vcielka vcielka komentáře u knih

Nesplněný slib Nesplněný slib Teresa Medeiros

(SPOILER) Billy je na zozratie. Taky mily charakter cowboya som este nevidela. Ale to divadlo, co prisli robit do Londyna bolo divne. Aj to skrotenie Darlingovho gangu. Autorka ma rada karikatury postav. Tu ich bolo sice menej, ako v inych jej pribehoch, ale neodpustila si ich.
A to obetovanie svojich tuzob hlavneho hrdinu v prospech coho? Zivota Esmeraldy s dedkom a tetou? To akoze ma nejakej dospelej zene stacit? To akoze fakt nenapadne toho chlapa, ze moze mat aj aj? A potom par mesiacov a bum, rychla zmena nazoru? Ok. Inak to bol velmi pekny pribeh a velmi som si ho uzila.

10.03.2021 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

(SPOILER) Namet Eros a Psyche alebo Persefona a Hades. Je to celu knihu poznat, a ak niekto tieto baje nepozna, vyzradi mu to nakoniec i samotna autorka. Pacilo sa mi to viac ako prvy diel. Ak ste precitali viac diel od Medeiros, ani tu nesklame tym, ze sem vnuti otca hlavnej hrdinky, ktory je ako vzdy blaznivy a ako vzdy ma za usami. Resp. vsetko zavinil. Autorka tuto crtu pouzila uz vo viacerych svojich pribehoch. Dalsi autorov gryf je, ze minimalne jeden z hrdinov musi v knihe aspon raz utiect. Aj tento dodrzala. Sice to zakazdym posobi trapne a nezmyselne, ale asi to k tejto autorke jednoducho patri. Prva cast knihy az do odhalenia Netvora bola super za 5*. Druha cast knihy uz bola len o pretrpeni si k povinnemu happy endu, kedze uz stratila na zaujimavosti aj na pricetnosti hlavnych postav. Netvor bol inak na zozratie, i ked fakt netusim, ako mohol tajne zariadit celu jej komnatu nabytkom, latkami, a serepetickami, kym ona v tej komnate spala a ani nebola omamena.

10.03.2021 4 z 5

Nevinná svůdkyně Nevinná svůdkyně Teresa Medeiros

(SPOILER) Co ja viem. Cely cas sa tam skoro nic zaujimave nedialo, az ku koncu ale to bolo len chvilu a aj to Bannorovi trvalo strasne dlho, kym sa prichystal a vypravil. No a potom uz zdrazu bol epilog. Pocas citania to ale bolo mile a ctive. Po skonceni knizky som uz taka nadsena privetiva k obsahu nebola. I to, ako sa jej najprv chcel zbavit a vyhybat a zo sekundy na sekundu uz ju uspokojuje sa mi zdalo take prvoplanove, nerealne. Nemam velmi rada pribehy, kde sa hrdinovia sebe cely cas vyhybaju a tak nemaju sancu sa spoznat, ale hlavne, ze medzi nimi vznikla od prvej chvile obrovska nezdolna laska, ktorej sa neda odolat. Toto mi velmi kazi cely pribeh, ale ocenujem, ze seriu nazvala autorka Rozpravka a preto prizmurim oko a budem ju tak brat. V nej to mozne je. Velmi sa mi pacil ale vztah Desmonda a Beatrix. Toto mi ten pribeh pozdvihlo. 3,5*

28.02.2021 4 z 5

Dotek kouzla Dotek kouzla Teresa Medeiros

Az na to, ze pani feministka velmi rychlo podlahla, sa mi to celkom pacilo. Ani som nemala prehnane ocakavania, tak ma nemalo co sklamat. Ale ani ma nic neprekvapilo. Bolo to len mile. Ta macka tam ale bola podla mna celkom na silu a to mam macky rada. Dielo patri k autorkinym priemernym pocinom

