Krásna dedička

Krásna dedička https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377643/bmid_krasna-dedicka-A6D-377643.jpg 4 31 5

Westcottovci série

Prvý diel najnovšej série kráľovnej historickej romance. Humphrey Westcott, gróf Riverdale zanechal po sebe veľký majetok a jedno škandalózne tajomstvo, ktoré navždy zmenilo život jeho rodiny – vrátane dcéry, o ktorej nik netušil. Anna Snowová vyrastala v bathskom sirotinci a o svojej rodine nevedela celkom nič. Keď vyjde najavo, že nebohý gróf Riverdale bol jej legitímnym otcom, Annu väčšmi než náhle zbohatnutie poteší, že má súrodencov. Tí však nechcú mať s ňou nič spoločné, nestoja o to, aby sa s nimi podelila o dedičstvo. Jediný, kto sa o Annu zaujíma, je poručník nového grófa. Avery Archer, vojvoda Netherby, si celý život drží ľudí od tela, no teraz ho čosi núti, aby pomohol Anne pri prerode zo siroty na dámu. Keď hrozí, že londýnska smotánka a noví príbuzní Annu zničia, Avery zasiahne, aby ju ochránil, a zrazu zistí, že podľahol citom, ktoré tak dlho tajil...... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Someone to Love , 2016

LilluLong
09.07.2021 4 z 5

Prva kniha od autorky ktorú som prečítala a trochu ma prekvapila primitívnym písaním a predsa zaujímavým príbehom , vedela zaujať a myslim dokázala vyvolať u mna záujem precitat si další diel. Za mna ma 4*

pip11
05.02.2021 5 z 5

Tato kniha představuje mé první seznámení s autorkou. Hlavní hrdinkou je Anna Snow, mladá chudobná žena, vyrůstající v sirotčinci, kde po dovršení dospělosti zůstává coby vyučující dalších dětí. Příběh Anny a Averyho byl moc pěkný úvod do této série, kde byly krásně a lidsky ztvárněny veškeré postavy.

munka
14.08.2019 3 z 5

Pekný príbeh, aj keď trochu zaostáva za predchádzajúcimi knihami Baloghovej. Nechám sa prekvapiť ďalšou knihou zo série.

Silmarien
27.10.2018 3 z 5

V rámci žánru celkom fajn príbeh. Nečakané dedičstvo pre mladú ženu, ktorá vyrástla v sirotinci. Anna sa stane nielen bohatou dedičkou, ale aj legitímnou šľachtičnou a časť jej novej rodiny sa rozhodne ju premeniť na svoj obraz. Ako sa s tým jednoduché dievča vyrovná?
Krásny mladý šľachtic zahrnutý v príbehu, ako obvykle. Takže klasika, kde sa hlavné postavy predstavia hneď na začiatku a vy len rozmýšľate ako ich autorka dá dohromady - v tomto prípade je to pomerne pokojný a jednoduchý príbeh, ale mne sa práve toto tempo bez veľkých a často divných dejových prevratov celkom páčilo.

vcielka
27.08.2018 3 z 5

Akosi mi velmi nesadol styl rozpravania. Chybali mi tam hlbsie nahliadnutia do postav. Takto mi to vyznelo trochu tak povrchne. Nemyslim si ani ze boli postavi dostatocne vykreslene. Parkrat sa tam spominalo neskor ze Avery sa sprava a hovori afektovane, ale akosi to tam vobec nebolo citit. Vobec mi tam nesedela ta cast s karate kidom. Uplne nic z nej som nedokazala stravit. Anna podla mna ani nebola tak silna postava ako bol Avery, hoci i tomu k silnej postave podla mna chybalo delkom dost. Citat sa to dalo, ale pre mna totalny priemer. Priznam sa, ze ked som volakedy citala Baloghovu prisla mi silnejsou spisovatelkou, ako ked som si pred nedavnom precitala niektore jej knihy. Asi som medzi tym niekam pokrocila a mam uz vyssie naroky.