Krásna pokušiteľka

Krásna pokušiteľka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176511/byrons-of-braebourne-krasna-pokusit-Gib-176511.jpg 4 30 30

Byrons of Braebourne série

Po románoch Jediný bozk a Jediný dotyk pokračuje úspešná séria o bratoch Byronovcoch ďalšou pútavým príbehom z regentského Anglicka. Edward Byron, vojvoda z Clybournu, má všetko, čo má mať muž v jeho postavení – okrem manželky. Ako pokračovateľ rodu však nesmie ostať slobodný, a tak sa rozhodne oženiť s Claire Marsdenovou, s ktorou je zasnúbený od detstva. Edward ráta s tým, že krásna a poslušná Claire s nadšením privíta jeho rozhodnutie, no dočká sa poriadneho prekvapenia: mladá žena jeho ponuku na sobáš rázne odmietne, keďže sa za nič na svete nemieni vydať bez lásky. Ak vojvoda chce, aby mu povedala áno, musí jej najprv venovať svoje srdce...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

At The Duke´s Pleasure , 2011

uzivatel4895
31.10.2023

Tak na túto knihu zo série som zvedavá najviac, keď čítam tie komentáre...uvidíme, aký názor budem mať ja, po prečítaní napíšem

karamelka57
24.04.2021 3 z 5

Tato seria zatial ide od 10 k 5. Ja naozaj milujem cervenu kniznicu situovanu do zaciatku 19.storocia a naozaj som uz precitala vela romanov a teda som zvyknuta, ze obcas sa hrdinka sprava ako pripecena, ale toto bol zatial strop!! Rozumiem aj vzdoru a tvrdohlavosti, tiez to mam v sebe, ale tato hrdinka mi liezla nenormalne na nervy. A pritom sa na začiatku zdalo, ze je to inteligentna mladá žena. Ale takto vystrajat a tak stupidnym sposobom bojovat proti milovanemu muzovi, to je na hlavu. Kazda normalna zamilovana zena by bola rada, ze ju jej milovany chce a dufala by, ze si dokaze ziskat jeho lasku. Pri tom jej poslednom vystrelku som si dokonca povedala, ze tak jej treba!! A v zavere ten pocin ziarlivej tapy.... No proste preplieskat!

vcielka
04.01.2019 4 z 5

Prva cast kknihy az kym sa nezoznmila hrdinka s Islingtonom ma akosi nudil a neoslovil. Nemastne neslane. Potom ako zacali jej skutocne eskapady to uz zacalo byt zaujimave. Velmi mi vsak chybalo, ze autorka tie jej eskapady viac neprehlbila. Clovek by sa mohol pri ich citani aj otvorene zasmiat, keby tak urobila.
Hrdinkino zmyslanie tiez bolo trochu zvlastne a liezlo mi obcas na nervy. Mam rada rozumne a inteligentne hrdinky. Autorka sa ju snazila sice takou vykresat, ale zial musela by zmenit aj niektore jej myslienkove pochody, co nespravila ale to je u tejto spisovatelky tipicke, ze hrdina sa sprava tak ako autorke kvoli vyvoju deja vyhovuje a nie podla toho ako by malo vyplyvat z charakteru postavy. Inak lepsie ako jednotka. Skoda, ze neviem zohnat knizku o Jackovi a Grace. Nerozumiem ako moze byt e-kniha vobec vypredana.

keiko33
21.05.2017 4 z 5

Mne sa tie Clairine vystrelky pacili, ako sa snazila vyprivokovat Edwarda. Tento pribeh sa mi zatial pacil najviac.

modranka
09.10.2013 3 z 5

Claire bola pyšný a sebecký spratek. Nechce sa vydať za vojvodu, pritom ho miluje. Povedzte mi, ktorá žena by sa nechcela vydať za muža, ktorého miluje. Žena je ochotná prehliadať akékoľvek slabosti mužov ak mu darovala srdce. Myslím, že táto charakteristika postavy autorke veľmi nevyšla. Pritom Eduard bol vyobrazený ako spoľahlivý, charakterný a čestný muž. Prepojenie s ostatnými časťami okrem rodinných postáv je špionážna zápletka.
Nechcem vám toho veľa prezrádzať, lebo by ste z príbehu fakt nič nemali, ale jednu poznámku si predsa len neodpustím. Vyčíňanie Clair bolo hlúpe, rovnako ako autorkin nápad nechať ušiť 150 šiat, šitých na mieru, dodaných do pár dní! To by musela mať krajčírka armádu šičiek. A šaty s diamantami? Len tak, ako keby diamanty boli kamienky z ulice.