Zvíře, které není vidět

Příhody Míny a jejího Zvířete, které bývá občas mrzuté nebo růžové, někdy veršuje a někdy je zlomyslné, jindy se tulí nebo má drápy. Bývají s ním starosti, ale pokaždé je to ale nejlepší kamarád. A aby bylo jasno – není vidět. UžČtu je edice knih pro začínající čtenáře. Myslí na ně v každém ohledu. Text knihy tvoří krátká slova v krátkých větách členěných do krátkých kapitol. Grafická úprava maximálně podporuje snadné čtení. Přes to všechno text rozhodně neslevuje z nároků dobrého příběhu. Zkrátka žádný slabikář, učebnice ani pracovní sešit – tohle je první opravdická kniha k samostatnému čtení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444731/zvire-ktere-neni-videt-U2Z-444731.jpg 3.54
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Běžíliška

Kniha Zvíře, které není vidět

dohnálci

Knihu dostala dcera Mínka od naší knihovnice. Jak nalákat děti ke čtení než dát jim knihu s postavou co se bude jmenovat stejně jako oni.
Kniha svým velkým písmem a s málem textu na stránkách je pro první čtení ideální. Oceňuji i volbu ne příliš jasných barev ilustrací, které nepůsobily rušivě a příjemně knihu doplňují.
Ale jinak mne kniha spíše zklamala. Příhody mi přijdou takové usekané bez ladu, skladu či posloupnosti. Jako když projiždíte rychle televizní kanály. Nikde se příliš neohřejete a nic moc z toho nemáte.
Některá slovní spojení mně tahala za uši jako třeba: Mína Zvířeti rozčeše ospale stříbrnou srst. Ospalá srst? Nebo tím chtěl básník říci že Mínka byla ještě ospalá? A takových věcí tam bohužel bylo více.