26.02.2021 4 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

(SPOILER) Trochu mi vadila ta Travisova nechapavost ohladom zakonitosti casu. Samozrejme, ze je mrtva, ked je v minulosti. Kazdy v tak dalekej minulosti je uz davno mrtvy a nie len strateny v case. Vyhodou cestovania v case je, ze sa vies preniest v nom kamkolvek. I do okamihu, ked este ten clovek mrtvy nie je. Rovnako to nepochopenie, ako moze byt Arthurova dcera, ked ona ma 20 a on je len 10 rokov strateny. No nieee. To je uplne, ze nepochopitelne, ked jasne povedala, ze prisla z doby spred 300 rokov. To aa nedalo jednoducho ucerit. Clovek, co dokaze vynajst carodeja, ale nedokaze pochopit taku jednoduchu logicku vec. Dokonca cele 2 mesiace nie. Inak to bol mily pribeh. Miestami tie neuveritelne veci, ako ked ju obklopil svadobny personal. Cukrar tam bol prisiel pomuceny od muky. Uz vidim, ako nejaky cukrar na navrh svadobnej torty pride k nejakemu prominentnemu zakaznikovi obleceny v pracovnom a neumyty :D Chapem, ze taketo nadnesene veci mali vyvolat absurdne vtipne obrazy, ale u mna to akosi nefungovalo. Bolo to az prilis pritiahnute za vlasy. Vlastne ak si zoberiem hocijaku postavicku, ci Wite Lizea, ci Svena Nordgarda, Goodi Hubinsovu, vsetci boli skor akesy prehnane parodicke karikatury ich charakterov. Ale tam sa to dalo prepacit skor ako u nerealnej pomucenej zastery. Este aj ten Wite Lizeov plan bol pochybny. Ako mohli vediet, ze dokaze Tristan carodeja vyrobit?
Inak to bolo fakt ctive. Len po uz neviem kolkej knihe po sebe od Medeiros mam pocit, ze sa zacina vyzivay prave v takychto absurditach a neuveritelnych veciach a uz zacinam ich byt dost presytena.

24.02.2021 4 z 5

Sametové pouto Sametové pouto Teresa Medeiros

(SPOILER) Boli chvile, kedy sa mi to pacilo a boli chvile, kedy som si povedala, ze je to strasny klisoidny brak, s ktorym sa autorka nevyhrala. Naviac ma sklamal uplne cely zaver. Ani neviem, co sa mi na nom nepacilo viac. Jednoduchsie je potom povedat, co sa mi na zavernych kapitolach pacilo: Nic. Preco sa isla rozviest? Ze jej nenapisal? Ze uz tyzden bol z vazenia a zatial sa mu neuracilo sa ani len ukazat? Nehovoriac, ze od zatknutia a mozno i podania ziadosti o rozvod (asi nie preto, ze jej neposlal ani riadok) ubehol len mesiac a uz sudca buchal rozsudok kladivkom. Mesiac. Tie rozvody museli byt v tej dobe ako u masiara. Dalsi prosim. Druha vec je, ze existuje aj rozdiel medzi anulaciou a rozvodom. A tiez som si nie ista, ci to moze len tak nejaky sudca rozhodnut. Ci nerozhoduje anglikanska cirkev. Ale to je vlastne jedno. Nie je to historicka knizka a le cervena kniznica. Spominam to len preto, ze mi to strasne drelo oci.
Sklamana som aj z Tricie. Jej postava ku koncu nestala za nic. Dufala som, ze po pade do zladovateleho potoka sa z nej trochu stane ina zenska, miesto toho este viac ohlupla, ak to vobec bolo mozne. Jej reakcia pri objaveni Sebastiana na to, ze tolko smutila, celkom odbita. Preco v sudnej sieni vlastne omdlela?
Nechapem ani preco Arlo dal na Lauru, a ked sa mu podarilo chytit Sebastiana banditu, preco ho vyviedol za Anglicke hranice, miesto toho, aby ho postavil pred sud? Lebo? Laura sa na neho usmiala? Cakala som aspon nejaku formu zasnub, cim ho mohla donutit k takemuto cinu.
Zaujimalo by ma, co urobili dedincania s 30 000 librami zlata, ktore im Laura rozdala. A ako ju vobec napadlo dat zopar detom 30 000 libier? Chapem, ze sa ich chcela komplet zbavit, kym sa Sebastian nevrati, ale nie je lepsie ich pouzit trosku vo vacsom meritku? A nejak ucelovo? Nakupit im aspon za ne dobytok, hydinu, obilie a materialy? Take nelogicke.
A preco ten vystup s tou cigarou? Myslela som, ze ju potrebuje aby nieco nenapadne zapalila. Chcela nou zamaskovat brandy? To sa dalo aj inak. Mala mu poved a teraz brandy. Nemam. Zagula ocami a pokruti hlavou a neochotne vytiahne ploskacku spod sukne. Tomuto, co predviedla by som neuverila nikdy. A nenapadna mys, co zije v knizkach a nechodi na plesy a do spolocnosti a nema sa kde ucit socialnemu spravaniu dievcat jej vrstvy, teda okrem Tricie, odrazu s titulom vojvodkyne sa cela premeni, ziska graciu, moresy a este aj vie vrtiet zadockom. Uzasne.
A preco vlastne vojvodkyna? Preco nie rovno kralovna. Ako fakt? Za co akoze udelil titul vojvodkyne. Resp. keby otec zil, tak vojvodu? Vsak milon vedcov sa zaobera niecim vyznamnym, ale titul dostanu az za nieco prelomove a pokial viem, jej otec nic prelomove velmi nespravil. Mozno sa k tomu blizil, ale vybuchol a tak sa to uz nikdy nedozvieme. Za to sa tituly nerozdavaju. Aspon nie tie vojvodovske. Mohol ziskat tak nanajvys rytiera a hovorit si sir. Preco neotestovat Sebastiana, ci by ju nakoniec chcel len tak, bez titulu a vena?
Na to ako trpela syndromom spasitela maciat, ako to na zaciatku povedala, tak jej bolo dost lahostajne, ked ju uniesli a jej kocur nikde nebol. Resp. jej povedali, ze je u Drobceka, ale viac sa nestarala, a ked ju brali na Dunkirk, konkretne v sedle s Drobcekom, vobec ju netrapilo, kde ma cely cas kocura. To bolo prekvapenia a radosti, ze ho zazracne nasla na Dunkirku. Vedela by to, keby sa rozhodla Drobceka aspon slovkom spytat, ako sa ma jej kocur. Cesta bola dlha, casu mala plno.
Devony - kapitola sama o sebe. Uz fakt sprostejsi charakter bez mozgu, ktory znasilnuje kazdeho chlapa, co okolo prejde, si autorka vymysliet nevedela. Este i vsade vykrikovala, ze bola znasilnena a potom sa vypravi na spolocensku sezonu do londyna. Devony nie je vdova ani nejaka stara panna, ale mladucke dievca na vydaj. Skor by sa to rodina snazila ututlat, alebo ju drzat bokom od spolocnosti, ktora by sa k nej urcite nespravala s porozumenim.
A takto by som mohla pokracovat do aleluja. Styl pisania bol mily, dobre sa to citalo. Ine diela od tejto autorky mam vazne rada a aj toto, ak pominiem tie nezmysly, co fakt urazali moju inteligenciu, nebolo zle. A dokonca to ani neviem hodit do vreca odpad, lebo zasa tam to isto nepatri. V podstate ako pise Kiwicatko. Pocas citania to bol prijemny zazitok. V mysli som si urobila nejake tie uzliky, ze co to je? To fakt, ale nejak som to neriesila a citala dalej a po precitani, ako som sa k tym uzlikom vratila a prehrala si ten dej dodatocne, som si povedala, ze no, to bol ale paskvil.

