vcielka vcielka komentáře u knih

Tajemství svádění Tajemství svádění Julie Anne Long

Aj tretia knizka serie bola prekrasna. Pacili sa mi poetickejsie slovne spojenia a privlastky v texte i to, ze neexistuje pre autorku cisto cierna alebo biela postava. Ludia su aki su, so spatnymi i dobrymi vlastnostami, ktore sa prejavuju vzhladom na danu situaciu. Ludia konaju vplyvom situacie, okolnosti a svojej povahy. To je velmi osviezujuce, hlavne po knihach od Woodivise, u ktorej nepriatelia su ciernocierny.

22.07.2021 4 z 5

Vlk a holubice Vlk a holubice Kathleen E. Woodiwiss

No, dalsia kniha od Woodiwiss, ktora ma len utvrdzuje v tom, ze napriek dobrym hodnoteniam som s vyberom autorky siahla riadne vedla. Opat len ciernobiele postavy. Ked je niekto zly, tak je jednoducho zly a hlupy. Vsetci su naivni, povrchni a jednoduchi rovnako ako cely pribeh. Jeden z komentarov nizsie mi ale dava nadej, kedze tvrdi, ze autorka ma dva druhy knih a tato patri k tym horsim, ale iny komentar, ze vsetky su na jedno kopyto ma zasa strasi a fakt premyslam, ci mam dat sancu este tretej knihe od nej

19.07.2021 2 z 5

Kráska a špion Kráska a špion Julie Anne Long

Velmi pekny pribeh. Charaktery krasne vykreslene. Jedno z mala knih cervenej kniznice, kde pribehy nie su tak pateticky ciernobiele, ale konaju preto tak, lebo su k tomu situaciou prinuteni. Trochu mi tam chybal akysi zvrat. Nieco sokujuce. Nieco co s pribehom zamava, ale inak som velmi spokojna, ze som natrafila na inteligentnu autorku.

11.07.2021 4 z 5

Vévoda na útěku Vévoda na útěku Julie Anne Long

(SPOILER) Az na ten konec to bola velmi vydarena kniha. Hrdinovia boli skvely. Dej daval zmysel. Ale ten koniec? Predtym bol rozhodnuty plazit sa pred nou, aby ju presvedcil k svadbe, ale na konci, ked povedala ze s nim nejde, len odisiel. A ona? V momente ako sa vratil uz mohla vediet, ze ju klamali a prisiel pre nu ako slubil. Hystericky vylev sa na nu fakt nehodil

07.07.2021 4 z 5

Hřích v barvě lilie Hřích v barvě lilie Julie Anne Long

Vobec to nebolo zle :) paci sa mi styl akym autorka pise a popisuje postavy, ich konanie, postoj a myslienky. Jednu hviezdu uberam len preto, ze som sa nezamilovala do hlavneho hrdinu a nieco mi tam k tej 5 hviezde chybalo. Autorku urcite precitam celu. Inak pri scene s muslou som sa fakt smiala s obecenstvom.

07.07.2021 4 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

(SPOILER) Hrozne daco. Nato, ako mi odporucali tuto autorku, ostala som hrozne sklamana z tejto knihy. Taky paskvil som fakt necakala. Mozno autorke krivdim a je to jej prvotina, ale ak nie a toto je vzorka jej tvorby, potom nechapem ako toto moze niekto vydat, nieto prekladat.
Dielo bolo naivne, charaktery ciernobiele, hlavna hrdinka strasne nudna. Vsetku zlobu (vrazdu) co chystali na toho druheho hned vykvakali len tak prvej osobe na ktoru narazili. Zjrniem keden rozhovor: hladam tu a tu osobu? - Ano? Poznam ju. Len tak mimochodom, najali si ma, aby som ju zabila. Nenavidim ju. A vy ju reco hladate? - aj ja ju nenavidim. Chcem ju vidiet mrtvu a vy mi ju zabijete…. Toto fakt nejaky citatel zozral? O vrazde sa vsetky vrazdiace osoby (a nebolo ich malo v tejto knihe. Vlastne co postava to vrah) rozpravali akoby to bola ich denna rutina a nieco normalne. Vsetci hned vsetko predavali v Anglicku a stahovali sa do Ameriky. Vobec nevadi, ze maju tam dedicne majetky a titul ich zavazuje. Obaja lordi boli clenmi parlamentu a snazili sa presadit zakony, cize boli to cinni politici, ale to ich asi vobec netrapilo. Babka Markiza cestuje 3 mesacnu plavbu bez akehokolvek sluzobnictva. Len tak sa nalodi. Uplne uveritelne, fakt. A potom sa ubytuje v podstate v bordely a necha prostitutku jej robit sluzobnu? No, toto len tak nevymyslis. To musis byt ako autorka uplne odtrhnuta od reality… Podla topanok, ktore mala nejaka vezenkina, zistia, kam sa podela Ich stratena dcera. To by ma fakt zaujimalo, ako na tu zenu narazili. Boli sa poprechadzat v Newgate? Ci sa prechadzali Eastendom? Ci nahou predavala pomarance v Parku? Ako uplne smiesne to cele bolo. Aj s tou hordou nepriatelou, ktori nemali nic ine v hlave len: ja ta zabijem, zomries, pomstim sa ti, vrrrr, grrr, vrazdaaaa. A aj ta klebetnica bola neskutocne pritiahnuta za vlasy. Fakt je niekto schopny dat tomuto 5 hviezd? Dam sancu este jednej jej knihe. Ak to bude obdobne, ritualne vsetky jej knihy, co som si kupila spalim.

