Blbá Vendula

Blbá Vendula https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531079/bmid_blba-vendula-65b9093572a13.jpg 5 17 4

Nikdo už neví, jestli to začalo protivnou Vendulou, nebo nepřátelskými spolužáky. Jisté je, že kamarádství s neřádem, drobným stvořením zrozeným z odpadkového koše, celou věc jenom zhoršilo. Neřádova přítomnost totiž Vendule dodává sebejistotu k nevybíravému odrážení drobných křivd. Co na to okolí? Rodiče mohou trestat, učitelé ponižovat a spolužáci trápit. Může se ale také najít někdo, kdo Vendulu zkusí pochopit. Neřád s Vendulou zůstává v obou barevně odlišených variantách příběhu, jen v jedné se mu ale dokáže Vendula vzepřít, vztahy s okolím urovnat, najít nové přátele a spolu s nimi i chuť chovat se jinak.... celý text

Ivana11
24.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Moc pěkná knížka. Obálka se mi nelíbí, ale vystihuje Vendulu. Vendula je nešťastná. Neumí komunikovat, proto ji nikdo nebere, k tomu další trápení, a proto je nešťastná.

Šebestová3
12.04.2024 5 z 5

Výborná knížka. Otevírá spoustu závažných témat a skvěle ilustruje jak moc je způsob komunikace a pozitivní přístup důležitý.

Patane
13.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Blbá Vendula se zhruba ve čtvrtině dělí na dvě linky. Poté, co je Vendulina máma pozvána do školy kvůli problémovému chování, reaguje cestou domů dvěma způsoby, vznikají dvě Venduly.
Kniha má pro mě dost kontroverzní obálku, příběh je čtivý. Kniha celkově krásně zpracovaná.

VlezlejSpratek
01.02.2024 5 z 5

Chudák tahle Vendula. Všichni se k ní chovaj jako k onuci, tak si jako onuce připadá. Jak jinak by si taky mohla připadat, že jo? Ale když se chování k ní od ostatních změní, tak tadáááá! Žádná onuce, ale fajn holka.

Knížka pomocí barevně odlišnejch písem sleduje dva různý přístupy. Jeden škodlivej a druhej prospěšnej. Jeden s neřádem, druhej bez neřáda.

Noemi Cupalová – stejně jako v Karlíčkovi – zase trochu provokuje a nutí člověka věci trochu převalovat v hlavně, než se s nima spokojí.

Líbilo moc!

dospívání