22.02.2021 3 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Teresa Medeiros

(SPOILER) 3,5*? Nie som si celkom ista, ci za to mohlo nejake moje citove rozpolozenie, ktore sa zrejme v tom case, ked som to citala, pohybovalo v rovine skepticizmu, ale cele mi to prislo take tuctove, klisoidne, predvidatelne, a miestami az neuveritelne. Vraj Valentine nie je hlupa, ale naopak, inak by neprezila tak dlho. Ja som taku Valentine vobec nezazila. Zazila som len obmedzenu hlupacku a uz vobec nechapem jej ochotu vydat Eloise skor, ak vobec, ako budem vidiet Porciu mrtvu. Vlastne by jej malo byt celkovo divne, ze ak sa Julian obratil na jej stranu, vobec nieco taketo po nej chce a ona mu skace ako piska. Valentine ho nemilovala, bol to len vlastnicky pud a jesitnost, takze ani laskou zaslepena byt nemohla. Pri takej dovere, aku ona dokazala vykuzlit sa divim, ze prezila tak dlho. Malo jej byt jasne, ze v momente, ako odovzda Eloise jej moze Julian ukazat dlhy nos. A to neuveritelne zachranenie Julianovho zivota majordomom. Ake prihodne. A este prihodnejsie, ze markiz si so sebou vzal doktora. To na policajny zasah bezne beru doktorov? A vobec, ako sa tam dostali? Ako vedeli, kde budu? A ked im zhorel dom, nik z ich susedov sa o nich nestarostil. To akoby ani nemali ziadnych priatelov a dobrych susedov (aj ti zli by sa starostili). Vlastne ani sluzobnictvo az na majordoma. A Portia? Zabijacka upirov? Ta by neprezila ani minutu. Sa divim, ze ju vobec zveril Adrian do ruk svojmu bratovi alebo ju bral niekam so sebou. To bolo cele len take trapne predvadzanie sa jej postavy. A Julian, hmm, taky chudak sladky upirik, co vlastne nevedel, co chce. Miestami az pateticky.

