vcielka vcielka komentáře u knih

Ohne v zime Ohne v zime Johanna Lindsey

Nie zle, ale... bolo tam vela ale. Citalo sa to dobre a fakt som niektore veci cakala ako sa vyvinu az tak, ze neslo knizku odlozit, lenze to spravanie hrdinov bolo niekedy divne. Niektore vysvetlovacky preco kona postava ako kona a ako to suvisi s jej minulostou boli take nasilu spisane. Niekedy mam pocit, ze citam knizku s neandertalcami, ktori drzia v ruke kyje a buchaju sa do hrude a vykrikuju ja muz ty zena, ty posluchat, ty dobra len na jedno, ja si chciet uzit... a potom zensku schmatne a za vlasy ju odnesie do jaskyne... jaj a potom tie sladke reci na konci mi strasne vadili. Milujem ta ale nedokazem s tebou zostat ked mi neveris... nemilujem ta, uz nikdy nezverim svoje srdce ziadnej zene.... a bla a bla a bla patos nad patos. Milujem zenske romany ibaze z patosu sa mi dviha zlc.

09.10.2019 4 z 5

Lásky sa už nebojím Lásky sa už nebojím Meredith Duran

Inak je to pokracovanie knihy Vasnivy dotyk. Resp. Neviem, ktora je prva, ale patri do tej istej serie. Tato bola trochu lepsia nez vasnivy dotyk. Vo vasnivom dotyku som sa nevedela zbavit pocitu ze hlavny hrdina a jeho banda kamaratov maju 30 rokov ale stale som si ho predstavovala ako 20 rocne ucho. Tu konecne som si hlavneho hrdinu predstavovala cez 30 i ked bol trochu mladsi ako 30, myslim :) tiez to nebol bohvieaky autorkin vykon, ale pri nom este prižmurim oko a dam mu 3+

08.10.2019 3 z 5

Vášnivý dotyk Vášnivý dotyk Meredith Duran

Prvu knihu od autorky som citala vzneseny divoch. Potesena, ze som nasla dobru autorku, som si precitala i zvysne jej knizky a zostala som sklamana. Uz nic z toho nebolo hodne precitania, iba strata casu

08.10.2019 2 z 5

Džentlmen pirátem Džentlmen pirátem Louise Allen

Strasne ma to po nejakej dobe zacalo nudit. Neznasam, ked sa nutim do docitania a cely cas len ratam, kolko mi este zostava. Hrdinovia boli tak nudni az oci prechadzali. Autorka mam pocit, ze je miestami ako 7 rocne decko, co si oblieka piratsky klobuk a beha po zahrade a mava pritom sablickou. Podobne momenty zasadzala do celeho pribehu. Keby sa napatiu v pribehu venovala tolko ako vevovala opisom obliekania sa do piratskych mundurov. A opis sexu na lodi ma absolutne nebavil. Vlastne ani jeden z opisov. Skripala som zubami a modlila sa, aby nebol pridlhy. Asi preto, ze ma sex medzi nezaujimavymi hrdinami vonkoncom nebavi. A este niekedy budem pocut “Chanci” tak skocim z mosta. Ovela viac by sa mi pacilo, keby ho volali napr Benedict. Ako to je uz len take rypnutie, ale zakazdym mi to v usiach tak divne rezonovalo z Alessinych ust, ze mi to liezlo na nervy.

08.10.2019 1 z 5

Nezkrotná hraběnka Nezkrotná hraběnka Bronwyn Scott (p)

Taký priemer. Prvá tretina či len štvrtina boli z knihy najlepšie, zvyšok už len taký šedý nudný priemer, miestami podpriemer. Miestami zmetočné, rozhodnutia postav nedávali občas vôbec zmysel a činili tak len preto, aby sa pohli autorkiným smerom, i keď to bolo krajne nereálne. Postavy si vždy vedeli presne pomyslieť, prečo to ten druhý robí alebo čo presne spraví, čo bolo celkom divné i otravné a k tomu potom úplne smiešne pôsobila paranoia a sebaľutosť postáv, keď zasa úplne protichodne uvažovali o citoch a pohnútkach toho druhého. Ale tak čítať sa to dalo.