04.07.2021 2 z 5

Anděl v rudých šatech Anděl v rudých šatech Judith Ivory

Ked citam predchadzajuce komentare, tak asi patrim k menej narocnym citatelom, pretoze mne sa tento pribeh nesmierne pacil. Nedokazala som sa od knihy odtrhnut az do konca. Boli tam prekvapive zvraty, energicky hrdinovia, ktorym som fandila. Romantika. Za mna velmi odporucam

27.06.2021 5 z 5

Rusovlasá grácie Rusovlasá grácie Connie Brockway

Preco rusovlasa, ked hlavna hrdinka bola blondyna? No nevadi. Inak zamilovat si hlavneho hrdinu je naozaj lahke. Ani hrdinka nezacne nudit. Pribeh pekne plynul. Zaporaci neboli tak celkom blbi a vykresleni ako ciste zlo, ako to niekedy zvykne v takyuchto romanciach byvat. I ked nemali vela kladnych, resp. ukazanych kladnych, crt, i tak sa postavy nedali nazvat ciernobielymi. Charaktery boli ludske. Mne osobne sa to velmi pacilo. Mimochodom, predpokladam, ze letenka 1. triedy je z prekladu ako napr. ticket, takze zrejme slo o lodny listok 1. triedy

25.05.2021 5 z 5

Ohnivý květ Ohnivý květ Connie Brockway

Pekny pribeh. Hrdinov som si oblubila snad vsetkych, vratane vedlajsich postav. Pacil sa mi sarkazmus a doberanie si hlavnych hrdinov. Toto vzdy milujem. Zvlast by som vyzdvohla Francesku, ktorej charakter a osud ma zvlast oslovil a nedalo sa si ju neoblubit. Tie kone tam, bodla mna boli navyse, ale budiz. Idem snorit po dalsich knihach autorky. Dostala ma :)

24.05.2021 5 z 5

Tabitha Tabitha Anne De Lisle

Bolo to lepsie ako priemer, ale so 4* trosku vaham. Miestami sa mi to pacilo, miestami mi to prislo prilis naivne, ciernobiele. Ludia su bud velmi zli alebo len velmi dobri. Trosku ma hneval aj ten neosobny styl, ktory popisoval veci viac povrchne, nez by siel do hlbky. Hlavni hrdinovia boli az prilis dobri, mili, bez nejakych neduhov a zlozvykov. Trosku korenia mi tam chybalo a bolo by to za cele 4*

22.05.2021 3 z 5

Hřích Hřích Sharon Page

Ehm, akoby som to povedala. Precitala som stovky a stovky regentskych romanci a kazda ma snad viac ci menej erotiky v sebe. Avsak toto? Podla tohto by mali natocit porno. Nic podobne historicky romanticke som s takouto davkou porna a vulgarit necitala. Konecne by malo porno dobry dej. Mne sa to fakt ale pacilo. Skoda, ze od tejto autorky vydali len tuto jednu knihu.

