Vášnivý dotyk

Vášnivý dotyk https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139996/vasnivy-dotyk-139996.jpg 3 39 9

Strhujúca historická romanca z viktoriánskeho Anglicka. Po tom, čo sa vzdelaná mladá žena Lydia Boyceová sklamala v láske, žije iba pre svojho otca, slávneho egyptológa. Venuje sa najmä predaju starožitností, ktoré Henry Boyce posiela z nálezísk v Egypte. Keď sa medzi dovezenými predmetmi nájdu falzifikáty, Lydia sa rozhodne vypátrať falšovateľa a zachrániť tak otcovu povesť. O pomoc požiada známeho bonvivána vikomta Sanburna, ktorý však pod maskou fičúra skrýva bystrý mozog. A navyše prebudí v Lydii dovtedy nepoznanú vášeň...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Bound by Your Touch

rampapa
08.05.2022 4 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila a jsem jí nadšená jen jsem čekala trošičku víc. Jinak příběh se mi moc líbil a doslova mě knížka pohltila. Lýdii jsem si hnedka oblíbila a Jamese jsem si zamilovala. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další knížku od této autorky. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

vcielka
08.10.2019 2 z 5

Prvu knihu od autorky som citala vzneseny divoch. Potesena, ze som nasla dobru autorku, som si precitala i zvysne jej knizky a zostala som sklamana. Uz nic z toho nebolo hodne precitania, iba strata casu

janesy
15.02.2018 1 z 5

Celý příběh zmatený, děj neuspořádaný a hlavní postavy? Škoda času, který jsem této knize věnovala :(.

Ellesime
19.07.2017 1 z 5

To je tak divně napsané. Jako by mi chyběl nějaký předchozí díl, ve kterém by autorka popsala všechny postavy a důvody, proč jednají jak jednají. Tady nás s nimi neseznámí, prostě o někom píše, čtenář nemá tušení, kdo to je, ale autorka se chová, jako kdyby o něm už někde psala. Nevím, jestli je chyba na straně překladatele, ale věty jsou tak špatně postavené, že každou čtu třikrát. Těžkopádné, dialogy nesmyslné, jsem na straně sto a jde mi to jak psovi pastva. Tyto knížky čtu jako oddychovky a jednohubky, tato není ani jedno a já jsem z ní jakási nadřená. Uvidíme, jestli to dočtu, ještě tomu dám šanci...

Tak po dalších padesáti stranách musím uznat, že tato kniha je prostě nad můj level. Ke špatně napsaným a nesympatickým postavám se přidaly ještě nejasné události, které se asi staly, ale autorka o nich jaksi zapomněla napsat. A mě nebaví u každé náhodně zmíněné poznámky přemýšlet, jestli jsem o tom už četla, jestli se tam ta postava už někdy objevila nebo jestli jsem to ve změti nesmyslných dialogů jen nezaznamenala.
Knížky tohoto typu přečtu většinou za jeden den, abych si odpočinula a nemusela na nic myslet. Tato nesplňuje ani jedno. Jak je vidět, i na slaďáky musí mít člověk talent a musí je umět napsat...

Takže jsem skončila na stopadesáté straně a dál jen prolistovala. A myslím, že jsem o nic nepřišla. Ani nevím, za co jsem dala tu jednu hvězdičku. Asi z lítosti...

liletka_a
29.05.2017 2 z 5

Souhlasím s komentáři níže..opravdu místy zamotaný, zmatený, bez hlavy a paty...občas jsem si říkala, o čem to vlastně čtu.. Její rodina hrůza, jeho taky nic moc..samotní hlavní představitelé jsou na tom velmi podobně..Nezamlouval se mi on ani ona :D Vždy si oblíbím alespoň jednoho, bohužel tady se to nestalo..Mám za sebou už kupu historických romancí a prostě jsem už zvyklá na nějaký standard, bohužel tato kniha ho nesplňuje ani z poloviny..

mikika
03.03.2015 3 z 5

příběh celkem dobrý, ale připadal mi dost zmatený celý ten zbytek. chvíli měla hrdinka brýle, chvíli ani ťuk. a ty jejich dialogy? buď to nemělo hlavu ani patu, anebo to bylo tak filozoficky složitý, že jsem na jejich úroveň ještě nedospěla.

narisa
03.12.2014 3 z 5

U čtení této knihy jsem měla smíšené pocity. Někdy by příběh zajímavý a čtivý - většinou, když se jednalo o střet hlavních postav. Jindy to bylo zdlouhavé a rodina Lydie a přátelé Jamese mi byly nepříjemní. Takže tak půl na půl. Líbil se mi příběh Lýdie a Jamese, ale ne jejich okolí.

malazluta
17.04.2014 3 z 5

"Skoro" starou pannu, dceru egyptologa a zhýralého markýze spojuje vzájemná přitažlivost, později i láska, a rozděluje je jejich vztah k vlastním otcům - ale jak už to tak bývá, nic není, jak se napočátku zdá být.

modranka
08.04.2013 3 z 5

Bola to moja prvá kniha od tejto autorky a to aj ovplyvňuje moje hodnotenie lebo nemám s čím porovnávať. Žeby som bola spokojná, to nemôžem tvrdiť, ale nebolo to ani tá najhoršia kniha z historických romancí, čo som čítala. Hlavne to nebolo o plesoch a večierkoch.

2012  80%Vznešený divoch
2012  63%Vášnivý dotyk