02.06.2019 3 z 5

Krutý žert Krutý žert Sarah Mallory

Knizku som si zohnala na zaklade vysokych hodnoteni na tejto stranke a anotacii, ktora sa zdala velmi velmi zaujimava. O to vacsie sklamanie prislo. V podstate nadpis knihy úplne súhlasí s obsahom.
Knizku som citala vyse tyzdna, nie a nie sa nou prekusat. Autorka alebo preklad je velmi jednoduchy a detinsky. Vsetko zaujimave autorka preskakuje a pise len o tych nezazivnych castiach zivota. Podane velmi nezazivnym a nudnym sposobom. Rozhovory taktiez bezduche. Konania postav hlupe a castokrat nezmyselne asi ako v lacnej telenovele a to pritom niektore oproti tomuto povazujem za klenot. Jedine co sa mi pacilo bol namet (anotacia). Scenar a prevedenie vsak na malinu. Uz davno som taku hrozu necitala. Hodit do kosa a zapalit.
Ked si ale citam zivotopis autorky a vysoke hodnotenia jej kniziek, mam pocit, ze nahodou vydali cudzi pribeh pod jej menom.

17.05.2019 odpad!

Napravený hříšník Napravený hříšník Deb Marlowe

Pribeh ma az tak neohuril. Mal tam zopar peknych pasazi aj viet, co som uznala, ze su pekne napisane, ale celkovy dojem z knizky bol uz poslabsi. Hlavny hrdina mi pripominal skor brata, ktory obcas trpi schizofreniou. Ziadne romanticke pocity vo mne nerozduchal. Hlavna hrdinka uz bola o nieco zaujimavejsia, ale tiez to prilis nefungovalo. Prislo mi to len akoby boli nasilu dolepeni na dejisko dejin ale akosi ich zabudol ktosi sparovat k sebe. Mozem to prirovnat rovno k obalke, ktora uplne vystihuje obsah. Nezazivne a bez vasne.
A predslov Harlequina k tomuto pribehu absolutne s nicim nekoresponduje: Milostny pribeh zaujimavy nebol, politicky zivot sa autorke nepodaril zivo vykreslit, umelecky kolorot taktiez nie, kedze opisy boli take chabe, ze si clovek nedokazal nic z interieru a exterieru predstavit. A vraj detailne pozname, co bolo vtedy v mode v odievani ci nabytku. Asi hovorili o inej knizke. Zo siat tam bolo tak max povedane ze mal kravatu a ze si jedna na maskarny bal obliekla anticke saty bohyne Diany a hrdinka orientalne nohavice, zivotik a tuniku. Konec.
Inak zdalo sa mi ze pocas pribehu ubehlo niekolko mesiacov no serik alebo inak orgovan tam bol stale. Pribeh zacina jarou 1871. Naladila som sa teda na vlaky, pokrok, tovarne... a zrazu princ regent. Aha ti veterani su z Napoleonskych vojen? Preklep a mysleli 1821. Brat mu zomrel pred 2 rokmi u Waterloo? Aha pise sa rok 1817. Maly preklep, vymenili 1 a 7, ale i tak zanechal vo mne dlhosiahle stopy pocas celeho citania. Pribeh mal ale celkom nezazivny dej tak aspon o niecom mal clovek dovod premyslat.
Mozno 3 hviezdy su vela, pretoze to podla mojej recenzie vyzera tak na 1-2, ale pocas citania som mala pocit, ze aspon 3 hviezdy si zasluzi, i ked teraz pri rozoberani pribehu by som mozno 1 ubrala. Ale spravne hodnotenie vzdy nalezi dojmu takze necham 3 :)