20.05.2021

Vášnivé dobývání Vášnivé dobývání Diana Cosby

Mne sa to pacilo. Taka spravna romantika, ktoru som si uzila :)

17.05.2021 4 z 5

Cudzinec z papiera Cudzinec z papiera Ivica Ďuricová

(SPOILER) V podstate baby v komentároch podo mnou už napísali všetko, čo som mala na jazyku i na srdci. A nie je čo dodať. Knižka bola milá, príjemná a veľmi oddychová. Neurazí, ale ani neohúri, pretože takmer od začiatku viete, kto je cudzinec a ako to skončí, i keď pár dielikov skladačky Vám stále zdanlivo nepasuje. Napríklad ja som si od začiatku kládla otázku, čo Nina doučuje resp. učí? Odpovedala som si správne, ale s istotou som to tvrdiť nemohla. Opisov Trenčína tam bolo fakt nad rámec mojej tolerancie. Hlavne ten úplne prvý opis jej prechádzky som pretrpela. Zvyšok už taký útrpný nebol. A áno, myslím, že si naplánujem niektorý z najbližších výletov smer Trenčín :) Inak, čo mi vadilo na knižke je, že všetky postavy používali anglické bonmoty / výroky z filmov, či piesní. To nie je práve vec, čo máme všetci vžité a je potom také divné ich počuť od kolegov v práci, od hlavnej postavy, od cudzinca na papieri... Vtedy mi to prišlo, akoby autorka vložila seba do každej z postáv, ale nie v tom dobrom slova zmysle. Akoby tak postavám vzala časť ich osobnosti, niečoho, čo ich robí nimi. Priznám sa, že váham medzi 3 a 4 hviezdičkami. Je to niekde na pomedzí, ale keďže som matematicky zmýšľajúca žena, 3,5 vždy zaokrúhľujem nahor. (a za nápad s listami s človekom v jednom byte, ktorého nikdy nestretne si to zrejme aj zaslúži. Mimochodom to ma prinútilo si tú knihu kúpiť. Aj keď som skôr čakala, že si sprvu budú písať hašteriace odkazy ako čo komu vadí a postupne sa dopracovávať k šťastnému koncu, ale to by museli byť iný ľudia a príbeh :) )

02.04.2021 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

(SPOILER) No, zatial najslabsia cast serie. Bolo to strasne nudne a nezazivne. Najviac sa mi pacila pasaz, kedy sa stretli na veterine a podali si ruky, ona mu povie, ze ju tam posiela Lou a Lucas odpoveda "vdaka Lou", aj ked vobec netusi, kto to je, hlavne ze vdaka nemu tam je :) To bolo velmi mile a len kvoli tejto malej epizodke davam 2. hviezdu. Inak sa tam absolutne nic nedialo cely cas a az na konci, ked sa mu priznala to konecne zacalo byt fakt zaujimave, az kym sa nevratil z Belize a vsetko bolo ok. Vobec nevadilo, ze sa jej 3 mesiace neozval, neodpisal, nezavolal. A este jej aj povie, ze sorry ze som sa neozval a vdaka, ze si mi nevrazila a ona to vsetko presla a vsetko super. Akoze fakt? Mam chut z celej tejto serie plakat. Fakt nechapem, co sa ludom na takychto hlupuckych pribehoch paci. Takuto vec by dokazal spatlat hocijaky nevypisany autor v Cechach i na Slovensku za mesiac a ziadny vydavatel, ktoremu by to poslali, by to v CR a v SR nevydal a poslali by ho do haja, ze sorry moja, mas sa este vela co ucit a vlastne asi na to nikdy mat nebudes. A potom si pride nejaka Claytonova a vydaju jej rovno celu seriu toho paskvilu. No, je to fakt vtipne.
Mimochodom hrdinovia boli celkom nezazivne charaktery. Hlavny hrdina vyzeral byt normalne zrely chlap, az kym ku koncu nespravil to, co spravil. Keby to bola zenska, ok, poviem si, je to zenska s menstruacnym syndromom, to sa nam deje pravidelne. Ale chlap? Este k tomu podla vsetkeho mal byt inteligentny. Ma predsa este i celkom inteligentnu vysoku skolu. Je to veterinar a aj sa sprava celkom pricetne. Potom citatel spozna jeho byvalku a tak si hovori, ako mohol niekto inteligentny, tak dlho chodit s niekym ako ona, absolutne hlupuckou osobkou a este si ju chciet aj vziat a pripadne mat s nou nieco spolocne. A autorka to ani nezachrani prehlasenim, ze spolu su od strednej a dobre sa poznaju. Az na taketo nerealne ulety charakterov fakt nie som. Mimochodom, najlepsi charakter pribehu je jednoznacne matka. Aspon jeden aspon niecim zaujimavy charakter.
A opat mam vyhrady k nazvu. Akoze, preco sa tak vola? Vie niekto? Videl v tej knihe niekde niekto nejakeho samca, ak teda opomenieme Sammyho Daviesa Juniora?
Za mna to celkovo nebola knizka hodna vydaja, nieto prekladu.

