uminaa uminaa komentáře u knih

Měsíce, květy Měsíce, květy Macuo Bašó

Moje prvé haiku :) vďaka Čtenářské výzvě na DK som objavila niečo nové a krásne. Ďakujem :)

02.02.2019 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Tááák a máme tu komplet rodinku - sympatický David so svojou nevestinkou Ev, šialený Mal so svojou milovanou Tykvičkou, namosúrený dobrák Jimmy s MOJOU milovanou Lenou a pohoďák Ben so svojou Lizzy a Fazuľkou! Zazvonil zvonec a dobrej sérii je koniec :) Kniha sa čítala rovnako dobre ako aj predchádzajúce diel :)

01.02.2019 4 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Milujem Lenu! Tak a je to vonku :) Pre mňa najlepšia kniha série. Myslela som si, že moju lásku k Malovi už nikto neporazí, ale Lena ho dala dolu hneď na prvej stráne. Ten sarkazmus, irónia, impulzívnosť, koláče... no vážne!!! Výborná kniha!!! Jimmy bol samozrejme tiež fajn, ale Lena mi ostane v hlave veľmi dlho :D

01.02.2019 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Akože páni! Jednu polovicu knihy som si hovorila: "Mohli by to decko (Mala) prestať dopovať cukrom?!" a tú druhú polovicu :"Nie som si istá, či by tu pomohli sedatíva, prípadne iné utišujúce prostriedky! Ale za pokus to stojí, či?". Tak Mal je riadna smršť! Výborne som sa pobavila! No a čo sa týka Anne, ta mi trošku splynula s dejom, Mal ju prevalcoval. Pri tejto knihe som si priala, aby autorka zvolila aj "mužskú" časť knihy, resp. príbeh z Malovho pohľadu. Dosť by ma zaujímalo, čo sa mu niekedy odohrávalo v hlave. Potom ma však napadlo, že autorka možno nechcela, aby sa čitateľ zľakol, tak to nechala tak. Výborná kniha :D Ak by som sa aj nedostala k celej sérii, tak Malov a Jimmyho príbeh si prečítam určite :)

01.02.2019 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Kniha, ktorá sa v podstate čítala sama :) Citlivý, sympatický roker + plachá kráska = láska ako hrom! Síce to trošku trvalo, boli nejaké tie hádočky, utekačky, milovačky, ale nakoniec všetko dobre dopadlo :) Páčilo sa mi to.

01.02.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Smutno - krásny príbeh, ktorý sa podľa mňa dosť líši od rozprávky pre deti. Dosť ma prekvapil.

25.01.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pre mňa za veľmi dlhú dobu dosť ťažké čítanie, čo nie je v žiadnom prípade autorom, ale mojou osobou. Aj keď som nebola emocionálne na toto dielo pripravená svoje čaro rozhodné má.

25.01.2019 3 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Kniha sa mi neskutočne páčila, nechápem, že som ju čítala iba prvýkrát! Najviac sa mi páčila časť o Škótsku a Wallese, a samozrejme posledné dve kapitoly (Vy Angličané a Řeč do britského rozhlasu) a autorove kresby :)

25.01.2019 5 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Pekné zavŕšenie skvelej série :) Rozhodne sa k sérii vrátim.

25.01.2019 5 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Už od prvej knihy série som (ani sama neviem prečo) túžila, aby jedna z kníh bola venovaná buď Nickovi, alebo Stephanie :) A tu to mám dva v jednom. Ďalší pekný (miestami pre mňa bolestný) príbeh.

25.01.2019 5 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Tak tento diel série je môj najobľúbenejší :) Roxy ma úplne očarila a Reece samozrejme svojím spôsobom tiež. Príbeh bol miestami napínavý a čítal sa v podstate sám :) Asi najrýchlejšie prečítaná kniha v tejto sérii :)

25.01.2019 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Za mňa - silný a krásny príbeh, o ktorom sa nedá povedať, že by bol tuctový. Znovu musím autorke prejaviť vďaku za ďalšiu vydarenú knihu :)

25.01.2019 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Ďalší zaujímavý príbeh z pera skvelej autorky :) Aj keď bol príbeh miestami predvídateľný a niektoré situácie som predpokladala už v predchádzajúcej knihe (v príbehu o Camovi a Avery), čítal sa mi dobre a rýchlo :)

25.01.2019 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Rovnako ako príbeh z pohľadu Avery, aj tento z pohľadu Cama bol výborný. Bolo zaujímavé vidieť ich príbeh jeho očami :)

12.01.2019 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Priznávam, že táto kniha nie je mojou obvyklou šálkou kávy, ale veľmi sa mi páčila. Prečítala som ju jedným dychom, a rozhodne nie kvôli tomu, že je krátka. Hlavná postava mi navzdory všetkému bola nesmierne sympatická a obľúbila som si ju (teda ho) už hneď na začiatku.
Mám ale jednu výhradu, za čo aj dávam iba 4*, a to za poslednú kapitolu - vôbec nemusela byť. Som človek, ktorý jednoducho potrebuje šťastné konce.
Toto určite nie je posledná kniha, ktorú si od autora prečítam, aj keď predpokladám, že šťastný koniec nemusím nájsť.

10.01.2019 4 z 5

Příběh O: Krásná z Roissy Příběh O: Krásná z Roissy Pauline Réage (p)

Myslím, že táto kniha bola predlohou pre niekoľkých autorov. Autorka bola rozhodne jednou z najodvážnejších autorov svojej doby.

09.01.2019 3 z 5

Julietta čili Slasti neřesti Julietta čili Slasti neřesti Donatien Alphonse François de Sade

Tak som si povedala: "Videla si film, čítala si Justinu, tak si už prečítaj aj Juliette." Tak som prečítala.

09.01.2019 2 z 5

Justina aneb Prokletí ctnosti Justina aneb Prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Ťažko mi hodnotiť. Videla som film Quills - Perem markýze de Sade a bola som zvedavá. Už zvedavá nie som.

09.01.2019 2 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

1* dávam za snahu. Pri čítaní tejto knihy som si spomenula na tri ďalšie, akoby sa autorka snažila tieto knihy spojiť do jednej. No nevyšlo! Nemyslím, že by som túto knihu ešte niekedy čítala. Hlavnú ženskú postavu som mala párkrát chuť prefackať - vôbec mi nebola sympatická, hlavná mužská postava ma nijak zvlášť nezaujala, dej bol necelistvý. A čo týka vsuviek s mafiou, tak síce nemám so žiadnou skúsenosti (dokonca ani ako s počítačovou hrou), ale príde mi to také... no nijaké a divné. Autorka sa do tejto témy asi nemala ani púšťať :(

09.01.2019 1 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Neviem, či je potrebné knihu komentovať. Snáď len priznám, že bola čítaná cez slzy.

06.01.2019 5 z 5