13.05.2019 3 z 5

Následky vášně / Škola sváděni Následky vášně / Škola sváděni Yvonne Lindsay

Následky vášne: priamočiare, neprekvapivé, nie však zlé. Nechápala som len ako každý hneď na prvý pohľad v 12t. tehotenstva mohol vedieť, že je tehotná a hlavne chlapi, ale tak budiž. Postavy boli príjemné a milé všetky do jedného a popísali sa o nich nejaké detaily, čo mi hneď vyvolávalo tušenie, že zrejme o nich už autorka napísala iný príbeh alebo sa len chystá. Takže zrejme rodinná sága. Postava hrdinu bola trochu menej vykreslená než postava hrdinky. Štýl písania jednoduchý vhodný na nenáročný oddychový večer.
Škola svádení: Páčila sa mi asi viac ako predchádzajúci príbeh. Ale len o máličko. Tiež pekná naenáročná oddychovka, tiež predvídavá od začiatku do konca. Hrdina sa mi tu viac páčil, než v predchádzajúcej poviedke, tak asi preto. Malo to sem tam nudné miesta, no nevadilo to.
Osobne v oboch mi chýbali vášnbivé emócie, ktoré som od prečítania si anotácie očakávala. Preto ma to mierne sklamalo asi. Za mňa taký priemer prípadne slabý nadpriemer.

11.05.2019 3 z 5

Prokletí minulosti Prokletí minulosti Ann Elizabeth Cree

Mne sa to celkom páčilo. Až na pár až príliš presladených až patetických slov v dialógoch, ktoré ma trochu rozladili v plynulosti príbehu a na trochu až predvídavých krokov vedúcich k sexu, resp. trochu seknutý skok vedúci k nemu, sa to čítalo pekne. Štýl jednoduchý, nič kvetnaté, dej je priamočiary, v podstate už asi od polovice knihy (možno skôr) viete čo sa v minulosti zrejme stalo a kto je zodpovedný, no i tak pre mňa pekný príbeh. Dala som 4, pretože nie je možnosť 3,5. 3 dať nemôžem, pretože trojku som zverila omnoho horším dielam :) Štvorku zasa omnoho lepším, ale tak radšej ho budem kategorizovať ako lepší než horší v mojej zbierke kníh.

11.05.2019 4 z 5

Odvážná milenka Odvážná milenka Tracy Anne Warren

Moja prva kniha od Warrenovej. Strasne tazko zohnatelna. Nakoniec som si ju musela pozicat z kniznice. Pacila sa mi vsak tak velmi, ze ju stale chcem aj do vlastnej kniznice. Odporucam. Je to velmi pekny pribeh a z trojice knih o milenkach najlepsi.

13.02.2019 5 z 5

Jediná noc Jediná noc Tracy Anne Warren

Na zaciatku sa to tahalo ako zuvacka. A vobec mi Gresham nepripadal hodny svojej povesti zhyralca. Dokonca bol prilis sladky. V par okamihoch sa mi ale pacil. Ku koncu sa mi ale pribeh uz zacal pacit. A aj Mallory posobila ovela dospelejsie.

07.01.2019 3 z 5

V posteli starého mládenca V posteli starého mládenca Tracy Anne Warren

Mne sa pacila hlavne posledna tretina ci stvrtina knizky. Dovtedy sa mi to akosi vlieklo a celkovo mi na zaciatku knizky chybal akysi naboj. Potom to uz bolo lepsie. Drake sa mi zo zaciatku vobec nepacil. Prisiel mi najslabsi zo vsetkych jeho bratov. Ku koncu som si ho celkom uz oblubila. Skoda, ze Sebastienne svoju inteligenciu a porozumenie matematiky neprejavovala viac. Pacilo by sa mi keby Drakea postupne sokovala viac a viac a vdaka tomu sa do nej zamiloval. Takto to bolo take... no laska na prvy pohlad bez podmienok a to ja az tak nepreferujem.

07.01.2019 4 z 5

Krásna pokušiteľka Krásna pokušiteľka Tracy Anne Warren

Prva cast kknihy az kym sa nezoznmila hrdinka s Islingtonom ma akosi nudil a neoslovil. Nemastne neslane. Potom ako zacali jej skutocne eskapady to uz zacalo byt zaujimave. Velmi mi vsak chybalo, ze autorka tie jej eskapady viac neprehlbila. Clovek by sa mohol pri ich citani aj otvorene zasmiat, keby tak urobila.
Hrdinkino zmyslanie tiez bolo trochu zvlastne a liezlo mi obcas na nervy. Mam rada rozumne a inteligentne hrdinky. Autorka sa ju snazila sice takou vykresat, ale zial musela by zmenit aj niektore jej myslienkove pochody, co nespravila ale to je u tejto spisovatelky tipicke, ze hrdina sa sprava tak ako autorke kvoli vyvoju deja vyhovuje a nie podla toho ako by malo vyplyvat z charakteru postavy. Inak lepsie ako jednotka. Skoda, ze neviem zohnat knizku o Jackovi a Grace. Nerozumiem ako moze byt e-kniha vobec vypredana.