29.03.2021 2 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

(SPOILER) Prečo Hřebec? Lebo Hank? Alebo jeho kôň o ktorého sa stará? No, priznám sa, že pod takýmto titulkom som si predstavovala úplne iný typ literatúry. Miesto toho som dostala "mierne" romantický príbeh s pusou až za 90% knihy. A to doslova. Že erotický román. Bože, kde na to chodia? A obálka? Nemôže byť viac vzdialená od reality. Hlavné postavy sa k tým na obálke nepodobajú absolútne v ničom. A ak na obálke nie sú hlavné postavy, to už by knihu viac vystihoval starý dom alebo polonahý kovboj.
Inak príbeh nebol zlý. Čítal sa ľahko a príjemne. Clarka som mala naozaj rada. Bol to typ chlapa, na ktorý nie som v romantických knihách zvyknutá, ale nevadilo mi to. Práve naopak. Bola to dobrá zmena. Len škoda, že sa neprejavil viac. To sa ale stáva, keď je niečo písané v prvej osobe. Je to škoda. Clark bola milšia postava ako hlavná hrdinka, ktorá mi občas liezla na nervy, ale to bude tiež tou prvou osobou. Človek si sám sebe občas lezie na nervy aj sám, že? Lebo do seba vidíme. Okrem toho, veľmi nie som na až tak drsňácke typy dievčat. I keď na Vivien mi to vôbec nesedelo. Nedokázala som si ju predstavovať s tými piercingami. Nešlo to. A to pritom nemám nič proti, len k jej typu mi to nesedelo. Aj jej štýl obliekania nejako rýchlo pošiel. Väčšinu času bola v šortkách a tričku. Martenky a sieťované pančuchy sa kamsi záhadne stratili. Škoda, že s touto premenou neodputovali aj náušnice. Chápem, že malo asi dôjsť k postupnej premene jej osobnosti, no za mňa to autorka nedotiahla. Nezvýraznila jej fázy premeny.
Inak je to motivačná knižka. Motivovala ma k prerábaniu domáceho interiéru, na ktorý hľadám náladu už vyše roka. Autorka má nejakú úchylku v interiérovom dizajne a oblaží nás ním riadne. Opäť. No i tak jej nedám viac ako 3* (Možno aj práve preto). Príbeh bol na to príliš plytký, predvídateľný, málo inovatívny, i keď celkom solídne napísaný. No ničím neohúri. A prečo? Lebo za mňa bola hlavná hrdinka menej zaujímavá ako Clark. A toho tam bolo málo ako šafránu.
Nabudúce viac Clarka a menej Vivien a som ochotná ísť aj na 4*
Ďalšia vec, čo sa mi nepáčila je, že o Clarkovi sme sa toho takmer nič nedozvedeli. Okrem toho, že je milý a citlivý, nedostal priestor sa veľmi prejaviť. Nevieme takmer nič o jeho koníčkoch, rodine, živote, nejaké story zo života, okrem tej, čo porozprával Hank. Vieme, a aj to len asi a z náznakov, že je nerd. On to ale nijak nedáva najavo. Ak nerátam obrázok na tričku. A čo povedala Jessika ohľadom Clarka a Pana Prstenov.
Tak to ešte raz zopakujem: Nabudúce viac Clarka, menej Vivien.