18.02.2021 3 z 5

Zloděj srdcí Zloděj srdcí Teresa Medeiros

Toto bol nadherný príbeh. Povazujem ho za jeden z najlepsich od tejto spisovatelky. I ked cast s maskarnym plesom sa mohla napisat ovela lepsie a tak isto ta cast so sudom, tak stale som tomu ochotna dat 5 hviezd :)

14.02.2021 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Teresa Medeiros

Vadilo mi, ze medzi hlavnymi hrdinami dochadzalo malokedy k interakciam. Vacsinu casu boli od seba. Potom aj ta laska medzi nimi mi nakoniec pride ako lusknutim prstov. Ned sa mi ako postava zacinal casom viac pacit, nez hlavny hrdina, co je dost smutne. A aj ten cely pribeh taky nijaky. Tie listy co po prijazde do Cornwallu pisala svojim pribuznym boli datovane maj az jun. Zaujimave je, ze z Cornwallu odchadzala v maji. Potom nechapem, ako mohli byt datovane z juna. Autorka na zaciatku tymi listami chcela ukazat, ako bezi cas a nakoniec ho usekla. Neviem no, akoby si velmi ten pribeh po sebe ani neprecitala. Hrdina ani hrdinka ma neoslovili. Celkom som sa tesila, kedy to konecne docitam

11.02.2021 3 z 5

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

2. polovica knihy sa mi pacila mozno viac, kedze som sa viac tesila na toho zleho diabolskeho vojvodu. Laura ma trochu sklamala. Taka nemastna neslana osoba. Dufala som, ze ked sa dozvie, kto Nicholas je, tak zacne viac zurit kvoli jeho mrtvej matke, ale nestalo sa. Velmi rychlo sa nechala presvedcit. Lotka a jej pokusy o vrazdu, ok, da sa to ponat ako nieco nadnesene vtipne, ale v skutocnosti si nedokazem predstavit, ze by jej to prechadzalo tak lahko. Skoda ze Thane a Diana nemali viac priestoru. Plus zabudlo sa dotiahnut do konca zalezitost s prstenom a whist sa nepreklada ako wist. Lotka je tu spominana ako Sarlota a v druhej knihe ako Carlota. A by ma zaujimalo originalmm meno Laskonky. Dufam, ze je to Cookie. Mimochodom Laskonka sluzila este, ked bol Sterling maly a byval s matkou. Zaujimave je, ze poloslepy dedincan tam tu podobu videl, ale kucharka, ktora chlapca vidala dennodenne ani naznakom si nic nevsimla.

11.02.2021 4 z 5

Nespoutané myšlenky Nespoutané myšlenky Teresa Medeiros

(SPOILER) O nieco lepsie ako prva knizka serie. Citalo sa to dobre. Par veci bolo zbytocne melodramatickych, hlavne co sa tyka sestry vevody. Mozno ma to ani tak nebralo preto, ze som od asi od 25-30 strany vedela celu zapletku, rozuzlenie, prekvapenie - vlastne vsetko to zaujimave na tej knihe - uhadnut. Uz mam toho asi fakt vela precitaneho. A inak sa mi viac hodil preklad z prvej knihy Kitty ako Kotatko. Kotatko sice znie v podani starsieho starostliveho brata velmi milo a ak by som necitala prvu knihu, tak sa nad tym ani nepozastavim, ale v prvej knihe ju nazvala sesternica Alice ako Kitty a ona jej vynadala. Rovnako tak nedovolila svojmu muzovi ju tak oslovovat, lebo ju tak moze oslovovat len brat. Kotatko by asi Alice nenapadlo ju menovat. Vlastne ziadnu zenu a uz vobec nie taku, co ju neznasa. Dalsia vec, co sa mi nepacila je, ze Catrionu tu opisovali hned dvakrat ako rusovlasku a nijak inak a v prvej knihe, v pribehu o nej, bola cely cas popisovana s uhlovo ciernymi vlasmi. Tak ja len tolko.

