Královna a její corgi

Královna a její corgi https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532299/bmid_kralovna-a-jeji-corgi-65ce6cb8de890.jpg 5 21 7

Dokonce i tak známý a oslavovaný monarcha, jakým byla britská královna Alžběta II., potřebuje svého důvěrného přítele. Už jako malá holčička ho našla ve svém štěněti plemene corgi, které pojmenovala Susan a s kterým si vytvořila pevné pouto. Královna měla ve svém životě více než 30 corgi společníků a téměř všichni byli přímými potomky její milované Susan. Autorky milým a jednoduchým přístupem zmiňují mnohé důležité mezníky nejprve princeznina a pak i královnina života. Vyprávění je doprovázeno nádhernými ilustracemi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Bambook

The Corgi and the Queen , 2022

tracey9
včera 5 z 5

Máte rádi britskou královskou rodinu?

Já jsem si britskou monarchii více oblíbila předloni v létě, když jsem se začala dívat na seriál Koruna a Alžběta se samozřejmě stala jednou z mých nejoblíbenějších členek královských rodin :) a ve spojení s tím, že s Rozičkou hodně čteme, nemohla nám tahle novinka z nakladatelství Bambook ujít :)

Seznámíme se v ní nejen s mládím královny Alžběty II., ale také s její roztomilou fenkou Susan, která stála na začátku rodokmenu pejsků corgi, kteří královnu doprovázeli téměř celý život.

Nesmím zapomenout vyzdvihnout nádherné ilustace, které v knize jsou a které se líbí i naší Rozičce

Za tuhle roztomilou knihu na recenzi v rámci #spoluprace moc děkuji nakladatelství @grada_cz @bambook_cz a @bunburistka

Knihu hodnotíme 5 z 5 :)

Terkaodkafe
13.04.2024 4 z 5

Myšlenka odvyprávět životní osudy významné panovnice prostřednictvím jejího pejska, kterému byla oddaná, je skvělá myšlenka. Ukazuje, jaký vliv na život panovnice měli její čtyřnozí společníci a že se na ně mohla vždy spolehnout. Dětem je Alžbětin příběh podán zjednodušenou formou, takže je prostor pro další vysvětlování ze strany rodičů. Zároveň kniha působí i jako pohádka, vypráví přece o princezně, ze které vyroste silná královna a potká svého prince.

Celá recenze v recenzích.

mikika
10.04.2024 5 z 5

roztomilá knížečka, krásné ilustrace. pro zahřátí.

nela3812
25.03.2024 4 z 5

Příběh v této útlé knížce je vyprávěn především pomocí barevných, hravých a opravdu krásných obrázků. Po grafické stránce se knížka opravdu povedla a já věřím, že v ní budete listovat opakovaně jen kvůli prohlížení ilustrací. Ty jsou doplněné o velmi stručné vyprávění ze společného života královny a její první Corgi. Společně s Corgi se podíváme na ty nejdůležitější milníky života královy, které strávila Susan po jejím boku.

Trochu mě mrzí, že jde zde zobrazen jen život s jejím prvním pejskem a není zde i pár detailů o těch dalších. Susan byla zakladatelkou opravdu bohaté dynastie, jejíž rodokmen je krásně zpracovaný v závěru knihy. Přesto bych ráda poznala i další členy této královské psí rodinky. Nebo bych ráda vyzjistila nějaká zajímavá fakta. Určitě tu vidím potenciál pro rozšíření příběhu. Nebo možná pokračování v podobě další knížky?

Knížku doporučím všem fanouškům královské rodiny, milovníkům plemena Corgi, pesjkařům. A pak také těm, kteří chtějí jen trochu nahlédnout do života Alžběty, a nechtějí se trápit se stovkami dat a nezajímavých detailů. Letem světem zde dostane první nejdůležitější milníky královnina života, ale pro pokračování pak musíte už někam jinam.

Jane2016
22.03.2024 5 z 5

Jelikož se řadím mezi milovníky corgíků a královské rodiny zároveň, tahle kniha mě nemohla minout! A i když nejsem cílová skupina, musela jsem ji nutně mít!

Opravdu musím pochválit překrásnou obálku knihy. Pokaždé, když se na ni podívám, musím se usmívat. A musím se přiznat, že úsměv mě nepřešel ani při samotném čtení. Nejenže je kniha napěchovaná ilustracemi, ale i milým a krásným textem. Pokud stejně jako já máte rádi pejsky corgi a zajímá Vás královská rodina, tak Vám knížku doporučuji všemi deseti. A stejně tak knihu doporučuji, pokud jde královská rodina mimo Vás. Musím říct, že podobně povedenou knihu jsem dlouho nečetla a mám upřímně velikánskou radost, že patří do mé knihovny.
Troufám si tvrdit, že až budu jednoho dne vybírat čtení pro své vlastní děti, tato kniha bude mezi prvními, které mě napadnou.

Pajulk
27.02.2024 5 z 5

Kniha kterou musí mít milovníci corgi! Pro mě must have.
Milý příběh o anglické královně a její první fence. Knížka pro děti je krásně ilustrovaná a myslím, že bude v knihovně oblíbená.

ladyfromskye
25.02.2024 5 z 5

Kouzelný a pravdivý příběh o snad nejznámější milovnici psů, královně Alžbětě II., a její první fence plemene corgi Susan je miloučkým čtením pro velké i malé milovníky psů a královské rodiny. Knížka je postavená hlavně na opravdu povedených ilustracích. Z hlediska grafiky je velmi pestrá, vůbec tak nehrozí, že by vás nudila. Na konci najdou zvědavci jak rodokmen královny, tak rodokmen Susan. Já jsem spokojená.

Autorovy knížky

2024  90%Královna a její corgi

Kniha Královna a její corgi je v