23.03.2021 3 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

(SPOILER) No, dávam síce 3* rovnako ako Nabíjačovi, ale za mňa bola táto knižka o niečo horšia, ale na 2* by som ju tiež neradila. Jednoducho patrí do trojky a v trojke je v tej dolnej polovici. Čítala som ju hneď po Nabíjačovi a keď mi Kindle ukazoval, že som už v 85% knižky, stále som nemala tušenie kam vlastne autorka smeruje a kedy príde nejaká zápletka. V 85% už asi žiadna zápletka samozrejme nepríde, to som v tej chvíli pochopila aj ja. Hovorím si: Prečo? Prečo napísal niekto niečo, čoho dej sa skladá len z malých bežných problémikov života a ešte k tomu hneď vyriešených a vysvetlených a všetko v každom kroku nakoniec dopadne úplne skvelo. Každý jeden zážitok je nakoniec skvelý. Bolo to čítanie o tom, ako je Caroline v konečnom dôsledku vo vzťahu so Simonom vynikajúco, smeruje to od ružovej výšiny k ružovej výšine, všetky údolia, ktoré by mali byť, resp. mohli byť, zradné, sú nakoniec len plytké. Vzťah, ktorý by chcela mať každá z nás, kedy najväčší problém, čo riešite je, že auto ste si chceli kúpiť sama a nie ho mať darované, kedy kamaráti, ktorí jasne po sebe túžia, sa nevedia nájsť (Mimochodom, nebyť tohto, tak je to úplne bez nejakého zaujímavého pozadia), že v robote máte plno práce, ale všetko zvládate a všetko je skvelé a úspešné, i keď tomu musíte obetovať viac času, a že vám utečie kocúr, ktorý sa ale sám nakoniec vráti. A čo je najlepšie? Váš partner vás bude po celý čas milovať a rešpektovať a vo všetkom chápať a podporovať bez výhrad. Možno si sem tam pod nos nehlasne zafrfle, ale hneď nato odkývne, že všetko je skvelé a nič sa u neho nenahromadí a nevytryskne v niektorej napätej chvíľke ako vodotrysk. To skôr vy vybuchnete než on. Je to jednoducho ten najúzasnejší ideál chlapa, akého si môže žena vysnívať a to nehovorím ešte o tom, ako vyzerá. Športová postava s 8 tehličkami a nádhernou fasádou, ktorý je univerzálnym idolom krásy úplne všetkých žien sveta, v prítomnosti ktorého sa polovica z nich zajakáva. Aj vaša stážistka. Je dobré, že nie ste takmer vôbec žiarlivá. Možno keby ste boli, bola by tu vynikajúca zápletka. Aj keď by musela byť autorka fakt dobrá, aby z vás nespravila hysterickú mrchu (ku ktorej ste v 1. diely mali celkom blízko, len tak mimochodom), ktorú začne čitateľ už v tretine knižky neznášať.
Možno, keď to beriem ako oddychovku... ok fajn, je to oddychovka. Oddychovka, keď sa vyberie mozog konečne spať a nemusíte nič riešiť, prekonávať stavy napätia a idete normálne spať, pretože nemáte problém knižku odložiť v noci na nočný stolík. Takéto knižky sú síce milené, ale hodnotu 4-5* si získajú len málokedy.
A čo ma štve, prečo sa nevyriešil Carolinin problém Viedeň vs. Mníchov. Začala to tam riešiť a riešila pár týždňov a potom to autorka absolútne nevyriešila.
Ale zasa velké plus dávam za to, že v príbehu je oveľa menej slangu. Tentokrát mi tak veľmi netrhalo uši, čítať ich dialógy. Však to bolo v prvom diely ako počúvať nevycválaných stredoškolákov na fláme. "Ty vole." :)

20.03.2021 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

(SPOILER) Ako oddychovka fajn, ale zasa to nie je nejaké extra dielo, bez ktorého by ste sa cítili o niečo olúpená. Ani omylom. Je to totálny priemer, ktorý začína veľmi zaujímavo a čitateľa navnadí natoľko, že aj keď to už skĺzne do nemastných neslaných scén užívania si dvadsiatnikov na chate, pri opíjaní sa, pri pozeraní hororu, pričom sa fakt nič nedeje, človek to už dočíta do konca. No fakt. Nemalo to ani poriadnu zápletku. Hrdinov hárem autorka orezala príliš ľahko a až prvoplánovo, pretože sa jej odrazu nehodil, všetky postavy boli kladné a milé a dobrosrdečné, až sa vám prášil od úst práškový cukor, teda až na na dve, ktoré sa tam síce vyskytli len pidi krátko, ale ani to neboli v podstate záporné postavy, len povahovo hrdinke nevyhovovali. A keď sme už pri hrdinke, tá mi tými drsňáckymi a hysterickými stavmi po čase celkom liezla na nervy. Ku podivu, jediný, kto mi neliezol na nervy bol Simon. Jeho som fakt mala rada. Autorka vkuse spomína akési značky všetkého možného, či nábytku, či domácich potrieb, či oblečenia, čo časom začne liezť na nervy (ani jednu z tých značiek som inak nepoznala, takže mohla ich menovať do aleluja, nijak ma tým neohúrila). A keď sa ide na chatu alebo na dovolenku, zákonite tam musí byť všetko najluxusnejšie. Samozrejme, že má hlavný hrdina nakoniec na konte obrovský balík prachov, len tak medzi rečov. Nemohol jednoducho zostať len takým obyčajným celkom slušne zarábajúcim fotografom. Celkom ma rozčuľoval aj ten slang. Nespomínam si, že by moja generácia v dvadsiatke tak rozprávala a to som tridsiatnička, ale kto vie. Možno rozpráva. A inak je to Amerika. Iný kraj iný mrav. Len už nikdy nechcem počuť slovné spojenie Ó jé. Prečo som mala v knihe raz písané očko a raz óčko? Spodná Caroline sa mi ale páčila. Hárem a búšenie do steny bolo tiež super. Škoda, že medzi hlavnými hrdinami nebolo viac tých napriekov. Miesto toho boli skoro hneď k sebe milí, zlatí, roztomilí, bez poriadneho deja, bez náboja, absolútne žiadne problémy. I to óčko nebol problém, ani ten hárem. Všetky polienka, ktoré im niekto hodil pod nohy do sekundy preskočili. I sex bol celkom nudne napísaný. Tá ich niekoľkotýždňová predohra bez sexu totálne nezáživná, a keď nakoniec došlo na sex, tak ním autorka bola schopná popísať záverečnú pätinu knihy v jednom kuse. Keby aspoň fakt zaujímavý bol. Ale tá hrdinka mi už ku koncu tak liezla na nervy, že i to ich milovanie som len pretrpela. Jednoducho, moje óčko pri tejto knižke sa na začiatku aj ukázalo a vyzeralo, že sa možno aj nechá zlákať, ale potom veľmi rýchlo zutekalo, a ani len končeky vlasov som mu už nikde nezahliadla. Dúfam, že sa ukáže pri ďalšej knižke a nebudem ako Caroline a budem musieť vybiť si zlosť na obálke tohto diela za to, že mi ukradlo Óčko.

