Čary lásky

Mary Baloghová vykresľuje svet vysokej anglickej šľachty s takým dôvtipom a citom pre čaro dávnych čias, že by ste bez váhania menili s ktoroukoľvek z jej hrdiniek. Romantický príbeh lásky, ktorá zaskočí všetkých. Smrť najbližšieho človeka je pre mladú Eve Morrisovú dvojnásobným úderom. Nielenže sa umára smútkom za milovaným bratom, ale musí zároveň riešiť nezávideniahodný existenčný problém, v ktorom sa ocitla. Ako splní podmienku v závete svojho nebohého otca?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95452/cary-lasky-95452.jpg 4.445

Bedwynovi 1.

Vydáno, Slovenský spisovateľ

Slightly Married, 2003

Kniha Čary lásky

ketvin
27.03.2018

Zvláštní úvod do série, nejsem si vlastně jistá, jak se mi to líbilo... Aiden nebyl typický hrdina Baloghove, jak jsem na ně zvyklá ze série Huxtable, ale nebyl špatný... Eva byla také sympatická, ale ne tak, jako ve zmíněné sérii... Příběh byl zajímavý, napinavy, místy vtipný. Čekala jsem alespoň nějaké malé usmíření Aidena s Wulfem, ale to hádám ještě bude na programu... Každopádně tedy konec mě překvapil, čekala jsem, že Aiden odjede domů a Eva si pro něj těsně před koncem dovolené i s dětmi přijede, tak by byli součástí konce i ostatní Bedwynovi, konec založený na Aidenovi jsem nečekala, moc mi to k němu nešlo... Ale zklamaná z prvního dílu nejsem a přečtu si další...

Tato série je zde na databázi hrozně zmatečná, tak jen koho by zajímalo, jak to tedy jde po sobě ;)
Aidan (married) trochu svoji
Rannulf (wicked) zvrhla laska
Freyja (scandalous) skandaly lasky
Morgana (tempted) trochu v pokuseni
Alleyne (sinful) trochu hrisni
Wulfric (dangerous) trochu nebezpeční

TaLu
12.04.2017

Po přečtení dalšího příběhu rodiny musím už bez pochyb napsat, že mám další oblíbenou spisovatelku a jí vytvořené hrdiny. Nepřeslazené.
Zajímavá zápletka, životy a osudy. Tato kniha je důkazem, že i v tomto žánru lze popsat život v jeho barevnosti a s hlubšími myšlenkami. Nezůstává to jen na povrchu - rozhodnout se pro zásadní krok života čestně a podle svědomí s nejistým výsledkem - ústřední dvojice byla obdivuhodná. Často říkávám, že láska je především rozhodnutí a život je dar. Tato kniha mi tuto pravdu znovu připomněla. Doporučuji.

zp87
15.09.2015

Z mého pohledu osvěžení - na poli historických romancí jde o poměrně originální námět. Je fakt, že o muži, pro kterého je jeho čest vším, se čte moc příjemně. Jen mě mrzelo, že ve chvíli, kdy se vztah mezi hrdiny konečně posunul z pocitu povinnosti konečně k lásce - příběh skončil. Sama za sebe bych preferovala konec delsí a sladší.
Rozhodně doporučuju pro ty, co hledají historickou romanci bez zbytečných cukrbliků, neustále se opakujících sladkých slovíček a nekonečné zamilovanosti hrdinů od samého začátku.
Naštěstí jsem si knihu vybrala podle autorky - vybírat podle obálky, v životě bych ji nevzala do ruky. Skoro by si za to kniha i zasloužila strhnout hvězdičku.
Baronet by se měl zamyslet nad prací svých zaměstnanců...

Medlyn
24.08.2015

v českém vydání - Trochu svoji - pěkný příběh, romantický a nepřeslazený *****

rosemari
26.02.2015

toto je tretí diel serie Bedwynovi??Prvá a druhá časť o kom??Opodrúčam knihy od MB je vynikajúca spisovateľka

jluky
06.03.2013

Jedna z najkrajších kníh od tejto autorky. Ešte dobre, že česť nevymrela /aspoń v knihách/. Výborne napísaný príbeh lásky.

mariva
05.02.2013

Příjemné čtení pro ženy. Zajímavý příběh o manželství mezi aristokratem a dívkou z nižších vrstev trochu připomíná červenou knihovnu, ale dobře se čte.