08.02.2021 4 z 5

Hříšné myšlenky Hříšné myšlenky Teresa Medeiros

(SPOILER) Za mna patrila tato cast k tym menej vydarenym, co ale nemyslim tak, ze to bolo take zle? Ked nejaky autor pise jednoducho velmi dobre, tak i nadpriemerne dielo moze v jeho podani vyzniet horsie v porovnani s jeho najlepsimi dielami. V hodnoteni Medeiros diel by som mu dala 3*. V hodnoteni so zvyskom autorov cervenej kniznice mu davam 4*.
Postava Simona bola velmi mila a vydarena, Catriona za nim trosku zaostavala. Mozno trosku viac. Ale celkovo tam neboli vykreslene hlbsie vztahy medzi postavami. Boli len povrchne napisane a tym padom sa do toho celeho akosi neslo vzit. Ich problemy tiez neboli nijakym sposobom komplikovane. A celkovo som nechapala to ich: Vyspim sa s nou, nevyspim sa s nou. Resp, keby to bolo lepsie napisane, mozno by sa dalo uverit tomu preco sa s nou nechce vyspat alebo preco ano. A odkial ziskal ten dokaz k vrazde? Vycaroval si ho z rukavu. S otcom, matkou a ich konfliktom sa tiez nenatrapila autorka. Alice bola len uvrestane pozadie v ciernobielom vydani. Pritom ten charakter sa dal krasne rozviest, pripadne viac polien im mohol hodit pod nohy. Stryko Ross mal neter az prilis rad na to, aby si nevsimal modriny Catriony, ako sa nam zo zaciatku autorka snazila nahovorit. Ale asi to bude tymi 212 stranami. Prilis vela veci nahustenych na tak malo stranok. Takyto pribeh si zasluzil aspon 350 stran, aby sa doplnilo vsetko, co mu chybalo. Vlastne, ked sa tak pocuvam, neviem, ci si tie 4* vobec zasluzi. Lenze, ked to porovnam s inymi dielami, ktorym som dopriala 3*, nemozem toto dielko takto znemoznit. Autorka skladat slova do krasnych viet ocividne vie a tak sa to naozaj dobre citalo.

06.02.2021 4 z 5

Tvůj svůdný dotek Tvůj svůdný dotek Teresa Medeiros

Velmi krasny pribeh s napatim a zaujimavym pribehom. Tesila som sa na Maxa a nesklamal. Vrelo odporucam

04.02.2021 5 z 5

Tvůj slastný polibek Tvůj slastný polibek Teresa Medeiros

Mne sa tento pribeh nesmierne pacil. Precitala som ho jednym dychom. To ci je realny alebo nerealny v takomto pripade ani neriesim. Je to len pribeh, kde sa fantazii medze nekladu. Zato interakcie medzi hrdinami bolo tak zivo predstavitelne, ze som tie scenky videla priamo pred sebou. Niekedy i citila. I ich vzajomnu tuzbu a lasku som citila a to nesmierne silne. Ku koncu som si i poplakala, i ked som cely cas tusila, co sa jej stalo. Vobec nechapem tie slabe hodnotenia, ale tak kazdy sme iny a mame ine vnimanie sveta. Za mna nadhera. Tesim na Maxa. Z takeho konzervativneho skrobeneho suchara si viem predstavit dokonaly pribeh o tom, ako z neho nejaka zenska strhne tuto masku a Max najde svoju vasen a slobodu :)

03.02.2021 5 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Mam rada Medeiros. Prijemne sa cita, veci posobia presvedcivo, realne. Velmi milo na mna posobila hrdinova starostlivost o Emmu, hlavne v casoch, ked spala a nebola si jej vedoma :) do 5* chyba uz len kusok, pretoze predsa som citala uz lepsie a osobne nemam rada prilis ciernobiele postavy ako bol stary grof. Na svete neexistuje nic ciernobiele a teda ani hrdina a ani padouch. 4.5*

01.02.2021 5 z 5

Žhavé polibky Žhavé polibky Nicola Marsh

To bolo... vlastne viac veci nebolo ako bolo. Nuda. Esteze to nebolo dlhe.

