacey samozřejmě psát umí a pokud si někdo chce počíst tak prosím ale hledat v tomto spisku věrohodné informace není nejrozumnější počin.Popisovat vpravdě horrorové události jako že královna neměla při televizním projevu na stole za ní fotku Harryho a Meghan což Laceyho Netflixové spoluzaměstnance přimělo přehodnotit svou roli je snad blbé i jako vtip.Při Vánočním projevu je za ní stabilně snad jedině princ Philip,už byl k nevidění i samotný následník trůnu princ Charles..Také v projevu zmínila osmé pravnouče (Archieho)ale NE JMÉNEM tak to vidíte,lidi.No,občas nezmínila ani svatbu někoho z rodiny.Je hrozné že Harrymu a Meghan nebylo palácem dovoleno si vydělávat vlastní peníze zatímco Charles má značku Duchy Original-autor ovšem totálně zasklil klíčový fakt že Charlesova firma naprosto veškeré výdělky do poslední pence vráží do charity a pro něj osobně z toho nejde ani flok což je v pořádku ale prodávat své postavení internetovým platformám jako mělo být Quibi už ale ne.Ubohý Harry se právem zlobí na Williama protože když se narval do uniformy Afrika-korpsu tak mu v tom nezabránil a chudák Harry to zase odnesl za Williama který se těšil ochraně jako budoucí král-inteligent Harry měl 21 roků,to snad mohl mít vlastní mozek,ne?Co "odnesl"za Williama nechápu,promiňte.No a Lacey tvrdí že od té doby se v Harrym "něco zlomilo,ztratil ve Williama důvěru,bůh ví co všechno si uvědomil"akorát že řeč je o roce 2005 a existují stovky pořadů a rozhovorů kde se Harry o Williamovi vyjadřuje jako o nejbližší osobě,příteli a podobně a pokud je někdo fanda a dění kolem Windsorů jen trochu sleduje mohl vidět že spolu oba vycházeli skvěle a později po Williamově svatbě s Kate(2011)tvořili nesmírně sympatické trio a sám Harry se o Kate vyjadřoval jako o sestře kterou nikdy neměl.Prostě kniha pro Sussexmaniaky.Jinak je k mání jmenný rejstřík a tři oddíly chronicky známých barevných fotek plus jsou u jednotlivých kapitol docela vtipné a ostré černobílé karikatury které jsou pro mě na této knize to nejlepší.


Doporučujeme

Vladař
Vladař