Zvíře, které není vidět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příhody Míny a jejího Zvířete, které bývá občas mrzuté nebo růžové, někdy veršuje a někdy je zlomyslné, jindy se tulí nebo má drápy. Bývají s ním starosti, ale pokaždé je to ale nejlepší kamarád. A aby bylo jasno – není vidět. UžČtu je edice knih pro začínající čtenáře. Myslí na ně v každém ohledu. Text knihy tvoří krátká slova v krátkých větách členěných do krátkých kapitol. Grafická úprava maximálně podporuje snadné čtení. Přes to všechno text rozhodně neslevuje z nároků dobrého příběhu. Zkrátka žádný slabikář, učebnice ani pracovní sešit – tohle je první opravdická kniha k samostatnému čtení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444731/zvire-ktere-neni-videt-U2Z-444731.jpg 3.54
Žánr
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Běžíliška
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Zvíře, které není vidět

dohnálci
18. března

Knihu dostala dcera Mínka od naší knihovnice. Jak nalákat děti ke čtení než dát jim knihu s postavou co se bude jmenovat stejně jako oni.
Kniha svým velkým písmem a s málem textu na stránkách je pro první čtení ideální. Oceňuji i volbu ne příliš jasných barev ilustrací, které nepůsobily rušivě a příjemně knihu doplňují.
Ale jinak mne kniha spíše zklamala. Příhody mi přijdou takové usekané bez ladu, skladu či posloupnosti. Jako když projiždíte rychle televizní kanály. Nikde se příliš neohřejete a nic moc z toho nemáte.
Některá slovní spojení mně tahala za uši jako třeba: Mína Zvířeti rozčeše ospale stříbrnou srst. Ospalá srst? Nebo tím chtěl básník říci že Mínka byla ještě ospalá? A takových věcí tam bohužel bylo více.