Císař 3: Pole mečů

Císař 3: Pole mečů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4555/bmid_cisar-3-pole-mecu-TI6-4555.jpg 4 30 6

Císař série

< 3. díl

Třetí část čtyřdílného historického cyklu o životě Gaia Julia Caesara představuje léto života tohoto významného muže starověku. Julius na prahu třicítky tráví svůj život jako prétor v Hispánii, zmítán nespokojeností s tím, co dosud dokázal, či spíše nedokázal. Vrací se do Říma, kandiduje na úřad konzula a posléze se vydává do zaalpské Galie a Británie. Galie se však stává doslova polem mečů, které proti římské nadvládě bez ustání pozvedají galské a germánské kmeny. Římská republika prožívá své poslední dny v době prvního triumvirátu mezi Caesarem, Pompeiem a Crassem, dobu, kdy přežít je jistým druhem umění. Přesto i zde se najdou chvíle pro lásku a věrná přátelství, ale i pro otázky po smyslu dobyvačných válek a ctižádosti.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Baronet

Emperor - the field of swords

VendulaB
12.12.2023 5 z 5

Výborný třetí dál skvělé série. Neuvěřitelně čtivé a živé. Čtenář nemůže Římany neobdivovat. Skvělý způsob, jak neodborníkům přiblížit Cézarovu dobu. Chci čtvrtý díl!!!

Hade
21.02.2020 2 z 5

Bohužel, tentokrát jenom za dva a to jsem měl co dělat, abych tenhle nepovedený díl vůbec dočetl.
Opět strašné chyby:
Těžko mohla Chlodie připravit maso na paprice, ta byla dovezena do Evropy až počátkem 17. století!
Spatha byla do výzbroje římské jízdy zaváděna asi v polovině 1. století, čili cca 100 let po Caesarově smrti.
V době Catilinova spiknutí nebyl konzulem ani Pompeius, ani Crassus. Byl to konzul Cicero, kdo spiknutí odhalil a potlačil. Caesar se potlačení vůbec nezúčastnil, naopak byl v podezření, že je jeho součástí!
Rovněž kořalka (pálenka) nebyla v Caesarově světě známá. Dostala se sice do Evropy z arabského světa přes Itálii, ale až v 5-6 století n.l. Jak málo v autorově fantazii chybělo a mohli si římští snobové kupříkladu po večeři dát šálek kávy a k tomu si zapálit doutník. Nebo jíst hořkou čokoládu.
A vrcholem stupidity je Caesarův dalekohled.
První dalekohled si 2. října 1608 nechal patentovat holandský optik Hans Lippershey. Vůbec první zdokumentované použití broušených čoček spadá do období císaře Nera, ale šlo o čočku na blízko pro jedno oko. Něco jako cvikr.
Pokud bude chtít spisovatel něco napsat o husitech, může klidně Žižkovi vložit do rukou "lahký gulomět"
Takže jako fantasy bych to bral, jako historický román NE!

Thebookman
29.04.2017

Tak to je pěkný.. :-( Asi ty zbylé díly nevyjdou nikdy. Škoda :-( :-( :-(

SteveG
29.04.2017 5 z 5

Dotazoval jsem se v nakladatelství , které celou sérii vydalo a bylo mi zděleno ,že o celou sérii nebyl zájem a nakladatele koupila jiná společnost která to poslala k ledu.Bohužel je to smutné , sám bych to táké rád dočetl , nesnáším rozečtené série.

ketvin
12.02.2016 5 z 5

Všechny 3 díly dokonalé, nechápu tu neustálou absenci 4. dílu... Proč stále není??? Chodila jsem se na něj několik let ptát do knihkupectví...už jsem to vzdala :( Přitom autor už všech 5 dílů vydal... :( Ach jo...

lajcma
21.08.2012 5 z 5

Všechny díly jsem doslova zhltala - úžasné, napínavé, emotivní, poučné. Jen škoda, že tu ještě nevyšel 4. díl...