04.01.2019 4 z 5

Jediný bozk Jediný bozk Tracy Anne Warren

Nie zle. Seria Byronovcov vyzera lepsie ako seria Trap Trilogy, ktora zrejme bola zohyzdena zlym prekladom, pretoze ak mozem sudit, podla inych kniziek az tak zle Warenova nepise.
V knizke mi trochu chybal vacsi naboj, inak sa mi to citalo dobre. 4 hviezdy, kedze styl pisania pre mna nesplna uroven plneho poctu. Na to je to stale prilis naivne citanie i ked patri k tym lepsim co sa vydava v nasom preklade.

04.01.2019 4 z 5

Krásna dedička Krásna dedička Mary Balogh

Akosi mi velmi nesadol styl rozpravania. Chybali mi tam hlbsie nahliadnutia do postav. Takto mi to vyznelo trochu tak povrchne. Nemyslim si ani ze boli postavi dostatocne vykreslene. Parkrat sa tam spominalo neskor ze Avery sa sprava a hovori afektovane, ale akosi to tam vobec nebolo citit. Vobec mi tam nesedela ta cast s karate kidom. Uplne nic z nej som nedokazala stravit. Anna podla mna ani nebola tak silna postava ako bol Avery, hoci i tomu k silnej postave podla mna chybalo delkom dost. Citat sa to dalo, ale pre mna totalny priemer. Priznam sa, ze ked som volakedy citala Baloghovu prisla mi silnejsou spisovatelkou, ako ked som si pred nedavnom precitala niektore jej knihy. Asi som medzi tym niekam pokrocila a mam uz vyssie naroky.

27.08.2018 3 z 5

Utajený poměr Utajený poměr Mary Balogh

Najlepsia knizka serie je zrejme tato zaverecna. Pacili sa mi oba hlavne charaktery. Con sa mi pacil v celej serii a nestratil ani raz svoje osobnostne kuzlo. Keby nie tejto knihy tak celu seriu zaradim do uzadia ako priemerne citanie ktore sa oplati precitat len ak nie je nic lepsieho po ruke.

17.08.2018 5 z 5

Jedna noc lásky Jedna noc lásky Mary Balogh

Cass sa mi pacila, Stephen bol prilis dobry na moj vkus. Az nechutne dokonalo sladky :) Taka priemerna knizka.

17.08.2018 3 z 5

Vše končí láskou Vše končí láskou Mary Balogh

Velmi sa mi pacil zaciatok, ked Duncan Maggie dvoril, potom to u bola nuda a nijak ma to neoslovovalo. Hrdinovia podla mna nemali ziadnu iskru. Predchadzajuce knihy a tie potom sa mi ovela viac pacili.

17.08.2018 2 z 5

Nečekaná svatba Nečekaná svatba Mary Balogh

Strasne dlha kniha. Kludne sa mohla tak o 200 stran zrezat, aby bola sviznejsia. Par veci tam strasne vytacalo. Autorka sa neskutocne rada opakuje. Nie som si ista ci dat 3 hviezdy ci viac kedze pribeh ich najstarsej sestry bol este ovela horsi ale neviem ci je az tak zly aby dostal len 2 hviezdy. Hlavna hrdinka ma az tak velmi neoslovila. Mam radsej hrdinky s trochu vacsim duchom. Hlavny hrdina bol ale fajn. Pribeh tiez v poriadku i ked vobec nicim neprekvapil.

17.08.2018 3 z 5

Pravidla důvěrných vztahů Pravidla důvěrných vztahů Suzanne Enoch

Az na to, ze mi vobec nesedeli casy a vek postav a hlavne najmladsieho brata, kedze podla predchadzajucich knih s Carrowayovymi by mal byt uz teraz ovela starsi a vlastne vsetci boli akosi casovo pomyleni, tak to bol velmi pekny pribeh. Je sranda ked clovek cita predchadzajuce knihy kde sa vyskytuhe Shaw, ze ho vnima uplne inak ako v knihe kde uz sa mu venuju ako hlavnej postave.

17.08.2018 5 z 5