Varjohukka Varjohukka komentáře u knih

Deník malého Minecrafťáka: Komiks 1 Deník malého Minecrafťáka: Komiks 1 Pirate Sourcil (p)

Deník malého Minecrafťáka jako komiks. Příběh je trošičku jiný než v knize, ale je stejně tak vtipný. Dcera četla napůl sama.

17.05.2024 4 z 5

Muž v domácnosti 4 Muž v domácnosti 4 Kósuke Óno

Díly č. 2 a 3 mě bavily o něco víc, ale zatím stále dobré počtení.

17.05.2024 4 z 5

Co je nejvzácnější Co je nejvzácnější Astrid Desbordes

Autorčiny knihy máme s dcerou moc rády, ale tato nám oběma přišla taková slabší. Pochopily jsme záměr, ale to zpracování je takové nedotažené.

17.05.2024 3 z 5

Muž v domácnosti 3 Muž v domácnosti 3 Kósuke Óno

I třetí díl mě bavil a líbí se mi i bonusové kapitoly. Určitě budu pokračovat dál.

Muž v domácnosti 2 Muž v domácnosti 2 Kósuke Óno

Tak tento díl už byl mnohem zábavnější. Dobře jsem se bavila.

Muž v domácnosti 1 Muž v domácnosti 1 Kósuke Óno

3,5*
Začátek byl na mě takovej trošku rozpačitej, ale bylo mi doporučeno vytrvat, tak jdu do dalšího dílu.

Těžké duše Těžké duše Iva Hadj Moussa

Tohle mě bavilo fakt hodně. Možná to bylo dáno i tím, že metalová a rocková hudba je mi velmi blízká, většina mých kamarádů se řadí mezi metloše, někteří dokonce hrají v kapele. A jednoho takového jsem si dokonce i vzala.
V dubnu navíc jeden z kamarádů oslavil, stejně jako hlavní hrdina příběhu, padesátiny. (A tuto knihu jsem mu dala jako dárek.) Měla jsem pocit, jako bych prostě četla o svých známých.

09.05.2024 5 z 5

Supermáňa: No jasně! Supermáňa: No jasně! Ester Stará

Kniha o tom, že každý je v něčem dobrý, i když si to třeba ani neuvědomuje.

Blbá Vendula Blbá Vendula Noemi Cupalová

V knihovně nás s dcerkou na první pohled zaujala zvláštní obálka a název. Uvnitř je ovšem kniha také velmi zajímavá, někde cca v polovině se text rozděluje na dvě různobarevné varianty možné komunikace a přístupu. Z "problémové a zlobivé" holky je najednou v jedné variantě normální dítě, když se k ní přistupuje s respektem.
Nabízí se tím velký prostor pro diskuzi s dítětem, případně více dětmi třeba ve školní třídě.
Rozhodně knihu všem doporučuji.

Hygge domov Hygge domov Meik Wiking

Krásné zpracování, z fotek sálá pohoda a najde se i spousta inspirace.

Deník malého Minecrafťáka Deník malého Minecrafťáka Kerstin M. Schuld

Docela příjemné překvapení. Dcera si vybrala sama v knihovně, protože má teď minecraftové období a všechno kolem této hry ji zajímá. Bylo to docela vtipné, bavilo to i mě.

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Čarokrásné. To je slovo, které mi při čtení vytanulo na mysli. Není to první kniha, kterou jsem od autora četla a asi nebude ani poslední!

Myška a sedm postýlek Myška a sedm postýlek Susanna Isern

Krásný příběh pro děti. Až na tu myšku, která vlastně není myškou, ale plchem.

Pokojíček plný hraček Pokojíček plný hraček Hana Zobačová

První knížka, kterou dcerka četla mně (a ne naopak já jí) :)

08.05.2024 4 z 5

Jednorožec Jenda a jeho emoce - Žárlím Jednorožec Jenda a jeho emoce - Žárlím Aurélie Chien Chow Chine

Příjemně nás překvapilo, že vyšly další díly knížek o emocích s malým jednorožcem, kterému se mění barva hřívy dle nálady. Tyto knihy patřily tak 3 - 4 roky zpět k našim nejčtenějším. I tento díl je velmi povedený.
Jediné nepříjemné překvapení je změna jména malého jednorožce. Z Emila je najednou Jenda.

08.05.2024 5 z 5

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Tohle bylo zase takové něžné pohlazení! Poslední dobou narážím v knihovně na samé nádherné, milé, i když velmi smutné, knížky. Tahle má ale takový krásný a celkem šťastný konec.
Příběh je vyprávěn z pohledu několika postav, přičemž jedna z nich je velmi neobvyklá - jde o chobotnici jménem Marcellus.
Věděla jsem už předtím, že jsou chobotnice docela chytrá stvoření, ale nyní mám velkou chuť si o chobotnicích přečíst i něco dalšího, více odborného.
Moc knihu doporučuji!

07.05.2024 5 z 5

Zimní drak Zimní drak Troon Harrison

Nádherný příběh i překrásné ilustrace.

05.05.2024 5 z 5

Královna a její corgi Královna a její corgi Caroline L. Perry

Nádherná a poučná knížka pro děti o životě královny Alžběty II. a její lásce k pejskům plemene corgi.
Dcera byla z knihy nadšená a i já si odnesla pro mě dosud neznámé informace o královně Alžbětě.

03.05.2024 4 z 5

Když si šlápneš na tkaničku Když si šlápneš na tkaničku Shel Silverstein

Tak tohle mě fakt bavilo! Vtipné básničky i ilustrace. A musím pochválit i práci překladatelů!

03.05.2024 4 z 5

Grimmové Grimmové Kenneth Bøgh Andersen

Děsivé pohádky, které raději dětem před spaním nečtěte.
Moc se mi líbí provedení knihy, má nádhernou obálku a ilustrace Johna Kenn Mortensena jsou také skvělé. Ale asi jsem čekala ještě o něco více drsnější verze. Každopádně určitě stojí za přečtení.
Nejvíc se mi líbil asi Fitcherův pták.

02.05.2024 4 z 5