Napravený hříšník

Napravený hříšník https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170951/napraveny-hrisnik-170951.jpg 3 9 2

Charles Alden se snaží změnit svůj život, který v mládí trávil nezávazným užíváním. Okolnosti ho totiž donutily převzít titul vikomta, o který nikdy nestál, a tak musí svůj životní styl přizpůsobit svému jménu. Nekonvenční Sophie Westbyová je ta poslední žena na světě, kterou by si měl zvolit za svoji manželku. Přesto však Charles nedokáže odolat vzpomínkám na společně strávené dětství ani touze, kterou v něm vzbuzuje jako již dospělá žena. Jako napravený hříšník přece nemůže vyvolat další společenský skandál - nebo snad ano?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Harlequin

Scandalous Lord, Rebellious Miss , 2008

Ála1968
01.11.2021 3 z 5

Na příběh jsem se těšila,ale bylo to takové nemastné,neslané.Slabší.

vcielka
13.05.2019 3 z 5

Pribeh ma az tak neohuril. Mal tam zopar peknych pasazi aj viet, co som uznala, ze su pekne napisane, ale celkovy dojem z knizky bol uz poslabsi. Hlavny hrdina mi pripominal skor brata, ktory obcas trpi schizofreniou. Ziadne romanticke pocity vo mne nerozduchal. Hlavna hrdinka uz bola o nieco zaujimavejsia, ale tiez to prilis nefungovalo. Prislo mi to len akoby boli nasilu dolepeni na dejisko dejin ale akosi ich zabudol ktosi sparovat k sebe. Mozem to prirovnat rovno k obalke, ktora uplne vystihuje obsah. Nezazivne a bez vasne.
A predslov Harlequina k tomuto pribehu absolutne s nicim nekoresponduje: Milostny pribeh zaujimavy nebol, politicky zivot sa autorke nepodaril zivo vykreslit, umelecky kolorot taktiez nie, kedze opisy boli take chabe, ze si clovek nedokazal nic z interieru a exterieru predstavit. A vraj detailne pozname, co bolo vtedy v mode v odievani ci nabytku. Asi hovorili o inej knizke. Zo siat tam bolo tak max povedane ze mal kravatu a ze si jedna na maskarny bal obliekla anticke saty bohyne Diany a hrdinka orientalne nohavice, zivotik a tuniku. Konec.
Inak zdalo sa mi ze pocas pribehu ubehlo niekolko mesiacov no serik alebo inak orgovan tam bol stale. Pribeh zacina jarou 1871. Naladila som sa teda na vlaky, pokrok, tovarne... a zrazu princ regent. Aha ti veterani su z Napoleonskych vojen? Preklep a mysleli 1821. Brat mu zomrel pred 2 rokmi u Waterloo? Aha pise sa rok 1817. Maly preklep, vymenili 1 a 7, ale i tak zanechal vo mne dlhosiahle stopy pocas celeho citania. Pribeh mal ale celkom nezazivny dej tak aspon o niecom mal clovek dovod premyslat.
Mozno 3 hviezdy su vela, pretoze to podla mojej recenzie vyzera tak na 1-2, ale pocas citania som mala pocit, ze aspon 3 hviezdy si zasluzi, i ked teraz pri rozoberani pribehu by som mozno 1 ubrala. Ale spravne hodnotenie vzdy nalezi dojmu takze necham 3 :)

harlekýnky historické romance

Autorovy knížky