vencamf vencamf komentáře u knih

Zdroj Zdroj Brian Lumley

Po parádní dvojce sešup dolů. Ale je to subjektivní, protože trojka je fantasy... a mě fantasy moc nebere. Každopádně se mi po zatuchle hororové atmosféře dvojky stýskalo :-(

28.11.2019 3 z 5

Vetřelci komplet - svazek 3 Vetřelci komplet - svazek 3 Kristine Kathryn Rusch

Labyrint mě bavil víc pro svou komornější atmosféru. Celkově však fajn čtení z vetřelčího universa...

24.11.2019 4 z 5

Vampýři Vampýři Brian Lumley

Třičtvrtě knihy jsem byl nadšený, že čtu jednu z nejlepších upířin. Skvělý gotický horor... Ale pak dostali prostor agenti a ztratilo to kouzlo. Alespoň pro mě. I tak ale skvělá kniha! Mimochodem první Nekroskop, který jsem četl.

17.11.2019 4 z 5

Deep Purple – Smoke on the Water Deep Purple – Smoke on the Water Dave Thompson

Skvělá biografie jedné z nejlepších kapel rockové historie... Čte se pěkně a nic mi v ní nechybělo. Snad jen kritika na diovské desky Black Sabbath je dost subjektivní :-)

30.10.2019 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Možná vůbec nejdepresivnější kniha, co jsem četl. Žádné světélko naděje, jen zmar a otázka, zda má vůbec cenu putovat dál... McCarthy je génius!

27.10.2019 5 z 5

Black Sabbath: Biografie Black Sabbath: Biografie Martin Popoff

Nejlepší biografie Black Sabbath, kterou jsem četl. Konečně není ignorováno období s Tonym Martinem, za což autorovi velké díky!

25.10.2019 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

První polovina geniální a já se radoval, že tu máme opět Kinga jak za starých časů. Nadšení nakonec nevydrželo, ale i tak jedna z nejlepších novodobých Kingovek!

24.10.2019 4 z 5

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Jedním slovem... fantastické :-)

31.08.2019 5 z 5

Panství Panství James Herbert

Na jednu stranu chvílemi strhující, na stranu druhou rozvleklé. A krysy... ty tam byly až navíc. Ale stále dobré, každopádně za vrchol série považuji druhý díl.

26.07.2019 3 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Závěr na můj vkus příliš přestřelený, ale jinak fajn kniha připomínající severská krimi. Namlsán se nejspíš vrhnu na další příběhy této sympatické komisařky :-)

10.07.2019 4 z 5

Doupě Doupě James Herbert

Skvělá oddychovka, po které se vám budou krysy hnusit ještě víc než doposud :-)

22.05.2019 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Kniha mě jen utvrdila v tom, jak geniální film Alien je. Máte chuť si to dát na jeden zátah a pak hned nastartovat televizi a přehrávač :-)

16.05.2019 4 z 5

Černý pavouk Černý pavouk Jeremias Gotthelf

Začalo to dost nudně, ale pak se kniha zlomila do velkého masakru, který je na svou dobu nevídaný. Hodně znepokojivé čtení...

21.02.2019 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Naprostá hororová klasika, někdy neprávem přehlížená v bibliografii Stephena Kinga. Hnusná, skličující atmosféra... upíři na každém rohu. Ukažte mi lepší knihu na toto téma!

04.06.2018 5 z 5

Hypnosis - Třetí velká destrukce Hypnosis - Třetí velká destrukce Petr Junek

Petr Junek se ve své třetí knize vydal malinko jiným směrem. Hororovějším... což jeho dílu prospělo. Hypnosis je kniha temná, skličující, ve srovnání s předešlou tvorbou autora přímočařejší, což je jedině dobře. Někomu sice mohou vyhovovat květnatější věty, jakými disponovala třeba Apokalypsa, ale v tomto případě trošku strožší styl dává knize tolik potřebný spád. Hypnosis - Třetí velká destrukce je z hlediska autora menší experiment, který ale vnímám pozitivně. Největší devizou knihy je znepokojivá atmosféra, jež je pohlcující.

04.06.2018 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Stydím se, že jsem se k této knize dostal až nyní. Ačkoliv jsem to měl čekat, byl jsem překvapen, jak skvělá kniha to je. Pochmurná, tajemná atmosféra je neodolatelná. Škoda, že už je příběh tak známý, že člověk ví, jak to všechno skončí. I tak ale skvělý zážitek. Čtivá a úžasná klasika!

30.11.2016 5 z 5

Psycho II Psycho II Robert Bloch

Zatímco jednička je takřka geniální, dvojka podle mého představuje kvalitativní sešup. První třetina ještě velmi slušná, ale pak se to táhne a finále nechává na patře spíše hořkou pachuť. Škoda...

01.11.2016 2 z 5