16.03.2021 3 z 5

Píseň lásky Píseň lásky Catherine Anderson

Suhlasim s komentarom od scarletblue. Uplne vystihla moje pocity. Navyse mi celkom vrtalo v hlave, ze zo zaciatku myslienkove pochody a uvahy Annie posobili zaostalo a detsky a potom, ked sa pocas tehotenstva Alex naucil celkom rychlo odpozeravat rec z pier, tak rozpravala a uvazovala, akoby nebola nijak zanedbavana. Pricom som si uvedomovala, ze to dievca bolo uplne odrezane od spolocnosti i od knih. Poznalo len svoju najblizsiu rodinu, ktora s nou vobec nekounikovala ako so seberovnou, ani neuvazovali o tom, ze by im rozumela, tak sa nenamahali. A aj to vacsinu casu travila v lese a nie s nimi. Myslim si, ze jej vyjadrovanie by malo byt velmi tazkopadne, ale nebolo. Plus ten sex mi prisiel v knizke tohto typu uz taky prvoplanovy. Som citatelka cervenej kniznice a v podstate ho cakam v kazdej jednej knihe, ale tu mi akosi nesedel. Prislo mi to tak trochu nasilne tam vtlacene. A aj tie presladene happy endy alebo ten pribeh s mysou na stanici mi celkom nesedia. Inak ma samotna knizka celkom prekvapila. Bola mila. Ale aj ked suhlasim s kazdym jednym slovom od scarletblue, dam jej o jednu hviezdicku navyse, pretoze 3 davam fakt priemernemu priemeru a tato bola predsa len o kustik lepsia :)

14.03.2021 4 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

(SPOILER) Preco ten chlap musel byt ako Adonis? A to fakt odrazu bola pekna, stacilo, ze jej strhal vypchavky? Odkedy hrdina zavrel hrdinku vo vezi to uz bolo viac menej strasne. Zachranila to len schopnost autorky nakladat s pismenkami.

10.03.2021 3 z 5

Šepot růží Šepot růží Teresa Medeiros

(SPOILER) Tu pasaz v Londyne som uplne nepochopila. Preco sla do Londyna? Aby mohla autorka hlavneho hrdinu predviest v obleku a s dobrymi sposobmi? A preco sa tak spravala k ludom? Lebo akoze bola zatrpknuta? No, celkovo to spravanie potom ako ho opustila bolo uple nezmyselne, co mi celkom pokazilo dojem z celkom slubneho pribehu, co je velka prevelka skoda. Aj to, ako rychlo prevychovala nevychovanych clenov klanu McDonellovych som akosi nezozrala. Lenze mne sa velmi paci styl a sposob akym Medeiros pise a preto dam 4*, aj ked som od nej este necitala knihu, kam by nevsunula nezmysly.

10.03.2021 4 z 5