VendulaB VendulaB komentáře u knih

Muž s modrými kruhy Muž s modrými kruhy Fred Vargas (p)

Velmi zvláštní a netypická detektivka. Nečetla se úplně snadno, ale rozhodně byla zajímavá. Beru v úvahu, že jde o začátek série, a tak dám komisaři Adamsbergerovi ještě šanci.

13.02.2024 4 z 5

Portrét novomanželky Portrét novomanželky Maggie O'Farrell

Absolutně strhující příběh. Rozjezd je trošku pomalejší, musela jsem se do něj trochu nutit, ale pak to byla jízda. Neuvěřitelně vykreslená atmosféra a především ta hlavní hrdinka - ta byla jako živá. Zvláštní a skvělá kniha.

13.02.2024

Je evidentní, že knihu nepsal profesionální spisovatel, o to více ale působí upřímně, živě a lidsky. Jde o obraz naprosto šíleného a nešťastného života v prostředí, kde bychom nic takového (nebo alespoň v takové míře) nečekali. Kniha Vás donutí se pořádně zamyslet nad životem.

06.02.2024 4 z 5

Poslední šance Poslední šance Michael Connelly

H. B. se konečně vrací zpět k policii. Super příběh, reálně působící, mající spád, žádné přehnané násilí či brutalita. Opět skvělá tradiční marická detektivka.

06.02.2024

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Četbu jsem si užila, i když některé pasáže zabývající se podsvětím, mi přišly zdlouhavé a komplikované. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, jejich vzájemnou komunikaci a vtipy jsem si užila. Tolik zde zmiňovaný sexismus jsem nebrala vážně a jen jsem se bavila. Věřím, že se série rozjede, má velký potenciál.

29.01.2024 5 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

Nápad dobrý, ale... Problém je, že příběh je naprosto nereálný, jednání a chování postav je pak nelogické, neuvěřitelné, nesmyslné a fyzicky nemožné. Navíc v příběhu není žádná atmosféra, necítila jsem obavy, strach, napětí, nic...

23.01.2024 3 z 5

Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Omid Scobie

Knížka se čte velmi dobře, rychle, je zkrátka čtivá, bohužel však naprosto blbá. Za prve to není příběh Harryho a Meghan, ale z 80 % se vše točí pouze a jenom kolem Meghan. Druhým problémem je pak skutečnost, že Meghan autor popisuje jako naprosto svatou, bezchybnou a dokonalou bytost, která nikdy sebeméně nechybuje a na státní návštěvě po nocích vlastnoručně peče banánový chlebíček pro hosty (to už jsem se vyloženě smála). Připomínalo mi to Putina tahajícího z mořského dna starověké amfory. Zvrhlo se to v naprostou parodii.

23.01.2024 3 z 5

Temné proudy Temné proudy Michael Connelly

Výborné pokračování série. H. B. je zde ve skvělé formě. Příběh je po krátkém rozjezdu napínavý a velmi čtivý. Tradiční výborná americká detektivka.

17.01.2024 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Tak tohle není "nová Agatha Christie" ani náhodou. Možná se zdá snadné napsat podobný typ detektivky, ale tady zkrátka nic nefunguje. Žádná atmosféra, ploché postavy, nesympatičtí vyšetřovatelé (především Julie). Rychlovka na jeden večer - naštěstí. Příliš neurazí, vůbec nenadchne.

12.01.2024 3 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Velmi zajímavá kniha se překvapivě dobrou zápletkou v podobě mobilní hry. První 3/4 byly neuvěřitelně napínavé, bohužel ke konci autorovi trochu došly síly. Konec mi přišel rozpačitý a useknutý. Celkově ale stojí za přečtení.

11.01.2024 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Příjemná jednohubka. Rychlý, krátký příběh, kraťoučké kapitoly, děj je napínavý, pádí, čtenář obrací dál a dál, super čtení na jeden, dva večery.

Koruna z trávy Koruna z trávy Colleen McCullough

Druhý díl neskutečné série. Člověk ani nevěří, že jde o reálný příběh. Kdyby nad Římem proletěli draci, mohlo by se z fleku jednat o Hru o trůny. Neuvěřitelně živé, děsivé, reálné.

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

Lehce pomalejší rozjezd, ale nakonec velká jízda. Celou dobu jsem měla před očima Kevina Spaceyho, knihu jsem si skutečně užila. Rychlé, oddechové, příjemné.

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Výborný (i když čtenářsky náročný) historický román představující nám tradiční zápletku Jindřich VIII./Kateřina/Anna pohledem Thomase Cromwella. Je třeba číst velmi pomalu a pozorně, ale stojí to za tu námahu.

28.12.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Výborná česká detektivka. Naprosto přirozený a reálně působící příběh. Neuvěřitelně napínavé a děsivé i bez bezprostředního násilí. Čtenářská chuťovka.

19.12.2023 5 z 5

A všichni svatí spali 1 A všichni svatí spali 1 Sharon Kay Penman

Výborný historický román o boji Štěpána a Maude o anglickou korunu. Velmi čtivý, postavy krásně propracované, vztahy mezi nimi spletité. Jde o začátek série, na kterou se velmi těším.

18.12.2023 5 z 5

Císař 3: Pole mečů Císař 3: Pole mečů Conn Iggulden

Výborný třetí dál skvělé série. Neuvěřitelně čtivé a živé. Čtenář nemůže Římany neobdivovat. Skvělý způsob, jak neodborníkům přiblížit Cézarovu dobu. Chci čtvrtý díl!!!

12.12.2023 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Walter Isaacson

Výborná knížka od skvělého autora. Jméno Musk mi bylo pochopitelně známé, ale podrobnosti jeho života jsem neznala. Podobně jako Jobs - genius, který posouvá lidstvo vpřed, ale nesmírně komplikovaná osobnost. Kniha toto vše postihuje - užila jsem si ji.

12.12.2023 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Jednoznačně typický Hartl. Pokud ho nemáte rádi, nebo čekáte něco jiného, budete zklamaní. Pokud jste jeho fanoušci, budete spokojení. Oceňuji především skvělé vcítění se do ženské duše.

28.11.2023 4 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Michael Connelly

Výborná klasická americká detektivka, která má všechno, co od ní může čtenář očekávat. Četbu jsem si užila, zbytečné mi přišly jen poslední 2 stránky. Na druhé straně jsem teď hodně zvědavá, jak se bude série vyvíjet.

20.11.2023 5 z 5