Ven_D Ven_D komentáře u knih

Banán! Banán! Renaud Collin

Skvělé na zvednutí nálady, nenáročné a vtipné. Za mě nadšení. Přečteno za chvíli, ale i tak nádhera.

17.09.2015 5 z 5

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Pardon, ale za mě rozhodně ne. Nejhorší od S. Day, jakou jsem četla. Kdybych s ní začala, tak má u mě autorka smůlu. Umí to stokrát lépe.

15.09.2015 2 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

Není to skvost, ke kterému bych měla nutkání se vrátit. Zároveň ale nelituji času stráveného u čtečky s tímto příběhem. Prostě nenadchne ani neurazí. Pro někoho, kdo má rád osudové a silné příběhy, u kterých neodhadnete, jak skončí, je to zcela ideální.

08.08.2015 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Vtipná jednohubka :)

19.07.2015 3 z 5

Zajatec Londýna - Pohled na Angličany francouzskýma očima Zajatec Londýna - Pohled na Angličany francouzskýma očima Régis Franc

Na deštivý letní den nebo dlouhé zimní odpoledne je to průměrný bonbonek a svou délkou 133 stran neurazí. Kdyby jich bylo více, zřejmě by kniha skončila nedočtená. Je mi líto, francouzský humor absolutně nechápu, ale kdo ho má rád, bude s příběhem spokojený. Dávám tři hvězdičky, protože se jedná o průměr, a i přes velkou řádku výhrad se našla místa, která mě bavila a za ty si autor pochvalu zaslouží.

17.07.2015 3 z 5

Skvostně jsem se bavila. Ano, je to potřeštěné, naprosto nereálné, příšerně překombinované, dost možná i prvoplánově vykrádající knihu první co do absurdity a neuvěřitelnosti. Přesto jsem se u málokteré knihy takhle nasmála!

17.07.2015 5 z 5

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Petr Janeček

Stránky rychle utíkají, na zátylku mrazí, tudíž celkový dojem z knihy je výborný. Dokonce mám chuť sáhnout ještě po něčem dalším od pana Janečka, neboť toto bylo mé první seznámení s jeho prací.

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Kniha povídek mistra svého oboru, která si rozhodně zaslouží nezůstat nepovšimnuta. Každá část má něco specifického a nejdou všechny postavit do jedné lajny, abych řekla: „Ano, to je to nejlepší, co se dalo vybrat.“ Není. Jsou tu slabší kousky vedle dokonalých skvostů. Něco nudilo, něco nadchnulo a něco vyděsilo tak, že jsem nemohla usnout nebo mi to vrtalo hlavou ještě dva dny po dočtení. A to je přesně „Král“, kterého mám ráda, protože jeho dílo utkví v paměti.

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Sylvia Day zvládá přesvědčivě vystihnout jiskření mezi partnery, při psaní si nebere servítky a o detaily není nouze. Za sebe musím říct, že části s Hester byly zajímavější. Zejména po dějové stránce. Kniha má pomalejší rozjezd a to by mohlo mnohé čtenářky odradit. Pýcha a rozkoš byla v tomhle o stupínek lepší. Druhá polovina knihy je bezkonkurenční.

17.07.2015 4 z 5

Symbol smrti Symbol smrti Peter Tremayne (p)

Poutavé vyšetřování případu vraždy, protkané mnoha dialogy, postupným odkrýváním motivů jednotlivých podezřelých a skvěle popsané prostředí, do kterého nás autor přesunul. Těším se na další příběhy sestry Fidelmy, protože je mi jasné, že jsme se nesetkaly naposledy.

17.07.2015 5 z 5

Templářské tajemství Templářské tajemství Chloe Palov

Na knize mě při výběru zaujal jak obal, tak anotace. Že se jedná o čtvrtý díl série, jsem jaksi přehlédla. Nutno říct, že tento fakt nehraje velkou roli. Kniha je samostatným příběhem a žádné souvislosti nechybí. Maximálně něco málo ve vztahu Edie a Caedmona, ovšem neměla jsem pocit, že by mi to nějak výrazně vadilo. Děj plyne rychle, má sice pomalý rozjezd, nicméně později je vše napraveno a přichází spád, který chytil. Templářská tématika mě táhne čím dál víc. Autorka si získala mou pozornost, takže mám chuť podívat se Caedmonovi na zoubek trochu blíže.

17.07.2015 3 z 5

Naprostý průměr. Neurazí, nenadchne, autor mi přišel trochu jako nafoukaný trouba, který pořádně neví, proč vlastně knihu píše, ale jako bonbonek se to dalo. Mít to víc stran, vzdám to v polovině.

04.05.2015 3 z 5

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

Agatha opět nezklamala, ta ženská je nezmar! Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

30.12.2014 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Knížka, které nemůžu vytknout snad vůbec nic. Příjemná detektivka na dlouhé zimní večery.

28.12.2014 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Kostra příběhu byla výborná, ale zpracování utahané, nudné a uspávající. Mé první seznámení s tímto autorem nedopadlo nejlépe a nejsem si jistá, zda někdy najdu odvahu přečíst od něj něco dalšího.

29.10.2014 1 z 5

Polibek smrti Polibek smrti Marcus Sedgwick

Ucházející pokračování ucházejícího prvního dílu, na který navazuje volně. Nic pro náročné čtenáře, ale jako odpad bych to rozhodně nezařadila. Svou délkou a čtivostí je to takový menší napínavý bonbonek.

17.08.2014 3 z 5

Moje ruka touží po meči Moje ruka touží po meči Marcus Sedgwick

Lepší průměr, který je možná chybně zařazen v kategorii horor a přístupnost od 18ti let je lehce nadnesená, ovšem jinak jde o ucházející a celkem napínavou četbu.

13.07.2014 3 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Takový pohodový bonbonek... ideální čtení na deštivé dny.

13.07.2014 4 z 5

Nechtěla jsem to číst, protože to četli všichni a jak je kolem něčeho velký šrumec, tak do toho nejdu už z principu. Nakonec po roce jsem podlehla a Stařík dostal šanci.

Nemůžu si pomoct, ale Alan je jako náš Jára Cimrman - za svůj život se nachomýtl snad ke všemu. Ale i přes tuto výtku mě kniha chytla a jsem z ní nadšená. Už jen jedna věc mi kazila radost z četby a sice nadměrné užívání slůvka "načež"... bylo minimálně jednou snad na každé druhé stránce!

Jinak opravdu jedinečná kniha, skvěle, vtipně a poutavě napsaná. Druhý díl - respektive druhou knihu J.J. - si nenechám ujít :)

02.07.2014 5 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Nedokážu říct, zda byla lepší kniha než film, ale v jednom mám jasno - zbožňuji oboje. Lehký humor na léto k vodě nebo na zahradu.

06.06.2014 4 z 5