30.01.2021 1 z 5

Dcera pouště Dcera pouště Penny Jordan (p)

No unikat to nebol a tie jej "odvazne" zvadzania hranicili az z nerealnostou. Bud to alebo bola schizofrenik. A ten sex, ked mala pohmozdenu lopatku si fakt neviem predstavit. Co len sex ale aj to natahovanie sa, aby zhasla lampu alebo opieranie sa laktami, aby sa nadvihla na posteli. Ja by som jednoznacne toho nebola schopna a by som vrestala bp;estou, ak by som sa k tomu odhodlala, kedze to bolo len par hodin cerstve zranenie, plus podozrenie na otras mozgu, co si celkom neviem predstavit preco, ked nemala uder do hlavy, ale tak fantazii sa medze nekladu. Inak taky celkom slaby a predvidatelny dej s vela pritiahnutymi vysvetleniami a tacenim na sucitnu strunu, to ma fakt nebralo. Ako velmi nenarocne citanie vsak dobre :)

29.01.2021 2 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Zasa mi to nedalo a skusila som to citat v slovencine. Asi v sestine som to opat vzdala a presla na cestinu. A aby som len tak neprudila, tak som si vyhladala anglicky original a par z tych veci som si vyhladala a porovnala. A musela som si dat za pravdu. Slovensky preklad v mnohych veciach nedaval zmysel a pritom to boli vyznamove banality, ktore nechapem ako mohli prekladatelovi ujst. Par prikladov z mnohych: SK: "Ste to vy alebo pan Edmods," odvetila. "Hej, tak sa vola," suhlasil. CZ: "Bud vy, nebo pan Edmonds," pokrcila rameny. "Tak se tedy jmenuje," zamumlal. Eng: “It’s you or Mr. Edmonds,” she said.
“Is that his name,” he murmured.
Uz len z tohto je jasny ten jemny rozdiel a hlavne, ze on jej nic nepotvrdzuje, ale len si pre seba prekvapene mrmle jeho meno, ktore pocuje prvykrat.
O par malo stran hned dalsia taka nezrovnalost ohladom zasadacieho poriadku. Sk hovori o tom, ze si Gregory sadol vedla Hermione, lebo mu tak prikazoval zasadaci poriadok (prekladatelku vobec netrapi, ze o stranku dalej sa bavi so svagrinou, ze nesedeli vedla seba, ale nabuduce to zariadi), Cz hovori o tom, ze si nesadol vedla nej, lebo nechcel obchadzat zasadaci poriadok a s niekym sa menit, len aby mohol vedla nej sediet. Anglictina suhlasi s ceskou verziou. Tam kde cestina a anglictina pouziva na zaciatku pismeno A, aby len pokracovala vo vyklade toho vsetkeho,co Gregory robi, tam slovencina pouziva slovicko Ale, cim dava Gregoryho konaniam protichodny vyznam. Nejako takto: Cz: Urobil toto. Potom toto. A toto. Sk: urobil toto. Ale potom neurobil toto. No a nakoniec spravil toto. Je toho strasne vela, takze to tu nebudem vsetko rozpisovat. Co sa tyka deja, asi najslabsi pribeh hrdinovia z celej serie. Po tych 7 lepsich castiach ma to vobec nebavilo. Ani neviem, co napisat. Neverila som nicomu, co ti hrdinovia citili, ci robili. Jedina normalna a zmysluplna osoba v celom deji bola matka Bridgertonova a tam to konci. Epilog pritiahnuty za vlasy, hlavne tie neskorsie porody, to akoze fakt? Porodila pri vysivani s tym, ze ked to na nu prislo, tak ho odlozila a potom len raz povedala ach a bolo po porode? Lebo to uz bol jej 8. porod, takze to uz mala cele v malicku? Autorka musela mat zrejme velmi zabavnu spolocnost pri pisani, ked takto trolovala a rozhodla sa to takto poslat redakcii. Chapem, ze sa snazila byt vtipna, ale tentokrat jej to nevyslo. Vlastne, vela veci jej v yejyo casti nevyslo a rozmyslam, cim to moze byt, ze sa autor zrazu tak utrhne z tak dobrej cesty.

24.01.2021 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Najlepsia cast serie? No, asi ano. Prva, ktorej davam vsetky hviezdy. Velmi pekne sa to pieklo, tahalo a vrcholilo. To zufalstvo chudaka Michaela som az citila a sucitila s nim. A ten zaverecny list od Johnovej matky bol nadherne podany.

24.01.2021 5 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Takym zvlastnym sposobom mile, ale ctive. Az pri tomto diely som si uvedomila, ze hrdinovia od Quinnovej sa celkom lahko poddavaju. Dlho sa nehnevaju, nerozhoduju, nekomplikuju. Je to take priamociare a teda viete, kam bude ich rozhodnutie na dalsej stranke smerovat. Napriek tomu to vobec nevadi.

24.01.2021 4 z 5