Panství

kniha od:

Panství obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Londýn se proměnil v město zkázy, krajinu sutin a trosek, na kterou se pozvolna snáší radioaktivní spad. Vše utíká do podzemí, do útočiště atomových krytů. Lidé však netuší, že temný svět po povrchem dávno ovládl kdosi jiný, nepřítel z minulosti – plemeno obřích mutantních krys. A krvelační tvorové instinktivně vědí, že tentokrát nadešel jejich čas. Tentokrát provždy zúčtují s člověkem… Panství je třetím románem ze čtveřice hororových příběhů o boji lidí s druhem nebezpečných černých krys. Volně navazuje na knihy Krysy a Doupě, a jejich autor James Herbert se v něm rozhodl vylíčit krutý a nemilosrdný svět těsně po atomové válce. V triumfu hrůzy navíc poodhalil i tajemství existence těchto smrtonosných tvorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31228/panstvi-31228.jpg 4.158
Série

Krysy 3.

Žánr
Literatura světová, Horory, Sci-fi
Vydáno, Mustang
Orig. název

Domain, 1984

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Panství

Přidat komentář
frantisek8863
11.10.2019

U třetího dílu jsem váhal, co ještě může další pokračování nabídnout? Z města na venkov a závěr dvojky opět vrací krysy do města .Třetí díl opět ve městě? To už tu bylo, nuda? Naštěstí ne, jaderný útok, ruiny, izolované skupiny přeživších a opět nepřátelská a agresivní krysí monstra do celé trilogie zapadli lépe než jsem čekal. Panství se mi z trilogie líbilo nejvíce, jen mutace, nebo evoluce a inteligence krys už mi přišla hodně překombinovaná.

DickBach
03.09.2019

Za mně špatný. Kdyby z příběhu vymizely všechny zmínky o krysách, pak by to mělo "šťávu" a spád. Takhle to na mně působilo trošičku uměle a nesourodě.


Paulmain
07.08.2019

Výborné zasazení děje, vlastně dva hororové příběhy v jednom. Možná by tam ani ty krysy být nemusely a bylo by to zajímavé i tak.

vencamf
26.07.2019

Na jednu stranu chvílemi strhující, na stranu druhou rozvleklé. A krysy... ty tam byly až navíc. Ale stále dobré, každopádně za vrchol série považuji druhý díl.

Bilky
05.05.2019

“Jak vlezu do sklepa … krysy už jsou tady
Jak vlezu na půdu … je jich plno všady
Když jdu na dvoreček … krysy už jsou tady
Když jdu do kotelny … je jich plno všady
Jakpak tohle skončí … krysy už jsou tady
Jakpak tohle skončí … je jich plno všady”

Dovolil som si citovať Pražský výber a refrén skladby “Můj koníček”. Azda preto, že horory boli kedysi aj môj koníček - tak ako postapo. Už z princípu sa tieto žánre navzájom nevylučujú - naopak, idú ruka v ruke. Toto dielo je čistokrvný horor ako diela ranného Kinga, keď ešte písal pre radosť alebo pre koks. Panství je jednoducho stará škola a na nič iné, ani výnimočné sa netvári.

Od prvých viet to odsýpa ako dobre namazaný Robocop a je problém prestať čítať. Atmosféra a hlavne popis jadrovej apokalypsy v Londýne osemdesiatych rokov 20. storočia sú naozaj skvostné a okamžite ste svedkom katastrofy neuveriteľného rozsahu. A ak poznáte trochu anglické hl.mesto a jeho pamiatky či metro v širšom centre a okolo Temže, tak obraz skazy je o to dokonalejší. Toto môžu závidieť všetci autori, ktorí sa teraz vezú na módnej vlne dystopií. Sympatické je aj to, že postavy nie sú MacGywerovské ani Ramboidné, ale obyčajné “humanoidné” čiže ľudské. A tak jediným mínusom v tomto žánri je iba nie celkom vysvetlený vznik krysej pliagy. Ale možno to je aj tým, že som nečítal prvé dve časti ;)

ODPORÚČAM:
Majiteľom všetkých domácich zvieratiek (okrem vší a bĺch) Všetkým vedátorom a ostatným alkoholikom, ktorí sa tiež stretávajú s bielymi myšami. Ľuďom, ktorí majú radi starú hororovú školu, ale aj tým, ktorí žijú v omyle a myslia si aké super origoš postapo knihy teraz vznikajú. U mňa 4.5* a 83%

zluk
22.02.2019

Kdyby to bylo bez těch krys, bylo by to asi i lepší. Přesto mě to kdysi, když to vyšlo, hodně bavilo. Kniha má spád od začátku do konce. Člověk se nenudí, atmosféra je na vysoké úrovni, stejně tak napětí a celkový příběh.

Stupino
28.10.2018

Tak dočteno a dobrý počteníčko.

danny_21
01.06.2016

Završení krysí trilogie se Herbertovi hodně povedlo, především tím, kam a do jaké situace vložil děj. Spuštění jaderné apokalypsy svým dechberoucím popisem dalo vzpomenout na ( aspoň u mě ) Kingovo Svědectví. Hejna hlodavců hladově atakující vše ( i když tentokrát nejsou úplně hlavní hybnou dějovou linií ), co se hýbě v jejich království, nadupaný děj plný zvratů, útěků, bojů a krve i tragické minipříběhy postaviček dělají z Panství velmi dobré počteníčko. Zatím to Herbertovo nej - 75 %

1